knihomolka27 knihomolka27 komentáře u knih

V mém světě V mém světě Walt Disney

Knížka je jednoduchá, čtivá. Je to přesně ten typ knížky po , které sáhnete když chcete totálně vypustit, nebo si rádi rýpnete do předvídatelné, zaláskované trochu hloupoučké hlavní hrdinky.

14.08.2019 2 z 5

Malý vánoční zločin Malý vánoční zločin Jessica Fletcher (p)

Dávám plný počet, protože ani nevím co bych knížce vytkla. Začala jsem se asi před týdnem úplně náhodou koukat na seriál, a v knihovně sem potom narazila na knížku, od které jsem toho ani moc nečekala, ale zkrátka nesudte knížku podle obalu. Jednám slovem knížka je fajn. Příběh není nijak komlikovaný, ale i tak vraha prostě neuhádnete. Máme tu sympatickou hlavní hrdinku Jessiku,(moje oblíbenkyně), která se konečně vrací domů do rodného malého městečka užít si Vánoční svátky s přáteli. Ale co se nestane....vražda. Najednou je celé ospalé, poklidné městečko na nohou a řeší závažnou otázku, kde jinde by se mohl ukrývat vrah než za tvářemi lidí, které tak dobře znají(svých sousedů, přátel...). Co ted ??, nejlepší řešení pro všechny samozřejmě je vybrat na porážku nejčernější ovci vesnice, kterou nikdo nemá rád..a pak už to jde samo. Kde je spravedlnost? A existuje vůbec v tomhle městečku, mezi lidmi, kteří rádi mluví, ale neradi mluví pravdu a jenom slepě věří řečem ostatním. Dají přednost obyvatelé města lži, které chtějí věřit, nebo pravdě, která se jim už moc líbit nebude, tot otázka ?

11.08.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha by měla svůj potenciál, kdyby jí napsal někdo, kdo umí vytvořit zajímavé , charismatické postavy a barvitější děj . Jasně , že hlavním účelem je erotická, sentimentální sladárna, které obvykle ráda čtu at už je v nich klidně tisíce klišé, ale tohle jsem nedala. Děj je jednoduchý což by mi nevadilo, kdyby pořád nestál na jednom místě, za celou knížku, která má 600 stran se tam prakticky nic moc nedělo. Hlavní hrdinka mě vytáčela, neříkám že sem neměla chvilky kdy jsem si říkala, že třeba dospěje a bude to ok, nebo kdy mi připadala i v pohodě, jenže to nedokázalo vyvážet chvilky kdy se chovala strašně.....vůbec nechápu jak se do ní vůbec mohl někdo zamilovat.....neustále jenom kvůli něčemu fnuká a brečí, mění své názory jako na běžícím páse, neustále opakuje to jak se červená, vnitřní bohyně, protáčí oči, a samozřejmě nám neustále musí připomínat, že christian je jako fakt sexy. Její zajímavost je jedině v tom , že je pro Christiana totálně nezajímavá, což by hlavní postava bejt asi neměla. Zkrátka myslím, že i kdejaký čtrnáctka by se zvládla chovat líp jak ona. Postava Christiana určitě nebude patřit mezi mé ikonické mužské postavy , ipřesto že jeho jméno zná skoro každý , autorka z něho chtěla udělat neodolatelného sexy borce, ale nijak to nevyšlo(ale i tak byl lepší jak Anastázie), je tak známý a ani nevím proč, určitě by si to zasloužili jiní knižní hrdinové, kteří mají smysluplnější a zajímavější osobnost. Druhý díl
už nedám, fnukání Anastázie bych už asi nevydržela. Vůbec nechápu jak na obálku může nikdo napsat, že tahle holka má šarm a charakter. Je mi líto, že jsem se s takovouhle bichlí vlekla tak dlouhou cestu z knihovny.

10.08.2019 1 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Dala bych lepší hodnocení, kdyby kniha měla aspon nějaký konec. Ten konec ani pomalu nebyl konec spíš začátek něčeho co už se autorka vykašlala dopsat. Ale i přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla, ( a šlo to vážně rychle), celkově je knížka velmi čtivá a jakmile se začtete chcete jí přečíst naráz a odkrývat tak duchařský, tajemný, tragický příběh s psychologickými prvky. Příběh je sám o sobě jednoduchý , ale průběžně začnete zjištovat, že je všechno daleko komplikovanější. Dusivá, tajemná atmosféra starobylého tajemného domu je popsaná věrohodně, tak že by vás samotné lákalo dům navštívit, ikdyž jenom jednou . Postavy byly dobré, ale ne skvělé, protože tam chyběl prostor je víc představit a rozvinout. Těžko říct, jestli není nakonec dobře, že knížka není delší, konec by to sneslo, ale ze samého námětu se toho víc vyždímat asi nedalo(kromě lepší propracovanosti postav).

09.08.2019 3 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Hezké, milé a i originální

01.08.2019 4 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Fajn knížka

01.08.2019 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Danielle Steel

Námět byl určitě zajímavý, ale zpracování strašně zdlouhavé a nezáživné, až na některé části s indiánkou. Líbilo se mi, že se hlavní hrdinka chtěla dozvědět něco o svých předcích, a postupně toho nacházela, čím dál tím víc. Ale když už bylo jasné jak to dopadne, tak sem neviděla důvod proč dočítat dalších 50 a víc stránek.

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Pokud si jí nepřečtete o nic nepřijdete.

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Knížku jsem četla už před nějakou dobou, ale pamatuju si, že to ve mně žádné velké dojmy nezanechalo. Což by ve vás oblíbená knížka určitě zanechala. Hlavní hrdinka mi nesedla, Konráda sem měla trošku ráda, ale štvalo mě pořád to jeho váhání.Pro mě nejlepší asi jen posledních 5 stran, jinak bída.

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Postavy jako je Bianca mě vždycky dostanou. Strašně jsem se u toho nasmála hlavně u toho jak se dobírali s Wesem a taky u Biančiny fáze vzteku.

Siréna Siréna Kiera Cass

Slabší jak Selekce, ale líbí se mi téma a opět to jak je příběh čtivý.

29.07.2019 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Normálně nesnáším tyhle předělávky klasických příběhů, když už to jednou bylo bezchybně, krásně napsaný tak proč se v tom vrtat, ale řekla jsem si že tomu dám šanci,aby mi neuniklo něco co by mohlo stát za to. Klíč je nesrovnávat to s originálem, ale brát to tak jak to je a užít si čtení bez nějakých předsudků. Knížka mě překvapila svou čtivostí a i docela drsnými pasážemi, které ale kontrastovaly s hlavní hrdinkou lovkyní. Postavy jsem si oblíbila, hlavně to jak se postupně začaly sbližovat a jejich dialogy. Na téhle pohádce je zkrátka vidět...že na kráse zas až tolik nezáleží a jde to i bez ní pokud najdete někoho kdo vás miluje proto jací jste a ne pro to jak vypadáte.

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

První sem viděla film a před knížkou mu dávám trošku přednost, protože mi chviličku trvalo než sem se prokousala zdlouhavým začátkem. Ale jakmile se Lařiny dopisy dostaly ven, tak mě to moc bavilo. Lara je moc fajn hrdinka.

29.07.2019 4 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

Já jsem ráda, že existují i takovéhle knížky. Není to sice Agáta, ale je to poklidnější detektivka s dospívajícími hrdiny, má spád a když se do ní začtete, přečtete jí za den. Pro mě nejlepší ze série a nejvíc sympatická hrdinka.

29.07.2019 4 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Tahle série mě vůbec nebavila, postavy mě ničím nepřesvědčily, abych je měla ráda(kromě Tuckera). Byla to pěkná nuda.

29.07.2019 1 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Už vím co bude moje první knížka k maturitě. Stačila mi přečíst jen jedna knížka od Remarqua a sem si jistá, že to byl výjimečný člověk a spisovatel.

Líbáš jako ďábel Líbáš jako ďábel Marie Poledňáková

,,Na to ti sere bílej tesák" bez filmové Evy Holubové alias Bohunky by to prostě nešlo.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Trochu sem se toho bála. Ale nakonec mě příjemně překvapilo jak si mě získávaly postavy a příběh samotný. A potom sem už dočítala poslední stránku a věděla jsem že knížka je fakt dobrá.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po dočtení ve vás zůstane na dlouho ještě hodně dojmů. Četla jsem hodně dojemných knížek, ale na tuhle určitě nezapomenu.

29.07.2019 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Motiv uvíznutí na neznámém a nebo i známém osamělém místě se sexy chlapem je samozřejmě moc lákavý jak pro hlavní hrdinku tak i pro čtenářky, pravdou je, že v tomhle případě to na mě nijak nezapůsobilo.
Hrdiny jsem si nedokázala oblíbit, spíš mě štvali. Ale jako kniha u které nechcete přemýšlet se hodí.

DÁVÁM 1 HVĚZDU MÍSTO ODPADU

29.07.2019 odpad!