Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Kurátor Kurátor M.W. Craven

O něco slabší než předchozí díl, ale ústřední dvojice je stále stabilní kotva příběhu. Hvězdičku jsem ubrala ale kvůli velice složité, až neuvěřitelné, zápletce. Nicméně závěr knihy byl napínavý a podněcoval ke čtení.

07.01.2022 3 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Ze začátku je cítit závan kvalitní detektivky s celkem zajímavými doprovodnými příběhy hlavních hrdinů. Postupně se ale příběh vleče, dialogy, a rozhovory vůbec, ztrácí na kvalitě a postavy pozbývají svoji osobitost. Přichází tak nuda a řada absurdních rozhodnutí a umělé natahování příběhu. Nakonec mě příběh spíše zklamal.

01.11.2021 3 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Já tedy obdivuji všechny, kdo se tím dokázali vůbec prokousat a to hned od počátečních kapitol. Už jsem dlouho neměla v ruce takto uknouranou knihu... celkově... Corrine teda vede, ale všichni jsou jaksi ,, měkčí". Bohužel, je to dáno tím, že autorka od sebe postavy nedokáže pocitově příliš rozlišit, kniha nemá grady, každý má být jiný, ale přitom je vlastně stejný. Docela zklamání!

19.10.2021 2 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Ačkoliv je příběh založen na historických faktech a ověřených informacích, je k němu přidána ta správná dávka fantazie a osudy dvou celkem sympatických sester, je kniha bohužel příšerně nudná. Jediný drobný záchvěv emocí se dostaví při čtení vzpomínek hlavní hrdinky. Velké a tahle.

23.09.2021 2 z 5

Rybář Rybář John Langan

Nejlepší část této knihy je vyprávění historky o Rybáři. Tam je ta temnota, tajemno, příběh opředený záhadou a domněnkami. Zlo a smutek. Hrdinové si vás rychle získají a musíte vědět, jak to dopadne. To se, bohužel, úplně nedá říct o původním knižním hrdinovi a když se i on se svým kamarádem dostanou do styku s Rybářem, příběh už zdaleka není tak napínavý. Spíše předvídatelný. Takový průměr.

17.08.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

To se nedá číst! Chvílemi ani nevíte, kdo právě vypráví. Jedno přes druhé a nic neříkající odstavce se stále opakují dokolečka. Autorka to podává tak, jakoby jsme my, čtenáři, už některé skutečnosti automaticky měli vědět a znát. Hrůza, nedotčeno.

07.08.2021 1 z 5

Místnost 19 Místnost 19 Marc Raabe

Mnohem lepší než první díl. Mělo to spád, napětí i atmosféru, linku z minulosti a konec nebyl nijak fantaskní ani překombinovaný. Pro mě celkem veliké překvapení.

07.08.2021 4 z 5

Země divů Země divů Zoje Stage

(SPOILER) Není to horor, není ti snad ani rodinné drama, ale 400 stran mletí o pocitech baletky, co má manžela ,, umělce" a tak se rize městská rodina přestěhuje do pustiny. Číst se to nedá už jen kvůli tomu dceřinému jménu, Eleanor Queen, bože. A autorka to, prosím pěkně, používá pořád a v celém svém znění, protože matka dceru oslovuje takto neosobne stále. Dětské zoubky se mně osobně líbily, tam byla dětská hrdinka opravdu zlá a lstivá, mělo to náboj, ale tento počin je jen o strachu mírně labilní matky.

30.07.2021 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Poutavé, napínavé, ale nijak ohromující. Moc se mi líbilo množství postav, které příběh více či méně, vědomě či nevědomě, ovlivnilo, ale některé úseky s nimi byly až příliš dlouhé a k ničemu (např. čekání v lékárně). Kniha se čte dobře, konec zamotaný jak jen to jde, no což :D, je to takový lepší průměr.

27.07.2021 3 z 5

Únos Únos Lee Child

(SPOILER) Klasický Reacher a jiné vzorce už mít autor nebude, ale také proto to čteme,ne? I když je pravda, že některé zaběhnuté klišé, by se daly v takové řadě knih lehce pozměnit či ,, upgrade-ovat". Nicméně vám nevadil ten konec? Zčista jasna a slus. Nikdo nic neví...Tady autor asi už vyčerpal vše co chtěl a já za to ubiram v hodnocení. Škoda.

20.07.2021 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Kniha výborná, velmi tragická a ponurá, ale musím ubrat jednu hvězdu za závěrečné kapitoly. Byly sice vícemene podstatne pro dej, ale už to bylo tak natahované a nudné, že jsem místy přeskakovala.

14.07.2021 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

(SPOILER) Za mě nejslabší díl. Hvězda dolů za klasicky akčně překombinovaný konec. Celé se to tak nějak táhne.... Úplně poslední.kapitola zachrání děj v úpadku, protože, a to se omlouvám všem příznivcům, mně Tabby medí už od jejího prvního vstupu na scénu. Tajně tedy doufám, že se z toho nevyklube zase nějaký dobrý skutek nutně spojeny s největším zločincem ve městě.

19.06.2021 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

(SPOILER) Oproti druhému katastrofálnímu dílu, který nad vodou držel pouze Rouche, byl tento o poznání lepší, , nicméně to nic nemění na tom, že je příběh postavený na happyendu, klišé těhotenství a nemoci, nepředvídatelných návratu a zvratů osobnosti. Přečíst jsem to musela, abych věděla,jak celá série skončí, ale má to svá velká Ale....

13.06.2021 3 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

(SPOILER) Pro jednou zase akčnější, svižnější a jaksi poctivější Reacher, tak jak má být. Moc se mi líbilo projevení alespoň malé Reacherovo slabiny, strachu z uzavřených prostor. Pot a mravenčí. No a největší překvapení? Žádná žena v posteli! :D
Spolupráce bratrů se ukázala jako velmi zdařilá, rozhodně lepší než poslední novinka, Spravedlnost.

03.06.2021 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Zase něco nového, velmi neotřelý námět příběhu a sympatické postavy, lehounke napětí na každé stránce, mohu jen doporučit.

30.05.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tato kniha je asi o milion procent lepší než nejnudnejsi Kridak, ale i tak je to takový průměr. Ovšem čte se lehce a v čtenáři vyvolává otázky a napětí hned od prvních stran. Zklamal mě konec, ten mi přišel rázem utnuty a vše je vyřešeno. Mystický podtext za mě velmi dobrý, hororové prvky taktéž.

27.05.2021 3 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Oproti staticky nudné Husitské epopeji se Křišťálový klíč díl od dílu zlepšuje a nabírá na obrátkách. Osudy všech rodinných příslušníků zatím v nejsviznejsim díle Klíče si zkrátka nechcete nechat ujít, a to je konečně to, co mi u knih Vondrušky naprosto chybělo.

25.05.2021 3 z 5

Slepé oko Slepé oko Stuart MacBride

Bože...A to už u nás další díly nevyjdou, jako vážně?
Logan se pomalu začíná dostávat k hranici mezi ,, dobrým a špatným" a vývoj jeho postavy je díl od dílů zajímavější a hlavně lidsky logický. Břitkost humoru a ironie úžasná, to v žádném jiné knize není a já budu jen doufat ve změnu v programu vydavatele, kam by bylo žádoucí dostat pár nosorožců...

17.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mám ráda autorku a všechny knihy od ní byly doposavad velice pěkné a realistické, živé. Listopád je ale krokem z cesty. Idea ,,co by, kdyby" mě příliš neoslovila. Velkým utrpením při čtení bylo přeskakování v čase tak, jak se to autorce zrovna hodí, aby dovysvětllila potřebné souvislosti. Střídání mezi obdobími je většinou příjemné zpestření, ale zde je velmi chaotické.
Postavy nikterak sympatické. Pocit beznaděje a stísněnosti autorka vyjádřila skvěle, to je ale bohužel asi to jediné.

20.04.2021 2 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Díl o dílů lepší. Tyhle detektivky jsou zkrátka jiné, mají něco navíc...a to je zachování lidskosti postav. Žádní superhrdinové, ale lidé s normálními reakcemi typickými pro jejich povahy. A že se i u takovéto knihy čtenář zasměje? Ano, a často.

17.04.2021 5 z 5