Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět

Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61602/mid_nez-odejdu-navzdy-skutecny-pribeh-m-956-61602.jpg 5 78 23

Příběh ženy, matky 4 dětí, odsouzené neúprosným osudem k neodvratitelné a blížící se smrti. Pro své děti se snaží najít náhradní rodinu, ve které budou její děti chráněné a v bezpečí. Její osobní statečnost dojala celý svět! Skutečný dokumentární příběh - svědectví o osobní statečnosti a prosté lidskosti, které po sobě zanechala autorka knihy.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Courage d'une mere , 2009

Mufa
24.01.2019 5 z 5

Líbilo se mi to. Obdivuju každou ženu, která dokáže svoje děti dobrovolně předat cizím lidem v podstatě proto, že se u těch lidí budou mít lépe než u ní. Tady to bylo navíc s myšlenkou, že už je ani neuvidí vyrůstat. Chápu i to, že se v knize nijak drasticky nepopisuje průběh nemoci, svědčí to o tom, že ona byla silná a prostě si to do poslední chvíle nepřipouštěla. Silná to žena...

kalinka99
29.09.2017 5 z 5

Četla jsem v šalině, ve škole, ale i doma jenom abych se dozvěděla jak tato silná paní s odvahou a pro mě s velkým respektem bojuje za své děti.

snílkařka
10.02.2017 3 z 5

Život nám občas nachystá nepochopitelné plány. U kterých si říkáme proč právě Já nebo proč právě ted ?Otázka na kterou, mnohdy neznáme odpověd a musíme tedy jen doufat, že to i bez nás naši milovaní zvládnou.

Aleh
23.09.2016 5 z 5

Stále přemýšlím, kde se v ženě bere tolik statečnosti a sil. Četla jsem už podobné příběhy a viděla jsem i filmy na podobné téma. Vždycky jsem měla slzy v očích. Co může být víc než mateřská láska? Jak těžké asi musí být, vyrovnat se s blížícím se odchodem z tohoto světa? A jak se má vyrovnat a smířit s odchodem matka, která na tomto světě zanechá své malé děti? Ať je to, jak je to. Jsem vděčná osudu za život, takový jaký žiju a pořád se učím rozlišovat mezi hloupostmi a podstatnými věcmi, protože i teď se někdy nechám ovládnout tím, co vůbec není podstatné.

PetiJelinkova
19.08.2016 5 z 5

Naprosto mě tato knížka dostala a potvrdila, že zdraví je nejcennější, co můžeme mít.

Jirinamac
24.02.2016 4 z 5

Jak by to asi bylo u nás, kdyby takto nemocná matka hledala náhradní rodinu pro své děti? Než by se tady něco rozhodlo, tak by ta maminka byla po smrti.

lucie2371
14.01.2016 5 z 5

Na konci ukápla slzička...velmi dojemný příběh

alex029
24.07.2015

A to jste nepochopili, že se toto nikdy a nikde nestalo. Že je to jenom stejné jako film, TV apod.? Naletěli jste všichni a ještě si to pochvalujete. Ovšem od vydavatele to byl majstrštyk, nalákat kupující a chválící na tuto knihu. I když na druhou stranu...tohle téma bude ve vlnách stále in.

Merlinit
24.03.2015 4 z 5

Literární styl tak za tři hvězdičky, ale výpovědní hodnota obrovská. Knihu ani tak neposuzuji jako literární dílo, ale jako pomník jednoho skutečně velikého životního příběhu.

Madame R
23.02.2015 5 z 5

Je až k nevíře jak si někdy osud pohrává s lidským životem. Marie-Laure měla opravdu těžký život ale i přes to všechno si zachovala optimismus a vtip, což na ni obdivuji. Je to silný příběh silně ženy, která měla smůlu.

slezakmartajh
06.01.2015 5 z 5

Když jsem začla číst věděla jsemže to nebude dobře končit,že si pobulím.Ale je to pro mě naprosto uchvatně,rychle napsané,žádné dlouhé rozpravky,stručné.zasmála jsem se černému humoru,poplakala.Obdivuji co vše dokázala,Krásné čtení.k zamyšlení

Marcela1950
08.12.2014 5 z 5

Před touto ženou" smekám klobouk",protože to,jak se dokázala se svou nemocí vyrovnat a postarat se hlavně o děti, až nadejde její smrt,by se málo kdo takto zachoval.Vše to utrpení, které si za celý svůj život vytrpěla, by s takovou grácií neustál každý jako ona, až do samého jejího konce.Velmi to silná žena,proto doporučuji si tento její příběh přečíst.

jana4550
02.11.2014 5 z 5

Krásná knížka, čtivá. Měla jsem přečteno během dvou dnů. Kupodivu jsem neuronila ani slzu, bylo to tak zvláštně napsané. Moc se mi líbil přístup autorky k nemoci a vůbec životu. Muselo to být strašně těžké.

Leniiis
17.10.2014 5 z 5

Silná knížka, nejednou jsem při čtení zamačkávala slzu.

matomi
20.08.2014

Musím říct, že příběh by byl silný, kdyby byl jinak napsán, alespoň pro mě. Měla jsem přečteno za 2 dny, tudíž nemohu říct, že by mě knížka nebavila, ale styl vyprávění mi moc neseděl.

jan-da
03.08.2014 4 z 5

První kniha, u které jsem brečela.. Nevím, co bych k tomu řekla víc.. Stojí za přečtení - stojí za to poznat, jak se matka i přes to všechno co prožívala snažila zajistit svým dětem krásnou budoucnost.

rusalka123
21.07.2014 2 z 5

Je mi líto, musím se trhnout. Podobné příběhy mám opravdu ráda. Ale tenhle mi zkrátka nějak nesedl. Asi to bylo hlavně tím, že mi Marie-Laure nebyla zrovna dvakrát sympatická, někdy jsem nemohla pochopit její myšlení... A navíc, nechci ji z něčeho obviňovat, ale něco z toho, co popisovala, na mě občas prostě působilo, jako kdyby trochu přeháněla nebo si něco přikreslovala... Možná to bylo tím, že třeba o zneužívání jejím otcem, o svém opravdu podivném vztahu s matkou atd. většinou psala, jakoby to bylo úplně normální a když psala o manželovi, tak to na mě působilo, že je na něj (logicky) hodně naštvaná a tak si neodpustí nějakou tu nadsázku. Vím, že to byl nejspíš jen můj pocit, ale stejně, zrovna pozitivně to na mě nepůsobilo.

weberda
29.06.2014 5 z 5

Je to krásný, ale smutný příběh napsaný tak, že si chvílema myslíte, že rakovina je jako bolest zubu.Dotyčná musela být velmi statečná, když toho dokázala tolik vytrpět a ještě obstarat čtyři děti. Klobouk dolů před všemi co tím procházejí nebo prošli.

cenichajda
08.03.2014 4 z 5

Neskutecna kniha. Neskutecna Zena s velkym "Z". Obcas jsem s rikala, ze to az neni mozne, aby mel clovek, ktery vi, co ho ceka, takovy optimismus. Neskutecna byla i byrokracie, kterou musela podstoupit.
Smekam pred Marii, ma muj neskutecny obdiv!!!
R.I.P

Elizabet
12.02.2014 5 z 5

Tato kniha je perfektni ,když si chce člověk poplakat.Je prostě vidět jak jsou ženy silne pohlaví.

nemoci životopisné, biografické romány osudy lidí autobiografické prvky

Autorovy knížky

Marie-Laure Picat
francouzská, 1972 - 2009
2011  91%Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět

Kniha Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět je v