Já jsem smrt

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézav...celý text

…budete koukat, co se všechno stane

Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302812/ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 4.7184

Robert Hunter (7.)

I am death (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
Více informací...

yetti74

Ano, je to opravdu hodně brutální, četla jsem v životě již hodně drsných detektivek, ale tahle předčí vše. Je to hodně sugestivně napsané, člověku se až dělá špatně. Ale odtrhnout se nejde, dokud nedočtete do konce. Na přečtení dávám každému maximálně 2 dny, déle určitě číst nebudete. Od Cartera jsem již četla Noční lovec a rozhodně si dám v brzké době další jeho knihu.

Fififjonka

Nedovedu si představit, s jakou knihou hodlá Chris Carter na "Já jsem smrt" navázat. Podle mě dosáhl hranice snesitelnosti, a pokud by brutalitu ještě posouval, už by se to nedalo číst. O tom, jak čtivá kniha je, svědčí fakt, že jsem jí začala číst po obědě a dočetla před půlnocí, mezi čímž jsem nedělala vůbec nic jiného. Kdo zná Cartera, ví, jak píše, že člověk hltá stránku za stránkou. Strhující, nechutné, děsivé, vyvolávající obrovskou lítost nad Červem - taková je kniha shrnutá. Ačkoliv jí řadím k těm nejlepším, co Carter napsal, měla bych přece jen pár drobných výhrad. Předně to staré známé "Já už viděl/a hodně, ale tohle je to nejhorší..." což používá doslova v každé knížce. Obešla bych se příště bez toho. Druhou výhradu mám ke konci, takže SPOILER: Z toho, jak je to prezentováno, jsem čekala minimálně, že vrahem je Garcia, a ne nějaký neznámý polda, takže takový šok to nebyl a navíc se dalo z jistých narážek snadno odhadnout, že to bude postava, se kterou se Hunter v knize několikrát již setkal. Větší šok by to byl, kdyby se jednalo o postavu, která se vyskytovala i v předchozích Carterových knihách. To, že vrah je vlastně odrostlý Červ, mě napadlo - i to, že z jeho pohledu sledujeme děj v minulosti - ale je to velmi chytrý tah a pomáhá nahlédnout do mysli vraha. KONEC SPOILERU. Výborná kniha, která by se - ač mi to rve srdce - dobře vyjímala jako poslední nebo předposlední v sérii. Opravdu jsem zvědavá, s čím příště přijde a doufám, že to nebude jenom další posun k ještě větším nechutnostem a hnusu. 95% PS: Tak nová kniha, která zatím ani není v prodeji "The Caller" bude mít zápletku okolo telefonního hovoru, který není radno ukončit, pokud chcete žít...

KaiShun

Kniha roku o trosku lepsi nez Deaveruv polibek, jsem zvedav na 8 dil s nazvem "Caller"

Brace

Profesionálně odvedená rutina. Carterovy knihy jsou jako steaky z argentinského býka - luxusní, chutné a krvavé. A většina lidí přece miluje takové steaky, proto je autor velice populární. Ale když je vám tento pokrm servírován posedmé a vždy na stejný způsob, jste přejedeni a říkáte si, že už to není ono. Možná by nebylo ku škodě rozjet novou knižní sérii s jinými postavami a přístupem. Za mě 7/10.

Vampiras

Chris je dle mého jeden z opravdu nadaných spisovatelů poslední doby. Čtenáře doslova vcucne děj od prvního řádku a graduje v něm pocit neutuchajícího vzrušení smísený s velkou dávkou zvědavosti jež Vás nekompromisně žene kupředu ... I když je příběh hodně emoční a ve chvíli kdy přijde na scénu malý "Červ" je pro slabší povahy i nestravitelný je takřka nutností se nad tímto pozastavit a zopakovat si "Jde JEN o knihu! " Za mě určitě doporučuji !!! ;)

kulatina

*spoiler*
Jsem zklamaná. Pátá kniha od Cartera, čtyři předchozí se mi moc líbily, knihu Zloba jsem dokonce navrhla jako knihu roku. Toto je ale úplně jiný kalibr. Když Carter předváděl mučení lidí, dalo se to ještě strávit, ale v této knize ukazuje mučení jedenáctiletého chlapce a to nezvládám. Jak je v knize prezentováno násilí na dítěti a já musím přeskakovat stránky, aby mi to nezůstalo v paměti, je to špatně. Ke konci najednou autor udělal skok v čase PO ŠESTI LETECH, a od té chvíle jsem ničemu nerozuměla. Musela jsem si to číst dvakrát, než jsem pochopila, jak to autor myslel. Navíc nereálné dialogy, když celou dobu držíte hlavnímu hrdinovi palce, a hrůze čekáte, zda bude na závěr zabit nebo ne, tak ho zachrání jeho kamarád Garcia a vy čtete tyto věty: "Já myslel, že jsi mrtvý.“ Řekl Garcia. "Ještě jsem měl zalehlé uši od těch výstřelů." Garcia se smál skoro celou minutu."
KDO BY SE V TÉTO SITUACI SMÁL?

cedos

Přečteno "jedním dechem" leč v průběhu čtení jsem se zamýšlela nad smýšlením autora, kde bere sílu a náměty k tak velkému zlu, zvlášť když v téhle knize bylo obětí zla i malé dítě. Na konci jsem se trochu ztratila v časové rovině, ale to se dá autorovi odpustit ... prostě opět skvělá kniha i když thriller už na hraně s hororem :)

Hella

Ač pochopitelně Carterovi nelze upřít obrovský literární talent, tak v tomto příběhu je na mě už přespříliš toho rozpitvaného a do detailu popsaného zla a mučení. To se číst nedá, to se musí přeskákat. Proto jen ty 3/5 *.
Mmch, neměl by být autor někde pod policejním či lékařským dohledem? :-)

GrasselováL

Carter je prostě Mistr! :) jeho knihy čím dal víc přímo hltám, nemůžu se odtrhnout! Brilantně popsané, nevtíravé a bez zbytečností. Klobouk dolů nad všemi informacemi, které má ohledně pitvání těla a jiných věcí kolem. Velmi chytrý muž :) TOP!

bookcase

S každou další knihou je Chris Carter lepší a drsnější. A může jít ještě dál? Na to si počkám do dalšího románu. A že se už nemůžu dočkat.

konicekbily

Je to dobrý thriller s hromadnými vraždami, drsnými popisy a logickým zakončením. Určitě patří k tomu lepšímu ve světě násilných knih.

Mil@n

Jako obvykle perfektní a napínavé. Doporučuji.

hellena1523

Chris Carter mě ani tentokrát nezklamal! Slabší povahy (jako jsem zřejmě právě já) bych varovala, že přitvrzuje...(Když jsem zůstala jako poslední večer v práci a vzpomněla si na rozečtenou knihu, málem jsem se neodlepila od kancelářské židle, jak mě přepadla hrůza, co kdyby za dveřmi číhala SMRT :-) )
Carter je (po Shakespearovi) první autor, od něhož čtu všechno, co vydá a stále mě baví. Jeho styl psaní mi neskutečně sedl. Román je čtivý, děj napínavý, hlavní, klíčové postavy dobře propracované. Bývá mu tu občas vyčítáno, že jeho knihy jedou vždy podle podobného vzoru "brutální vrah, kostlivci ve skříni, traumata minulosti", ale to mi taky nijak zvlášť nevadí...lidská psychika je složitá a minulost zkrátka mívá nejsilnější dopad právě na budoucnost... Jsem spokojená a mohu jedině doporučit. :-)

Šánka

Vlastně jsem ji teď ani nechtěla číst, jenže náhodou byla v knihovně k mání bez čekačky...,tak nešlo odolat.
A opět to byl pěkný mazec. Morbidní, šílené, prostě carterovské pojetí řádného thrilleru, které provází celou tuhle sérii. A znovu v tom překvapivém závěru je i to maličké pochopení ( ne sympatie !!!) pro jednání pachatele, toho jeho...proč.
Takže, perfektně napsané, ale i tentokrát doporučuji jen pro odolnější jedince :-).

klokan.1905

Knihu Já jsem smrt, bych slátaninou určitě nenazval...
Jedná se o knížku, ve které se Robert Hunter společně se svým parťákem snaží dopadnout sériového vraha... Ano, všechny jeho oběti jsou mučeny a usmrceny neskutečně trýznivým způsobem a každá vražda je zde do detailů popsána... Jako milovník thrillerů bych nechtěl být o toto ochuzen... Jsem holt trošku ujetej, ale jak tak koukám na komentáře, tak ne sám... Ufff, to jsem rád, že se s tím nemusím léčit... :-)
Robert Hunter má problémy se spaním, a to už od malička, trpí insomnií - tedy nespavostí... IQ přes 130 mu tiše závidím... ;-)
Takže za mě rozhodně ne brak, ale super knížka - s nádherným obalem, která se v mé knihovně vyjímá vedle dalších šesti kousků od Chrise Cartera... Jak já se těším na jeho další kousek... ;-)

Izu

Slátanina.
Neustálé omílání a popisování mučení.
Geniální detektiv, kterému to myslí, ačkoliv skoro celý život nespí.
Brak, který je zabalený do líbivého kabátku.

MelodyFox

Uhh, wow... i přesto, že pan Carter píše opravdu hodně drsně, kniha se nedá odložit, dokud se nedočte... Přistihla jsem se, jak nakukuju dopředu, pak zase dozadu a kontroluju délku kapitol a která bude následovat :D nemohla jsem si pomoct... a pak mi je líto, když taková skvělá kniha je dočtená za dva dny. Od spisovatele bych uvítala klidně i jiný žánr, pan Carter opravdu umí :)

Lindulinek
31.12.2016

Opět naprostá bomba. Tento autor patří rozhodně ke špičce.

JustWomen
26.12.2016

Hodně drsný thriller, brutální, neskutečné popisy mučení a toho, jak se tím vrah baví, silné emoce vyvolala skutečnost, že ti, kdo měli už tak drsný život trpěli ještě víc a nejvíc přítomnost chlapce. Úžasný konec, nepředvídatelný, přitom nepřekombinovaný, přečteno jedním dechem.

anndy
22.12.2016

Mistrovsky napsané thrillery, ze kterých příští zlo a bolest. Po přečtení druhé knihy jsem si myslela, že už vím, jak Hunter uvažuje a snažila se najít vraha. Obrovský omyl! Za mě jedny z nejlepším krimi thrillerů ze všech!

radka73
20.12.2016

Pane Cartere, jen tak dál. Pište, pište,pište!

jarka2222
17.12.2016

Čekat od Cartera jinou než skvělou detektivku by bylo bláhové. Opět skvělý příběh plný překvapivých momentů a nečekaného rozuzlení. Tentokrát jsem si byla pachatelem jistá už cca padesát stránek před koncem knížky. Ale nebyl by to Carter, aby zas nepřekvapil. Skvělé. Cartrovy knihy si dávkuji za odměnu a šetřím si jejich čtení. Škoda, že Carter nepíše tak rychle, jak já čtu. Těším se na jaro na jeho další novinku.

myshmother
17.12.2016

Jako vždy super. Škoda, že už mám přečtenou celou sérii. Snad od autora vyjde něco dalšího. V souvislosti s tímto dílem se chci zeptat, jestli někdo ví, jaký rozptyl má brokovnice. :-)

14.12.2016

Neskutecny zazitek!! Tusila jsem, ze vrah bude z teto rady lidi, ale ze ta zapletka bude tak..wow mam vsech 7 knizek co vydal a predni rada knihovny je jejich .. vedle Deavera teda :-)). Tesim se na novou knizku!

Brus
12.12.2016

Jako vzdy super. Jeden se az boji, co nspise priste.

Didi15
12.12.2016

Skvělá, skvělá, skvělá kniha. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Nemám Carterovi nic co vytknout. Brutální, promyšlené, jednoznačně skvělé.

Gina11
09.12.2016

Opět přečteno jedním dechem....

Pattrick
05.12.2016

Zase skvělá knížka..

Christl
22.11.2016

Napinave a zaroven brutalni,nejsem cita ostatni knihy mi nevadily,ale tady me sem tam zasimralo v zaludku. Ale tentokrat me vrah napadl uz na zacatku,jen jsem si jim nebyla jista. Jinak super kniha o tom zadna:)

freywar
20.11.2016

tak ten zvrat jsem opět nečekal vřele doporučuji

Chris Carter

Chris Carter