knihomolka27 knihomolka27 komentáře u knih

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

knížka mi nesedla, ale je pravda , že sem čtení vzdala moc brzo.Nevím jestli se k ní ještě vrátím, protože v téhle době existuje mnoho knížek s podobným tématem, které mě lákají víc,

26.01.2020 1 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Za mě SUPER PECKOVÁ JÍZDA.
podobnost s Hunger Games tam sice docela byla, ale protože jsem Hunger Games nečetla, ale viděla filmy tak mě to moc neovlivnilo. Knížce bych nevytkla nic.....i když abych byla upřímná mě tam docela vytáčel Tomas. Prostě mě tam štvala, ta romantická linka a klidně bych se obešla bez ní. V jiných knížkách podobného typu to funguje líp.

26.01.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

přečetla jsem už tak čtyřikrát. Opravdu krásné, originální, inspirující.

Bedlivě sleduj

Nečekala na rytíře.
Čekala na meč.

25.01.2020 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Od Agathy sem zatím přečetla jen dvě knížky včetně týhle. Ale viděla jsem nespočet filmových zpracování. Hodně z nich nasadio ladku fakt vysoko tak sem si říkala, že si knížky nepřečtu, protože se mi už fakt hodně líbily ty filmy. Ale měla jsem chut si přečíst nějakou dobrou detektivku, a tak jsem šáhla po tomhle příběhu, který jsem neviděla ve filmové podobě. A bylo to skvělý, hned jsem dostala chut přečíst si něco dalšího. Příběh se vůbec netáhl, i ve scénách kdy se nic nedělo se toho dělo hodně. Slečna Marplová si mě získala už ve filmech , ale tady dostala ještě víc prostoru. Děj byl napínavý, prostředí úchvatné, postavy zajímavé,příběh jak jsme od Agathy zvyklí pěkně zamotaný a zapeklitý asi nemusím dodávat, že vraha jsem zase neuhádla. Tématem tohohle příběhu bylo, že člověk nemá věřit hned všemu co slyší , a má se ovšem radši přesvědčit sám. Protože i to co pokládají za pravdu, kterou slyšeli od lidí , kterým věří může být jenom lež a nebo neúplná pravda. Z knížky jsem byla nadšená jak to jen jde být z knížky nadšený, souhra mezi panem Rafílem a slečnou Marplovou dávala příběhu prvky komična a nadsázky a také nečekaného přátelství.Pozor spoiler O to víc mě potěšilo, když jsem zjistila, že pan Rafíl byl i onen přítel , který ve filmu Nemesis poslal slečně Marplové dopis s tím , aby vyřešila vraždu, která se nestala , protože věděl , že slečna Marplová je na to ta pravá. Vida jak jsou i tyhle příběhy propojené. O to víc jsem samozřejmě byla zklamaná z filmu, který jsem si pustila hned po dočtení knihy. Film opravdu nedoporučuju......postavy se chovají jinak, málo vyšetřování, drastické změny v ději, nechápu proč páni režiséři chtějí opravovat díla zrovna někoho jako je Agáta, těmi předělávkami to naprosto potopili. Co to mělo jako bejt, ten příběh pak byl skoro úplně o ničem jinym, tohle bych klidně stanovila jako trestnej čin. vážně.
Tak třeba postava starého faráře má v knize minimální roli, a ve filmu je to mladý farář s komplexy, který malujea miluje Molly a ještě k tomu z něj udělali hned tři postavy z knihy najednou, postava černošského číšníka , která ve knížce vůbec nebyla tady vystupuje skoro víc než ostatní a co ta smrt Viktorie, ze které ve filmu udělali úplně nelogický paskvil, nebo to , že pan Rafíl přijel na ostrov jen proto aby koupil ten hotel. Fakt se mi u toho chtělo brečet utrpením. I když si na druhou stranu myslím , že kdybych viděla film jako první asi bych tak kritická nebyla. Ted se bojím, že ty příběhy ve filmové podobě co sem viděla a byla jsem z nich nadšená jsou úplně jiné než knižní předlohy.Takže zatím otálím jestli si ty předlohy mám vůbec přečíst.

25.01.2020 5 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Přesně ten typ knížky u které, když začnete číst tak nechcete přestat. Stránky mi doslova mizely pod rukama. Byla to dost příjemná změna od knížek co sem četla v nedávné době a musela sem v nich přeskakovat. dost nezáživné pasáže. Fakt úžasná knížka, kéž by jich bylo takových víc. Strašně mě bavil děj a příběh , který byl úžasně propracovaný stejně jako postavy. Těším se na další díl. O trošku víc se mi líbila knížka Jackeby s podobným tématem. Ale tahle knížka je i tak jedinečná. Je načase se nad ní přestat rozplývat. Jinak tahle recenze bude moc dlouhá.

05.01.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Za mě určitě super. Od půlky to začalo být strašně napínavé a nemohla jsem se odtrhnout. Opravdu velké plus dávám za čtivost. Kdyby existovalo pokračování s Astrid, tak bych si ho určitě přečetla. Úplně vidím jak by se to dalo zfilmovat. Pár chyb se tam našlo, ale celkově to knížce neublížilo.....třeba ten konec byl takový rozporuplný...ale jinak spokojenost

30.12.2019 4 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Za mě slušný průměr. Jen jsem čekala něco napínavějšího, celá knížka se trošku táhla a té akce tam zas tolik nebylo. Někde mi to v knížce vadilo, někde zase ne. Hrdinové byli fajn a pejsci ještě sympatičtější. S další knížkou od autorky si dám asi trochu načas, a pustím se do ničeho co rychleji odsýpá.

27.12.2019 2 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Nebyl to úplně můj šálek kávy

25.12.2019 2 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Tahle knížka mi otevřela oči. Četla jsem už hodně knížek s podobným námětem, ale žádná mě tolik neovlivnila. Určitě se ted na hodně věcí budu dívat jinak. Bára píše úžasně čtivě, chytlavě a zábavně. Vůbec nelituju, že jí mám doma a určitě se k ní vrátím. Dala bych klidně o dost víc hvězdiček.

Doporučuju přečíst každému kdo o sobě pochybuje.
Ps. Děkuji Báro, vaše kniha pro mě nebyla jen povzbuzující, myslím že mě i ovlivnila.

25.12.2019 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Kovy píše velmi čtivě, což většina autorů moc nezvládá. To je velký plus. Ale téma knížky mi zas až tak moc nesedlo. Možná protože patřím ke staré škole milovníků klasických pohádek, a ani ty technologie mi zas až tak moc nic neříkají. Každopádně si myslím, že by nám z Kovyho mohl vyrůst velmi dobrý český spisovatel. Ps: Jeho video o závislosti na filmech je moje topka od youtuberů

23.12.2019 3 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Je jen málo knížek, u kterých nevím co napsat, protože jsou naprosto dokonalé......no a tahle je jedna z nich....v takových případech by nestačilo ani 10 hvězdiček

09.12.2019 5 z 5

Pro mě zklamání. Příběh nenadchne ani neurazí. Martin je vcelku sympaták, ale né zas takový, aby sem si ho zapamatovala. Jeho kamarádský vztah se smrtí(jejich dialogy) mě spíš nudily, a vzhledem k tomu, že na tom byl postaven i celý příběh mi to prostě přišlo nedostačující. Čekala jsem i víc vtipu, ale ten se taky nedostavil. I samotná smrtka na mě působila jako tak nějak neúplně, nedodělaně a dokonce až trochu hloupě.

30.11.2019 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Nejděsivější na tom je, že ikdyž víte že čtete jenom fikci, zárověn tušíte, že přesně takhle by se to pravděpodobně odehrálo i ve skutečnosti (a možná by to bylo ještě horší).

Plusy dávám za čtivost, dialogy,velmi dobře rozvinuté charaktery postav a za hloubku příběhu. Moc se mi líbilo spojení postav co se skoro vůbec neznaly, ale přesto spolu přes všechno tvořily skvělý tým.

Je zajímavé jak se postavy začnou se zhoršující se situací měnit Spoiler: z outsidera celé společnosti, kterým všichni opovrhovaly se stane člověk, kterému se najednou budou chtít všichni vlichotit, dívka, která by nikdy neublížila mouše přehodnotí své morální zásady, najdou se i tací co chtějí na neštěstí jiných vydělávat, blázni a hrdinové v jednom co na jednu kartu vsadí všechno a v neposlední řadě vláda, která s tím vůbec nic nedělá, ipřesto, že jednání o záchraně a vyřešení situace je každý den.

30.11.2019 5 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Řeknu na rovinu, že jsem od toho čekala víc.Četlo se to dobře, ale kdybych si jí nečetla při dlouhé cestě vlakem, ale doma. Tak si myslím, že bych se ke čtení trochu nutila. Ještě před knížkou jsem viděla filmovou adaptaci Zámek hrůzy, ale překvapilo mě mnoho zásadních odlišností s knihou(což přímo nesnáším). Film byl super, některé pasáže byly úplně cool, ale nějaký vypadaly jako by je vymyslelo pětiletý dítě. Celkově knížka má určitě nějaký ten potenciál, který tady nedostal dostatek prostoru. Ani postavy mi nějak zvlášt nepřirostly k srdci. spoiler: líbí se mi myšlenka, že to co se dělo v domě, nebylo kvůli zlým duším nebo nějaké neznámé agresivní síle,ale bylo to zrcadlo velmi smutného a pokřiveného vnitřního světa Nell.

23.11.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nevítaný host se mi líbí o dost víc. Na Někdo cizí v domě jsem se moc těšila, ze začátku mě to moc bavilo, ale pak sem četla dál a zjistila, že je to slabší a slabší. Děj byl hodně předvídatelný, napětí jsem za celou knížku nepocítila ani jednou. Co se týče hlavních hrdinů byli takoví nijací, a přišlo mi , že se někdy chovají až přihlouple ,nelogicky a ufnukaně. Tom na mě navíc působil jako takový slaboch a tulpas. Spoiler: například Tom neustále opakuje jak strašně Karen miluje, a potom hned co jí šoupnou do vězení se dvakrát vyspí s Brigid , kterou považuje za blázna.To je mi projev lásky jak hrom. Nebo když postavy pořád něco tají , a potom to jakoby nic vyklopí před policií (když už je samozřejmě pozdě) , která se jim snaží pomoct. Konec byl docela překvapující , ale proč ho autorka víc nerozvedla ?

16.11.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od knížky jsem se vůbec nemohla odtrhnout bylo v ní všechno a ještě něco navíc. DOPORUČUJI HROZNĚ MOC

10.11.2019 4 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Přečteno za odpoledne, velmi čtivé. Tento motiv zkoušení co všechno postavy vydrží je velmi zajímavý a objevuje se v hodně knížkách. Čtení takových knížek je velmi návykové. Bylo zajímavé sledovat jak kamarádství hlavních hrdinů prochází mnoha zkouškami a kdo je ochoten riskovat za lidi, které má rád život. Hold když jde o život priority se začínají trochu měnit a lecjaké zásady vytrácet. Jen si představte sebe co by jste dělaly vy v takové situaci.

Každopádně knížka nezklamala až na konec, který byl podle mě dost uspěchaný a snesl by ještě tak jednu kapitolu. Jinak nemám co vytknout od autora bych si klidně ještě něco přečetla.

Prostředí a námět mi trochu připomněly film Snídanový klub (ten taky doporučuji).

10.11.2019 4 z 5

krásně děsuplná atmosféra........ke knížce se určitě ještě vrátím

08.11.2019 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Není co dodat....až si knížku přečtete tak sami pochopíte

08.11.2019 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Doba mého nepřetržitého čtení fantasy knížek už pomalu odeznívá, a vrhám se spíš na krimi, thrillery, ale pamatuju si, že tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Postavy byly super a děj originální a akční.

08.11.2019 4 z 5