kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná to kniha během jednoho dne přečtená. Každá knížka od této autorky mě nějak zasáhne. Poutavé, realistické a zajímavé skrz historii. Rozhodně se těším už na další knihu, co tato spisovatelka napíše.

19.04.2018 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Pro mě absolutně nezáživná kniha. Sice jsem ji přelouskala, ale žádný zajímavý děj. Akorát je příběh o jednom buranovi z tisíce dalších mezi námi.

17.04.2018 1 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Kniha má děsivé stránky, ale i nudné popisování, kdy jsem kolikrát přeskakovala řádky. Přes to hodnotím pozitivně za to jak se děj vyvíjel. Neustále zvraty v příběhu a nakonec nečekaný konec.

22.03.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velice čtivá knížka. Zajímavý námět s houbami. Navíc funguje tak trochu jako příručka na sbírání hub. Jen škoda toho konce, že není více rozveden a nějaký trest pro viníka. Pořád jsem doufala, že už to musí nějak prasknout a nebo nějaká pomoc pro hlavní hrdinku, ale i tak můžu jen doporučit.

06.03.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět krásný příběh jako její ostatní knihy, které jsem četla. Autorka umí skvěle vtáhnout do děje a přiblížit dobu, která jak vidno nebyla lehká. Jen škoda, že hlavnímu hrdinovi neudělala hezčí konec, ale asi takový je osud a má to tak být.

04.03.2018 5 z 5

Emoční kalendář Emoční kalendář John R. Sharp

Zajímavá knížka, kdy naše tělo podvědomě vnímá jakoukoliv změnu počasí.

13.02.2018 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Příjemný romantický příběh, kdy je člověk v beznadějné situaci a sama si nedovedu představit jak bych se zachovala na místě hrdinky.

05.02.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Skvělá oddechová knížka, která dokáže člověka na motivovat a důkaz toho, že každý sen je splnitelný. :)

01.02.2018 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Oddechová knížka u které si za chvilku nebudu pamatovat ani oč tam šlo.

27.01.2018 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Není snad kniha, která by mě od tohoto autora nějak nezasáhla. Tuhle knihu budu mít ještě dlouho v hlavě a myslím, že ji nic v dálné době nepřekoná. Dokonce by mi nevadilo ani kdyby byla kniha delší či pokračování.

13.01.2018 5 z 5

Provedu! Provedu! Martin X

Líbilo se mi, že to bylo proloženo zápisky důležitými osobnostmi za války. Za mě spíš, že si na tuhle knihu za pár měsíců ani nevzpomenu. Snad jen to, že jsem se přiblížila době za protektorátu.

09.01.2018 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Rozhodně se mi kniha dobře četla a zajímavý příběh plný rozuzlení ale některé pasáže byly opravdu drsné. Na tuhle knížku musí být obzvlášť nálada.

03.01.2018 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

I když byl příběh předvídatelný, tak se mi to líbilo skrz vánoční tématiku. Kniha umí skvěla naladit na tu správnou atmosféru.

15.12.2017 4 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Je zvláštní jak mi ten kocourek přirostl k srdci. Milá oddechová knížka, která zahřeje na srdíčku.

28.11.2017 5 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Krásný čtivý příběh a připomínka toho, že zdraví máme opravdu jen jedno.

27.11.2017 5 z 5

Umění odcházet Umění odcházet Anna Stothard

I když jsem knížku přečetla, tak mě vůbec nezaujala. Neměla žádný podstatný děj a žádnou zápletku, kdy se třeba už konečně příběh otočí v pořádné drama.

14.11.2017 odpad!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krásný silný příběh. Je nepředstavitelné, co si všechno hlavní hrdinka musela prožít. Jsem ráda za tuhle autorku, která dokáže přiblížit pro mě dávnou historii a její styl psaní mě úplně vtahoval do příběhu, kdy jsem měla i pocit, že jsem hnána do Pohořelic nebo pilně pracuji na poli pod Pálavou.

18.10.2017 5 z 5

Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Marie-Laure Picat

Četla jsem v šalině, ve škole, ale i doma jenom abych se dozvěděla jak tato silná paní s odvahou a pro mě s velkým respektem bojuje za své děti.

29.09.2017 5 z 5

Žena v (kon)kursu Žena v (kon)kursu Eva Brabcová

Oddechové vtipné čtení na cestu do školy.

18.09.2017

Skvělá knížka od skvělé autorky, který píše rozhodně čtivě. Jsem ráda jak to nakonec dopadlo. Co by to byl za život bez pravé lásky.

29.06.2017 5 z 5