Horečka nad ránem

Horečka nad ránem

Švédsko, 1945. Miklós, maďarský básník a novinář, přežil hrůzy koncentračního tábora Bergen-Belsen a zvádl i cestu lodí do nemocnice na ostrově Gotland, kde se má zotavit. Místo toho si však vyslechne krutou diagnózu: podlé lékaře mu zbývá nanejvýš půl roku života. Miklós se nehodlá vzdát a pouští se do boje s osudem. Napíše dopis všem sto sedmnácti maďarským dívkám a ženám, které se po celém Švédsku léčí podobně jako on – s jediným cílem: poznat lásku. Najde se některá, která mu odpoví? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318383/horecka-nad-ranem-dE8-318383.jpg 3.720

Hajnali láz (2010)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Plus
Více informací...

pastelka53

Nenadchlo, ale také nenudilo. Víckrát se do čtení toho kousku asi nepustím.

ssyyllvvaa

Hluboce lidský příběh, který není jen autorovou fantazií, ale zčásti i literaturou faktu díky citacím z dopisů napsaných jeho rodiči po osvobození z koncentračních táborů, kdy se oba léčili ve Švédsku a hledali si cestu do nového normálního života. Odhodlání, se kterým se autorův otec rozhodne bojovat s prognózou posledního půl roku života a rozhodne se seznámit s některou z krajanek a najít si tak partnerku, skutečně se zamiluje se a za svou láskou pak jde přes všechny překážky, kladené mu okolím, je obdivuhodné a dojemné.

Odehnalka

I mě příběh okouzlil, krásný, lidský a dojemný. Díky svému formátu je kniha skvělá na cestování, a díky stylu psaní se kniha četla sama.

bookcase

Mně se to líbilo. Příjemný komorní příběh neobvyklé lásky.

DariDerek

Nebylo to špatné, ale já od knihy čekala něco víc. Pořád mě při čtení něco rušilo, neuměla jsem se pořádně začíst. Chyběla mi tam "hloubka" nebo jak to mám nazvat. Ale na druhou stranu, jsem ráda, že někteří lidé po válce měli to, po čem toužili. :-) Aspoň v tomto příběhu.
Každopádně, recenze bude zveřejněna na portále www.Chrudimka.cz

sporran

Kniha mě neoslovila tak, jak jsem od ní čekala. Zajímavý obal a název. Příběh se příliš nerozvinul. Pořád se to točilo kolem nemoci a .... Hlavní hrdina byl zvláštní. Celé je to taková divná poválečná romantika.

DiLay

Příběh to byl pěkný ale napsané to bylo docela chaoticky. Někdy jsem se u knihy i nudila :/

hats
06.11.2016

Krásny príbeh. Ľudský, žiadna červená knižnica... Škoda, že už je koniec... Ešte by som prijala pár stránok navyše...