kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Výborně napsaná kniha, která nutí zamyslet se nad životem. Jen škoda, že jsem se nedověděla víc informací jak to dopadlo s ostatními aktéry příběhu, ale co vím, že si určitě od téhle autorky přečtu další výtisky.

22.06.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásné kniha o osudu tří žen. Občas jsem měla pocit, že jsem součástí příběhů. Rozhodně čtivě napsané. Jen škoda, že třeba nebyly upřesněny místa nebo data abych byla více v obraze. Jinak určitě doporučím dále.

15.06.2017 5 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Knížka mě příjemně překvapila. Byla velmi čtivá. Jen škoda, že ten konec nebyl více rozvinutý. Prostě milá oddechovka.

13.06.2017 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Mám ráda Kulhánka, ale v téhle knížce jsem se ztrácela oč tam vůbec běží.

06.06.2017 2 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

No za mě nic moc. O proti předchozím dílům se to táhlo. Žádná pořádná zápletka a konec už jsem nějak tušila.

05.06.2017

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Krásný a dojemný příběh ze života po válce.

28.04.2017 5 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

Příběh viděn z jiné perspektivy, co se týče holocaustu. Samozřejmě zajímavý příběh, ale některé pasáže byly nudnější. Možná bych čekala více věcí o jejím dědovi.

24.04.2017 2 z 5

Rus je ten, kdo miluje břízy Rus je ten, kdo miluje břízy Olga Grjasnowa

Nějak moc nevím, co si mám o tom myslet. Ze začátku jsem prostě myslela, že to bude úplně o něčem jiném, ale pak se to zvrhlo v takovou zvláštní kombinaci, že mi to ani nepřísluší dále hodnotit.

17.04.2017

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Tohle je moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že tenhle výtisk byl mnohem poutavější a drsnější. Rozhodně nelituju a doporučuju rozhodně dále ke čtení.

01.04.2017 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Tenhle díl hodnotím o něco lépe než ten první. Rozhodně se mi líbí, že ten celý příběh není předvídatelný a pořád se děj mění od stránky ke stránce. Jen mě trochu zklamal konec, kdy to mohlo mít více rozuzlení jako třeba s Deniskou, ale i tak si autor zaslouží nejlepší hodnocení a neponechám jeho knihy ležet ladem.

24.03.2017 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Tuhle knížku jsem četla na doporučení a opravdu není snad, co vyčítat. Skvělé strhující pasáže a nečekanými zvraty v příběhu. Jsem nedočkavá, co přinese další díl.

20.03.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Za sebe musím říct, že kniha mě vůbec nenadchla. Celou dobu jenom přemítání s Oceánem. Žádná pořádná zápletka, kdy bych knížku nemohla dát z ruky. Přesto jsem ji dočetla.

25.02.2017 1 z 5

Stasiland - Příběhy ze země za berlínskou zdí Stasiland - Příběhy ze země za berlínskou zdí Anna Funder

Velice zajímavá a poučná knížka. Nemůžu nějak soudit, nežila jsem v té době, ale ty příběhy byly odstrašující už tím, že se vůbec tohle dělo.

14.02.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

To je teda sakra silná knížka! Sic mě ze začátku moc nebavila, ale postupem jsem se dostávala do děje a nemohla jsem přestat číst a i krásný ač smutný konec :)

14.02.2017 5 z 5

Raclette Raclette Borut Golob

Nenáročná oddechová knížka na zpříjemnění dne :)

09.01.2017 2 z 5

Pán much Pán much William Golding

Drsná, ale pravdivá kniha dnešní doby.

15.12.2016 5 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Opravdu krásná kniha! Už za tu nádhernou vazbu. Silné příběhy, o kterých jsem slyšela poprvé oživené fotografiemi. Jen je škoda, že příběhy nebyly více rozvedené, ale i tak oceňuji snahu autorky za získané informace.

12.12.2016 4 z 5

Rozhodně nejprve mě zaujal obal knihy. Je opravdu nádherný, co se týče barev. Povídky byly fajn a naladily mě na správnou Vánoční atmosféru.

06.12.2016 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Opravdu silný příběh. Doteď mám po těle mráz. Škoda jen, že nevíme, jak to dopadlo se samotnými aktéry příběhu.

12.11.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Téhle sérii se snad nedá nic vytknout. Příjemné milé a úsměvné :)

10.11.2016 5 z 5