Lavender756 Online Lavender756 komentáře u knih

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Pane Bože... Zase úroveň rozhovorů pro náctileté nanynky, pardon, ale je to tak. Od začátku podezřele klisoidni, nedokázala jsem dočíst ani do poloviny.

04.04.2021 1 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Kniha je velmi čtivá a vtáhne do děje, rozhodně není patetická, čehož jsem se zpočátku bála, ale některé věci jsou, dle mého.nazoru, upravené tak, aby pěkně sedly do záměru příběhu a moc se neřeší, jestli by to tak vůbec mohlo ve skutečnosti být. A tedy opravdu nevím, proč všichni vyzdvihují ten konec..? V podstatě se dá očekávat a je na celém příběhu tím nejslabším. Za mě kniha vlastně končí, jako když utne. Za to také o hvězdu méně.

16.03.2021 3 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

Ano, nechutné, ale napínavé, místy se vám bude tajit dech, nebo možná zvedat žaludek..Ale jedny z nejlepších dialogů, jaké jsem kdy četla ..a nejlepších myslím nejlidštějších, přirozených...Postavy dokáží žít i ,, normální" život a ne jen ten policejní.

27.02.2021 5 z 5

Slyším sirény v ulicích Slyším sirény v ulicích Adrian McKinty

Jak už předchozí komentátor zmiňoval... Přijdou američtí agenti a je po sarmatnosti příběhu. Konec mě trošičku zklamal.

20.02.2021 3 z 5

Klíč 17 Klíč 17 Marc Raabe

Ze začátku jsem byla velice příjemně překvapená, Tom i Sita zaujali, příběh měl spád a byl napínavý. Konec mě ale naopak zklamal, v dalších postavách jsem se ztrácela, protože ničím neupoutaji, a příběh byl čím dál víc rozvlekly a plytký. Nakonec musím hodnotit jako slabší průměr.

11.02.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Napínavé a jako vždy neotřelé. Na těchto knížkách, této sérii, se mi nejvíce líbí, jak jsou věčné, příběh bez kudrlinek a odboček. Mohu doporučit.

01.01.2021 4 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

S lítosti musím ohodnotit jako nejhoršího Childa, kterého jsem zatím četla. Úderem začátku zhruba poslední třetiny to pro mě bylo ubíjející, nudné. Stále to samé dokola, ty samé omelete otázky. Turnerová děj nijak neobohatí, spíš naopak, což jindy u přidružených postav nebývá. Bohužel, konec jsem přeskakovala.

26.12.2020 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

(SPOILER) Ač zde pozoruji velmi vysoké hodnocení, já hodnotím jako lepší Carter klasika. Jaksi nic nového pod sluncem a navíc mi, bohužel, vadilo předlouhé vykecavani Huntera s vrahem, které na mě silně křičelo: Pozor, klišé! Takový průměr a hlavní chyba- silný začátek, ale slabší, klesající konec...

18.12.2020 3 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Až na ty opakující se popisy silnic :D ...to byla pecka!

04.12.2020 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Celkem se to ve mně pere, člověk asi čeká něco víc. Zápletka je děsně překombinovana a postavy obou vyšetřovatelů nejsou zrovna sympatické, spíš zajímavé svými zvláštnostmi. Knihu jsem četla docela dlouho, některé úseky byly velice napínavé a podněcující, jiné nudily. SPOILER: Navíc jsem měla už od začátku pocit, ze s Fanny to nebude jen tak...

30.10.2020 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Uživatelé tady hodně zmiňují, že má kniha přeslazený konec. Tak to musí být extra sladak, protože mě to přišlo přeslazene od prvního slova. A jsem ráda, že mě ten úžasný konec mine. Tomu příběhu snad nikdo nevěří, že nee? Jak ta telenovela z toho prýští hned v první kapitole. Ja se nedostala dál, než ke třetí čtvrté. Katastrofa.

22.10.2020 1 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

No tak tento díl,tedy zvlášť jeho konečná gradace, bylo něco nadpozemského, ovšem ne v kladném slova smyslu. Takové super dedukce od každého zúčastněného, to jsem tedy nestačila zírat. Navíc byl konec jaksi jednostranný a utahaný. Za mě ne úplně nejlepší díl a to pouze kvůli tomu konci.

07.10.2020 3 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Vyprávění je takovým lehkým pohlazením. Nicméně jaksi bez příběhu či hlubší pointy, ale čtení vykouzlí úsměv na tváři.

02.10.2020 3 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Zklamal mě jen trochu natahovaný konec.

11.09.2020 4 z 5

Bourneův mýtus Bourneův mýtus Robert Ludlum

Na tak obsáhlou knihu nemá příběh téměř žádná hluchá místa. Jediné mínus vnímám v tom, že pro mě byly některé věci, pohnutky, důvody apod. ne úplně dobře pochopitelné, ale to je nejspíš můj problém. :) Jinak super napínavé a inteligentní čtení.

03.09.2020 4 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

Kniha nejspíš bude velice působivá v oblasti daného tématu, ovšem to by se člověk musel nejdřív začíst. Jediné čtivé byly kapitoly ze zoo. Po 50 straně jsem odložila. Bohužel pro mě to bylo velice nudné a nezajímavé.

22.08.2020 2 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Velice pěkná kniha. Thriller založený na životních příbězích a logické detektivní práci. Kniha udržuje lehké napětí od začátku do konce a postavy jsou velmi sympatické, uvěřitelné, Cormac přiroste k srdci. Vřele doporučuji a doufám v pokračování.

21.08.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Mě kniha velice příjemně překvapila, byla čtivá, napínavá a měla spád i přesto, že obíhá kolem stále stejné věci. A konec tak otevřený, že si každý můžeme domyslet... nejspíš nic dobrého. Doporučuji.

16.08.2020 4 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

První tři povídky vynikající, zbytek jaks taks a našly by se i horší kousky. Za mě žádná sláva, jediné plus vidím v tom , že se dozvídáme více z Jackova života s rodinou.

10.08.2020 3 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Kniha vás něčím vtáhne a nechce pustit, to ano, ale stále je plná zaběhnutých předvídatelností. Začátek je velmi pomalý a umělý, ostatně umělost se line celým příběhem. V přesně typických chvílich předem víte, co přijde a to pokaždé. Bylo to pro příběh dost degradující. Místy napínavé a co dodat nakonec.... Svině zůstane vždycky sviní!

03.08.2020 3 z 5