Výkřik do tmy

Franziska se vrací na místo, kde před rokem zemřel za nevyjasněných okolností její přítel. Všichni jsou přesvědčeni, že vrahem je Franziska, která si z osudného večera vůbec nic nepamatuje. Musí si vzpomenout, odhalit, co se tehdy opravu stalo. Proč jí v tom ale někteří brání? Při hledání pravdy se sama ocitá v nebezpečí... Co když se všechno odehrálo úplně jinak?
méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145151/vykrik-do-tmy-145151.jpg 4.1101

Sommerfrost (2011)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Fragment (ČR)

medvídě

Lehká detektivka / thriller
I když je vám už ze začátku jasné, kdo je a není skutečným pachatelem, stále čtete dál a zjišťujete, co se vlastně ve skutečnosti stalo a také proč.
Takové lehké počteníčko.

Výzva - autor ze sousedního státu.

Markét123
31.10.2016

Sice jsem pachatele znala už od začátku,ale kniha byla SUPER!!! Pořád na ni musim myslet :) Doporučuji!

Adrushka
21.10.2016

Jak se zde psalo....i já jsem objevila pachatele vlastně skoro hned na začátku, takže zbytek knihy už pro mě bylo čekání, zda něčím překvapí, nestalo se tak. Hlavní hrdinka byla nesympatická, naivní a díky tomu mi bylo v podstatě jedno jak dopadne. Celé mi to připadalo pubertální a asi nebudu vyhledávat další knihy od této autorky.

kejss044
29.08.2016

Ze začátku se kniha jevila celkem slušně. Téma, kdy je hlavní hrdina obviněn ze zločinu/ vraždy, který díky obranému mechanismu těla- šoku si nepamatuje mám velmi v oblibě. Tady se s tím autorka ale moc dobře (alespoň pro mě) autorka nepoprala :/
Postavy mi postupem času začínaly svou blbostí lézt na nervy a s tím mě zároveň čtivost příběhu a nadšení z něho opouštělo. Říkám si, že když jsem cílová skupina této knihy, nemohu být na ni stará, ale očividně spadly z Marsu postavy nebo já :/
Nakonec mě to až tak přestalo bavit, že část před koncem knihy jsem přeskočila a očividně jsem ani o moc nepřišla. Konec byl takový, jaký jsem měla vytipovaný od 50 strany, takže za mě bohužel jen 2*/ 45% (mimochodem moje nejnižší hodnocení vůbec :D) :/

Zuzka0127
08.08.2016

Kniha se četla dobře a rychle, na druhou stranu jsem měla pocit, že až do posledních pár kapitol jsem pořád na začátku příběhu a naivita hlavní hrdinky byla více než iritující.

milunka21
07.06.2016

Napínavá a čtivá :-)

katule1992
25.04.2016

Vzhledem k tomu, že patří k sérii Krimi a ještě navíc k Young -Adult, jsem nepočítala s žádnou duchaplnou knihou, ale spíše rvelice odpočinkovou četbou.
Kniha byla napsaná celkem jednoduše a čitelně. Díky tomu se člověk nechal velice rychle vtáhnout do děje.
Kapitoly nebyly příliš dlouhé a člověk se v ději neztrácel, možná naopak.
Líbilo se mi, že souvislosti na sebe pomalu navazovaly a některé kapitoly se vracely do minulosti. Což nebylo zas tak časté, ale o to více si to čtenář užil.
Co se týká děje samotného. Trochu mi vadilo, že lákadlem je přítel hlavní hrdinky, kdy jsem čekala vážně drama. Hned na začátku knihy se ale člověk docela zklame nebo aspoň já. Myslím, že toto můžu říci, protože to není žádný spoiler, ale přítel zde není jako přítel. Ale spíše jako klučina, který požádá holčinu na loď. To je vše. No ale zklamání člověk přešel a zajímal se, zda-li to tedy udělala nebo ne.
Konec byl i nebyl překvapivý. Část jsem trochu tušila, ale některé detaily mě doslova dostaly.
Také za trochu naivity musím odebrat půlku hvězdičky.
Ve finále proto 3,5 hvězdičky

Bilbovy-knihy.blogspot.cz

Mixxa
23.02.2016

Knížka i samotný příběh mě velice zaujaly. Vše se četlo samo a konec mě dosti překvapil!

Mišule_11
09.02.2016

Kniha mě zaujala, četla se dobře a rychle! :)) A jelikož nemám moc dobrý odhad, tak jsem byla napnutá až do konce! :D

evca7271
06.02.2016

Moc pekna kniha uz sem cekala ze vim kdo byl vrahem a nakonec se zjisti ze to byl uplne nekdo jiny nez se cekalo.

Gabush3nka
01.02.2016

Kniha nebyla špatná, ale ničím mě příliš nepřekvapila, pachatele jsem odhalila po několika stránkách, i přesto velké plus určitě je, že je čtivá. Člověk nemusí u knihy moc přemýšlet.

Petule.k93
09.01.2016

Kniha se dobře četla. Ale že by mě to nějak vtáhlo do příběhu se říct nedá.

Pavlnka
10.12.2015

Knížka se dobře četla a byla relativně zajímavá, i když mi přišla trochu naivní.

Emma8
08.10.2015

Byla to první knížka z této edice trillerů, proto se mi líbila, ale jinak jsou si knížky z celé edice hodně podobné.

1JiTkA2
04.08.2015

Úžasný thriller, moc se mi to líbilo. Ten konec, vlastně celá kniha byla vážně napínavá :)

Mooltee
24.07.2015

Nějak mě nezaujala. Četla se sice snadno a rychle, ale trochu jsem se musela do čtení nutit.

Laf
04.07.2015

Kniha se mi velmi líbila. Je jednoduše napsaná a s poutavým dějem.

Barat
03.06.2015

Jak už to tak u mne bývá (Předem varuji - vyrůstala jsem na seriálu 'Hercule Poirot'), vraha jsem věděla už po prvních několika desítkách stran. Výkřik do tmy byl prostě průměr, možná i trošku lepší. Postavy mi nesedly, ale bude to nejspíš mou lehce perverzní povahou. K věci - Děj i příběh krásný, dobře se čte. Ale tak trochu jsem nepočítala s tím, že autorka tam doslova naplive spoustu postav, ani jedna z nich není pořádně nepsaná a Franziska mě fakticky štvala. Jako by Martini čekala, že děj oživí nesmyslným blábolením. Takže bez těch zbytečných chyb by se kniha krásně četla, ale teď jen 3,5*, zaokrouhleno na 4. Tleskám, protože tahle kniha mě doslova vyvedla z míry.

en.bee
03.06.2015

Uzasna kniha, I kdyz jsem vedela uz od 80 stranky, kdo to je.

KristýnaM
08.05.2015

No, podle mě takový průměr. Četla jsem i mnohem lepší knihy, ale když prostě zrovna nemáte moc co číst nebo se chcete trošku odreagovat, tak bych doporučila tuto knihu. Znovu bych si ji ale nepřečetla.

tinka99
15.08.2014

Opět super kniha:-)

Barča99
23.01.2014

je mi skoro 15. Je tato kniha pro mě vhodná??

petrisca
19.01.2014

Trošičku jsem převídala konec ale toto mě naprosto dostalo. Skvělá kniha :)

karolinos
14.10.2013

Super knížka, rozhodně doporučuji přečíst! Napínavá, přečtete ji jedním dechem;) Hlavní hrdinky je mi ale po celou část knihy celkem líto:/ Ale opravdu jedna z mých nejlepších čtených detektivek :))

kleria
11.08.2013

Už od začátku jsem tušila jak to vlastně všechno skončí a měla jsem pravdu, a přitom jsem to nechtěla aby to tak bylo :). Od poloviny mě autorka docela zmátla nevěděla jsem jestli to byl ten nebo jestli ten, přitom jsem tušila že to asi nejsou :). Jinak moc pěkná knížka.

Adele02
29.07.2013

Skvělý thriller. Martini píše úžasné knížky.

Katee
26.07.2013

Je to krásná a zajímavá kniha, ale už od začátku jsem jisté osobě (osobám :D) nevěřila. I tak se mi to ale moc líbilo a i když jsem něco málo tušila, nenapadlo mě, že by vrah mohl být ten, kdo jím je. Rozhodně pět hvězdiček :)

Lipo
24.07.2013

Skvěla knížka! :) Vůbec mě nenapadlo že to skonči tak ja to skončilo...knihu jsem přečetla jednim dechem a moc mě bavila...byla hodně napínavá hlavně ke konci..

*Táňa*
09.06.2013

Ah, já fakt nevím čím to je, ale kniha mě tolik nebrala. Všude jsem četla, že do konce knihy nebudu vědět kdo je vinný, ale omyl! Já to věděla od půlky knihy. Prostě jsem si to myslela a BUM! Ono to fakt tak bylo. No, autorce se nepovedlo mě moc okouzlit. Snad příště...

bookcase
22.04.2013

Napínavý psychothriller pro mladé, dobře se čte, do poslední stránky nevíte, jak to vlastně je.

Manuela Martini

Manuela Martini