Leon

Leon https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295448/bmid_leon-Z05-295448.jpg 4 105 19

Herkules série

Město, ve kterém přežijí jen ti nejsilnější... Z azylového domu je unesen chlapec a později je nalezen mrtvý na vrcholu továrního komína. Krátce poté obdrží policie odkaz na livestream, na kterém je další chlapec zavřený v kleci. Hodiny vedle něj ukazují, že mu zbývá sedmdesát jedna hodin života. Zack Herry ví, jaké peklo dítě čeká, ale aby ho našel, musí dát v sázku vlastní život. Ve stejnou dobu se Zackovi vymyká z rukou jeho drogová závislost a on bojuje v prohrané bitvě. Hranice mezi tím, co je správné a co špatné, se rozostřují a Zack se brzy ocitá před nemožnou volbou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Leon , 2015

bigben
20.08.2023 4 z 5

Další případ Zacka, jehož začínají drogy více ovládat. Jinak drsný krimi příběh...

Miliarda
02.05.2022 4 z 5

Stejně jako v jiných severských krimi si hlavní detektiv sebou nese svá životní traumata a řeší je v tomto případě závislostí na drogách. Nicméně tato linka např. oproti Jo Nesbovi a jeho Harry Holeovi značně pokulhává a není pro mě uvěřitelnou, stejně jako i poněkud "americký" hrdinský konec knihy, která se mi jinak co do detektivního příběhu velmi líbila. Zejména je třeba ocenit krátké kapitoly, kde není žádná zbytečná "vata" a příběh má tak značný spád. Díky zmíněným nedokonalostem nedávám nejvyšší hodnocení, ale s klidným svědomím mohu Leona doporučit.

FilipHaring
10.02.2022 4 z 5

Dobre spracovany II. diel detektivky. Zaujímavé spojenie Zacka a Abdula.

Jiparis
10.02.2021 4 z 5

Detektiv, který má hodně slabostí a zároveň je dobrý policista, prostředí počítačových her, kde se stírá hranice mezi fikcí a realitou a k tomu touha po pomstě. Mix, který je zárukou čtivosti.
Jen to převtělování mi nesedělo.

ještěrka38
10.12.2019 5 z 5

Zack mě nikterak neuchvátil, myslela jsem, že se ani do další knížky nebudu pouštět. Udělala jsem dobře, že jsem to nevzdala...Hodně dobré..

sasena
07.03.2019 5 z 5

Volně navazuje na Zacka. Ani po tomhle dílu se nedá skončit, pořád je co objasňovat, přestože pachatel byl dopaden.

nadenka13
25.11.2018

doporučuji úžasné

konicekbily
10.09.2018 3 z 5

Velice zajímavé téma stojí za přečtení. Ale myslím si, že autor,pokud byl sólista,psal trochu jinak.

Eicherik
05.05.2018 5 z 5

Druhý díl této série je výrazně lepší než ten první. Kladně hodnotím napětí, které se neustále stupňuje a jako drobný zápor bych uvedl jisté nedořešené drobnosti. Jsem zvědavý na třetí díl.

Nixa
14.03.2018 4 z 5

Neříkám, že je toto skvělá kniha, ale dobrá je určitě hodně! Čtení mě bavilo, napínavé od samého začátku. Detektiv Zack a jeho tým mě začínají bavit víc a víc.
Mons prostě nezklame :)

whiolet
30.10.2017 4 z 5

Bylo to napínavé čtení,ale nemohu se zbavit dojmu, že tomu "něco" chybělo.
Jinak vím, že když sáhnu po nějaké knize od Monse Kallentofta neudělám chybu.

ladyfromskye
01.10.2017 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Ale stále tomu něco chybí a něco přebývá...

intelektuálka
28.08.2017 4 z 5

Další z napínavých příběhů tohoto autora, hrdina je přes všechny osobní závislosti rváč a bojovník, ale to téma obchodu s dětmi, to je hrůza.

ArwenAragorn
24.04.2017 5 z 5

Kniha má spád, akčnost a výborně odstupňované napětí.. Čte se velice dobře, takže nemůžu jinak, než dát plný počet *

Fondis
10.03.2017 4 z 5

Vyborné uplne ne, ale kniha je do skvela. Ti Švédi to prostě umi.

Laura99
27.01.2017 5 z 5

Výborná!! Určitě patří do doporučených knih.

makke
27.12.2016 5 z 5

Mám několik soukromých signálů, které značí, že kniha je dobrá. Když dočtu jednu a musím začít hned druhou, když přečtení nezabere více jak 24 hodin a když mám nutkání se ke knize vracet i během dne, i když zpravidla čtu jen v noci.
Tedy dočetla jsem Zacka (včera), pustila jsem se do Leona (dnes), nedalo mi to a musela jsem ukrojit pár kapitol i během dne a před chvíli jsem otočila poslední list. Skvělá kniha.

Selinute
28.11.2016 5 z 5

Mons Kallentoft je jeden z mých oblíbených seveřanů. Jeho styl psaní je jiný, a proto možná pro mě tak poutavý. Dávám opět plný počet.

Karelvovsik
24.11.2016 4 z 5

Mons Kallentoft nikdy nezklame. Kniha se čte rychle,děj pěkně odsejpá, ale na druhou stranu musím říct, že série Herkules mi přijde malinko slabší než série s Malin Forsovou.