Krvavý měsíc

Krvavý měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383472/mid_krvavy-mesic-Zlk-383472.jpg 5 74 28

Zatímco švédská rocková hvězda Rob Chazey ničí pokoj v newyorském hotelu, v Kolmardenské ZOO je ohavným způsobem zabit nosorožec. O 24 hodin později se Rob Chazey ocitne uvězněn na jihoafrické savaně, uprostřed globální sítě zkorumpovaných diplomatů a pašeráků nosorožčích rohů. Záhy si uvědomí, že se sám stal hlavním terčem. Nachází však nečekanou spojenkyni v krásné strážkyni parku Thabise. Společně se rozhodnou vrátit úder. Blood Moon je neobyčejně poutavý příběh o krutém obchodu s ohroženými zvířaty a s ním spojeném lidském utrpení. Tento thriller je fascinujícím a zároveň pravdivým odrazem jednoho z nejšpinavějších a nejvýnosnějších obchodů dnešního světa.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Blodmåne , 2016

dzzarka
09.01.2024 5 z 5

Teda to byla jízda. Knihu jsem přečetla za dva dny, moc dobře napsáno. Ano, něco bylo trochu přitažené za vlasy, ale zbytek byl uvěřitelný a díky odkazům, odkud autor čerpal, byl příběh uvěřitelný
Líbilo se mi téma, které na thriller bylo nevšední.
Ovšem, já sama bych asi knihu jako thriller neoznačila.
Dávám palec hore za téma a za to, že jsem si po přečtení dohledávala fakta a zůstala jsem s otevřenou pusou, protože tohle se opravdu děje.
Po přečtení, jsem dumala, jakto, že i v dnešní vyspěle´době, je možné, že se dějí taková zvěrstva

Aaaannnn
21.11.2023 5 z 5

Příběh moc hezký, čtivě napsáno, opravdu se to četlo skoro samo a člověk chtěl pořád pokračovat a pokračovat. Ale těžké čtení, jen co je pravda. Lidé jsou nejhorší živočišný druh vůbec, ale to už se ví. Je to velmi smutné.

Peťulka3
12.06.2023 5 z 5

Knižní příběh postavený na reálných základech obchodu se zvířaty. Příběh se mi moc líbil,bylo to čtivé a napínavé. Taky jsem to přečetla za tři dny A musím říct,že Rob mi byl velmi sympatický. Na to,že je to rocková hvězda.

rengers
06.01.2023 5 z 5

Začátek příběhu je pomalejší, ale pak to nabírá na obrátkách. Chamtivost lidí je neuvěřitelná, bezohledná a zarážející! Bohužel do obchodu se zvířaty jsou zapletení také velmi chudí lidé, pro které to je jediná šance, jak se s té chudoby vymanit.

hana4834
08.12.2022 5 z 5

Naprosto skvělá kniha jen by bylo lepší kdyby to nebyla pravda ale jen fikce. Každý by se měl zamyslet

8211
05.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha! Téma je srdcervoucí a při každém takovém popisu mi bylo smutno...

katallinka
24.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha!! Všem moc doporučuji!! Neskutečně smutný námět, ale také hrozně moc zajímavý a aktuální. Neměli bychom zavírat oči před zvěrstvy, které se dějí kvůli lidské hamižnosti. Měli bychom si vážit každého živého tvora, který tvoří náš úžasný svět. Tyhle otázky byly pro mě zajímavější než celá zápletka, ale i ta se moc povedla a Roba jsem si zamilovala.

WaN635
17.08.2022 5 z 5

Nemám slov a to se mi stane málokdy. Přečteno téměř na jeden zátah.
Čtivý, krutý, velmi aktuální a smutný příběh.
A na konci jen pachuť .......

katerina2660
29.11.2021 5 z 5

Neuvěřitelné jak je to všechno provázané... šílené

capar
23.10.2021 5 z 5

Pro mě překvapení. Téma aktuální a hrozné. Napsáno čtivě, doplněno fakty. Po přečtení jsem se nepřestala ptát...Proč, lidé proč???

FoxFox
07.09.2021 5 z 5

Tohle by snad mělo patřit mezi povinnou četbu. Kniha by si zasloužila mnohem lepší propagaci, takové knihy by měly být čtené, protože nám ukazují reálný svět, skutečný život v jeho nejkrutějších podobách. Po přečtení však ztratíte víru v dobro a naději na spásu lidstva. Krvavý měsíc se mnou zůstane už na vždy.

Gibis
05.01.2021 5 z 5

Velice těžce nesu jakékoliv týrání zvířat ať už v knihách, filmech, nebo dokonce ve skutečnosti. Tady to bylo v knize, ale co je horší, vybíjení nosorožců kvůli rohům, slonů kvůli klům a dalších ohrožených druhů zvířat, kvůli poptávce restaurací je krutá realita. A podle autorova doslovu a uvedení zdrojů, ze kterých čerpal inspiraci je většina scén z knihy skutečnou událostí, jen se smyšlenými aktéry.
Jinak je to příběh napínavý a strhující a já nemohla přestat číst, dokud jsem nebyla na konci. Doporučuji!

Ajinka79
02.01.2021 5 z 5

Velice čtivá kniha, zajímavé téma. Pár situaci nebylo moc reálných, ale i tak dávám plný počet bodů.

DavidKeller
30.08.2020 5 z 5

Paradní, ale pravdivě mrazicí..jak devastujem přirodu jen kvuli vlastnimu zisku a sobectví vůči přirodě která nám byla darována...hodně vyrusů ať taky vychcipem..nic jineho si nezasloužime!!!!
Jinak se kniha četla skvěle, kratké kapitoly a jedním dechem

Lavender756
22.08.2020 2 z 5

Kniha nejspíš bude velice působivá v oblasti daného tématu, ovšem to by se člověk musel nejdřív začíst. Jediné čtivé byly kapitoly ze zoo. Po 50 straně jsem odložila. Bohužel pro mě to bylo velice nudné a nezajímavé.

a.k
08.07.2020 5 z 5

Švédská rocková hvězda Rob a strážkyně afrického národního parku Thabisa jsou na stopě pašeráků nosorožčích rohů. Příběh je to celkem krutý. Autor nešetří čtenáře před přímým aktem zabijáků, kteří se neštítí při vraždách zvířat ničeho. Celou problematiku obchodu s rohovinou vzácných zvířat zde zachytily samostatné dějové linky, ve kterých je jasná účast zájmových skupin hned z několika kontinentů.
Knížka s poutavým příběhem, drsnou realitou a spoustou vyhrocených situací, které srší napětím. Moc dobře se to četlo, i když mi u toho bylo smutno při pomyšlení, že se mnohé z těch zvěrstev skutečně dějí.

kristie
19.04.2020 5 z 5

Upřímně se divím, že je tahle kniha celkem neznámá. Sice to má být thriller a nejspíš to tak i je, ale ta krutá pravda, která je v knize zobrazená je zdrcující. Rozhodně doporučuji, jen počítejte s tím, že po dočtení vám nebude nejlíp.

Leona333
09.04.2020 5 z 5

Bohužel, tam kde je nabídka..., tam je i poptávka. Velice kvalitně napsaný příběh o lidské úplatnosti, bezohlednosti a krutosti k těm, co se sami proti nabité zbrani, ubránit - zachránit nemohou...

aktak1203
05.02.2020 4 z 5

V celku slušná detektivka, není to nic převratného, ale čtvrtou hvězdu dávám za to, že autor chce část výdělku darovat na charitu. Nebudu se rozepisovat ohledně názoru na vraždění nosorožců kvůli rohům a kdo je na vině, že to pytláci stále dělají, ten si musí pak asi utvořit každý sám. Bezhlavé vraždění zvířat je mi proti srsti, takže bych si knihu víckrát nepřečetla, ale možná někdo dostane informace, které mu chyběli.

Ivana11
09.12.2019 5 z 5

Netušila jsem, jaký je problém s pytláctvím a černým trhem s rohy nosorožců, a jak moc jsou tato zvířata ohrožená. Po přečtení této knihy jsem v šoku a cítím smutek, že je toto vůbec možné. Skvěle napsané a čtivé.

Markus Lutteman
švédská, 1973