Niky

Niky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271703/bmid_niky-33b-271703.jpg 4 102 40

Osmnáctiletá Niky je se svým životem docela spokojená. Alespoň do doby, kdy se její matka rozhodne podruhé vdát a převrátit jí ho tak vzhůru nohama. Se stěhováním do milionářské čtvrti získává Niky nejen nového otce, ale také nevlastního bratra Hynka, který ji brzy seznamuje se svými nejlepšími přáteli Bárou a Martinem – sourozenci se vzhledem modelů a s naprosto odlišnými povahami. Zatímco z Niky a Báry se snadno stávají kamarádky, vztah Niky a drzého, arogantního Martina je o něco komplikovanější. Přes počáteční nesnášenlivost a hádky mezi nimi vzniká zvláštní, křehké přátelství. A možná nejen to. Ačkoliv má Niky hodného přítele, svou první lásku, k Martinovi ji to táhne čím dál víc…... celý text

TheElli
28.02.2024 4 z 5

Příběh je zajímavý, je to spíše oddechové čtení. Nic méně, když jsem knihu četla, působilo to na mně, jako každý druhý příběh z wattpadu.

Pavla79
21.09.2023 5 z 5

Jsem překvapená, a to velmi příjemně. Moje první česká kniha tohoto druhu a byť je to lehké dívčí čtení, tak se mi velmi líbila..

Ralemo
13.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Druhá knížka od této autorky a za mě velice povedená! Moc hezký příběh o Niky a jejich kamarádech a tajné lásce, která nakonec zvítězila. Čtivě napsané, nešlo se odtrhnout.

marwinmh
30.12.2021 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení, o partičce mladých lidí, kteří si užívají života a společných zážitků např. v slunečné Itálii, a především otevírají svá srdce lásce.

Denisa525
17.04.2021 5 z 5

Moje oblíbená letní knížka, i když by se na ní daly najít chyby, tak jsem si prostě hlavní hrdinku a její život zamilovala. Knížka je poutavě psaná, takže se do hlavní hrdinky dokážete vžít. Autorka je mým objevem.

Naty878
08.03.2021 5 z 5

Knihu jem přečetla jedním dechem.Moc se mi líbila, doporučuji.

Lejčís
05.03.2021 4 z 5

Bohužel je Niky beznadějně vyprodaná, takže jsem musela zapátrat po bazarech, abych se k ní dostala, což se mi naštěstí podařilo :) Neskutečně mi sedl autorčin styl psaní, díky kterému mi kniha rychle utíkala a neustále jsem obracela stránky. Je to takové klidné, pozvolné, oddechové, příjemné, zkrátka přesně kniha jako stvořená do téhle depresivní doby. Nutno dodat, že se s ní podíváte také do prosluněné letní Itálie :) Na těch cca 350 stranách se odehrává více než rok, takže opravdu není prostor pro žádné protahování děje, tudíž se u knížky nestihnete nudit. Zamilovala jsem si pomalý postupný vývoj vztahu mezi Niky a Martinem, jen mě trošku mrzí, že nebyl dán větší prostor vedlejším postavám, o jejichž vztazích bych se ráda dozvěděla víc :)
Vzhledem k absenci erotických scén je kniha vhodná i pro mladší čtenářky, jedná se opravdu o čistou dívčí romantiku :) Také musím dodat, že sama autorka je neskutečně milá a hodná osobnost, což jde cítit i z knihy :)

Onceuponthetime
20.08.2020 5 z 5

Přečteno několikrát a pokaždé jedním dechem. Moc se mi líbí, jak snadné bylo se vžít do hlavní hrdinky, zamilovat si Martina a prostě doufat, že jim to bude klapat. Hned po přečtení jsem dostala chuť odjet do Itálie. A taky si najít nejlepší kamarádku jakou je druhá Niky. Doporučuji.

LucyBooks
10.08.2020 5 z 5

Jsem moc ráda, že se mi knížka dostala do rukou. Tento příběh z prostředí mladých lidí, hlavní 18 leté hrdinky Niky, která byla stejně stará jako já, mi velmi sednul, možná i proto.
Četla se mi skvěle a ohromně rychle.
Je to takové milé oddechové čtení, ale i přesto, zde byly vážné věci. Všechny postavy mi byly sympatické.
Nemám co vytknout, jsem nadšená, po dlouhé době pro mě zase top knížka. I když možná některé části byly až moc pohádkové to knížce vůbec neubírá na kvalitě. Nelze jinak než doporučit. Určitě si přečtu i další knihy od této skvělé autorky.

Cress
28.06.2020 5 z 5

Skvělá romanťárna na léto. Kniha v sobě má pár problémových částí, ale u tohohle typu knih prostě nechcete přemýšlet, takže to zas tolik nevadí.

m.valova
08.05.2020 5 z 5

Od téhle oddechové knihy jsem nic neočekávala,dostala se ke mně náhodou a potřebovala jsem změnu na odlehčení..mám velmi ráda české autory a proto jsem jí dala šanci..nezklamala,prostě z holčičího studentského života.

Ella161
06.05.2020 5 z 5

Tuhle knihu absolutně miluju! Autorku mám moc ráda a její knihy jsou moc čtivé. Nicméně Niky je moje nejoblíbenější. Vlastně je to kniha, která mě přivedla ke čtení a tudíž je pro mě moc důležitá. Už jsem jí přečetla 9x a to nepřeháním. Vždycky mě správně naladí na léto a mám chuť si zajet do Brna a všechny zmiňované místa v knize okouknout. Každopádně k ději. Martina jsem měla už od prvního popisu ráda. S Niky se perfektně doplňují a miluji jejich příběh. Jejich slovní přestřelky, hádky, pošťuchování a společné chvilky, jsou nezapomenutelné. Opravdu nemám knize co vytknout. Doporučuji!

Kajachow2
30.12.2019 5 z 5

Moc krásná kniha ❤️❤️. Moc se mi líbí, že je to kniha české autorky, čili se v knize objevuje pár českých frází, které bych v přeložených knihách s největší pravděpodobností nenašla. Po dlouhé době to nebyl ten přehnaně vážný typ knihy, který vás nutí stále přemýšlet, přesto jsem si knihu velmi oblíbila ❤️ během pár dní jsem přečetla další díly. Autorce moc děkuju ❤️

lhotskanikola
20.10.2019 5 z 5

Opravdu velice krásná kniha.Vzala jsem si ji s sebou na dovolenou a myslím že je jenom vylepšila.Pořád si ji pamatuji a myšlenky na ní mi vykouzlí úsměv na tváři.Doporučuji :)

BooksGirl123
16.10.2019 5 z 5

Za mě rozhodně doporučuji. Kniha se četla sama a každé slovo jsem doslova hltala. Tuhle knihu jsem si prostě zamilovala

knihomolka27
01.08.2019 4 z 5

Fajn knížka

Evitsa
18.02.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem četla na doporučení mé brněnské kamarádky i když nemám moc v oblibě české spisovatele.
Jsem moc ráda,že jsem si jí mohla přečíst a spisovatelka mě moc mile překvapila.Rozhodně je moc krásně napsaná a pro mladé dívky ,ale i starší kdo má rád hezké příběhy vřele doporučuji!
Už se těším na další pokračování....

Eliška12
10.02.2019 3 z 5

Na první pohled mne kniha zaujala svou zajímavou obálkou , ale nevěděla jsem co od ní mám očekávat . Dějová linka mne ale docela překvapila . Myslela jsem si , že to bude průměrná oddechovka , ale ráda bych dala 3,8 hvězdiček . Bohužel to nejde a tak jen silné nadprůměrné 3 hvězdy . Jinak knihu všem mladým holkám doporučuji a doufám , že si užijí její čtení stejně jako já .

naya
27.01.2019 5 z 5

Báječný román, nejlepší na dovču pod slunečník :-)

lucygreen
06.09.2018 4 z 5

Moc dobrá kniha, bohužel už je to docela dlouho, co jsem ji četla, ale pořád ji mám v paměti a to je dobré znamení :). Takových knih je i víc, co si ještě pamatuji, ale tuhle jsem se rozhodla sem dát, protože se mi dost líbila a byla taková speciální. Postavy mi sedly a bylo to napsáno poutavě. Konec bych nikdy netipla a obálka toho také moc neprozradí... :)

Zuzana Ryšavá
česká, 1986