knihomolka27 Online knihomolka27 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejlepší jsou detektivky, které se odehrávají na místech, ze kterých lidé nemůžou jen tak odejít.....třeba starobylé tajemné sídlo na samotě, nebo ještě líp ostrov. Protože pak je jasné, že vrah je jedním z nich, a oni před ním nemůžou někam utéct, jediné co jim zbývá je vraha odhalit a bojovat tak o svůj holý život. A nezbyl tam žádný je jeden z nejlepších detektivních, psychologických filmů, které jsem viděla.

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Zbožnuju Hercula Poirota i slečnu Marplovou. Viděla jsem snad všechny zpracování jejich nejznámějších případů, a pořád žasnu nad Agátou jak skvěle dokáže překvapit.Dům na úskalí je zatím jediná knížka, kterou jsem přečetla, jinak dávám přednost filmům. Ale kniha je prostě skvělá.Další moje top jsou určitě Nekonečná noc a Nemesis

Bezchybná Bezchybná Lara Chapman

Takovéhle knížky čtete, když chcete mít oraz.

Dcera Dcera Kiera Cass

Knížka byla určitě čtivá, ale přišlo mi , že tomu chybí kouzlo, jaké měly díly předtím. Z toho námětu se dalo vyždímat určitě víc.Škoda

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Moc krásné doplnění celé série. Strašně se mi líbila první povídka královna.....škoda, že o ní nenapsala autorka samostatnou knížku místo dcery a koruny.
A navíc je zajímavé nahlédnout do stejné situace očima někoho jiného, a lépe tak pochopit i jinou než hlavní postavu.

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Za přečtení stojí 2 z pěti povídek a to Přísně tajné a kytička na ruku.Ty ostatní povídky mě vůbec nenadchly.

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Pokud milujete fantasy, romantiku a nový zajímavý svět, tak je vaší povinností si knihu přečíst.

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Přečetla jsem jí a ani nevím jak. Úžasně propracovaný příběh a vývoj hlavní netypické hrdinky. Tohle by zkrátka měli zfilmovat.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Moje nekonečná srdcovka

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Krásný a originální příběh

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Příběh nebyl špatný, ale s Bridget Jonesovou se to nedá srovnat. Moc sem se u toho nenasmála.

Moudrost a vtip Jane Austenové Moudrost a vtip Jane Austenové Dominique Enright

Díky téhle knížce můžete zase o trochu víc poznat Austenovou a oživit si některé z nejlepších hlášek z jejích knih.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tuhle knížku si musí prostě přečíst každý. Přesně takovéhle knížky, a jejich postavy se stávají nesmrtelnými.

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Naprosto zasloužená romantická klasika. Film se mi líbí o něco víc.

Othello Othello William Shakespeare

To nej od Shakespeara. Jago je podle mě jeden z nejhorších i nejzajímavějších záporáků o kterých sem kdy četla.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tyhle knížky mají své nenahraditelné kouzlo.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Díky téhle knížce sem se pomalu stala knihomolkou.
První díl je nejvíc kouzelný.

29.07.2019 5 z 5

Kdybych si mohla vybrat jakou postavou z knihy bych byla, tak by to byla určitě Juliet.
MILUJU FILM I KNÍŽKU, jinak to prostě nejde. Je to taková ta knížka, že byste se nejradši do Guernsey vidali sami hned po dočtení knížky.

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

Už to nebylo tak dobré jako první díl, chvílemi až zdlouhavé. A štve mě, že to zase není ukončené.

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Na knize mě baví vsazení pohádkových postav do reálného světa a taky hlavní hrdinka.