To prší moře

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o o... celý text

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245561/to-prsi-more-E3G-245561.jpg 4.1377
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Přidat komentář
kalinka99
včera

Výborně napsaná kniha, která nutí zamyslet se nad životem. Jen škoda, že jsem se nedověděla víc informací jak to dopadlo s ostatními aktéry příběhu, ale co vím, že si určitě od téhle autorky přečtu další výtisky.

aduska1991
včera

Bála jsem se, že bude kniha depresivní po přečtení zdejších komentářů. Mě tak nepřišla. Líbila se mi moc

petunkav
včera

Velice smutná kniha - ale skvěle napsaná.
Není to klasické plynutí děje - časté přeskakování z minulosti do současnosti mi přišlo zajímavé.

orson
19. června

Skvělé, jak jinak. Četl jsem už podruhé a určitě ne naposledy.

lucy.sankova
08. června

I tahle kniha ve mě zanechá stopy.. stejně jako kniha Bábovky. Paní Třeštíková přesně ví, jak čtenáře nenechat v klidu..
Jedním slovem - nezapomenutelné.

LuciaZachova
08. června

Zatím nejkrásnější kniha od Radky Třeštíkové. Líbila se mi víc než Bábovky. Je trošku depresivní, ale i tak jí doporučuji.

Verunka289
07. června

Nejlepší kniha od současného českého autora, jakou jsem kdy četla, a to i přesto, že hlavní postavy mi byly neskutečně protivné :)

Pajulma
04. června

Kniha je velmi depresivní a nebylo pro mě snadné jí ani dočíst. Do půlky knihy se nic moc nedělo. Všechny postavy jsou nesympatické. Zakončení bylo dost divné. Nedozvíme se jak dopadnou důležité postavy - Zora, Mikuláš, Aleš. Pro mě byla tato kniha ztráta času.
Od spisovatelky jsem četla také knihu Bábovky a vím,že se k jejim knihám určitě nevrátím.

SNEZENA
04. června

Na to že je autorka mladší,tak výstižně popisuje vztahy mezi lidmi,opravdově a smutně tak jak jsou.

amanek
24. května

Přecreno za 3 dny. Ano sice depresivní, ale i takový je život. Moc se mi líbilo, že vim, proč se postavy chovaly, tak jak se chovaly, co si prožijem v dětství, táhne se s námi celý život.

Vlajdula
18. května

Přečteno jedním dechem. Super!

Milikxy
14. května

Pekna knizka. Smutna, tak nejak to v zivote chodi.

Naďulka
08. května

Dobrá četba, "oddychovka".

swayno
07. května

Pro mě je tato kniha takovým průměrem. Chvílemi mi vadil autorčin styl psaní a v podstatě žádný velký zvrat ani děj tam nebyl.

Jana2424
04. května

Kniha se zpočátku dost táhla, nějak jsem se do ní nemohla začíst. Navíc mi postavy přišly hodně nesympatické. Zhruba v půlce se to všechno nějak zlomilo a kniha se mi naopak četla velice dobře. Dost depresivní čtení, ale holt to tak někdy je...

Evišťátko
26. dubna

Zpočátku té bolesti a smutku jakoby bylo i na mě příliš, ale řekla jsem si,že to nevzdám a dobře jsem udělala. Po nástupu další postavy na scénu jsem knížku doslova hltala a na prvotní pocit z ní po jejím přečtení jsem si už ani nevzpomněl a. Vynikající!!

sporran
14. dubna

Kniha se mi nějak táhla. Nemohla jsem ji dočíst... Příběh mi nepřipadá moc hluboký. Spíš takový marný život rozmazlené Hanky. Postav je několik, ale jsou nedotažené. A samotný příběh tak nějak vyplyne. Co vztah s Alešem? Nevíme. Co Mikuláš? Co Zora, vyrovná se se svou tragédií. Několik otevřených osudů...

m.valova
11. března

Kniha byla každopádně zajímavá,byla smutná a místy opravdu depresivní,ale četla se opravdu dobře.Určitě se mi líbila víc než Bábovky a její konec přinesl naději na lepší časy.Těším se na další knihy od téhle autorky.

Markéta137
07. března

Tato knížka je druhá, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla (první byly Bábovky) a opět se mi moc líbila. Líbí se mi styl, jakým píše, velmi dobře a rychle se mi její knihy čtou. Tohle malinko balancuje na hraně uvěřitelnosti, ale proč ne.

essidaven
21. února

No kniha byla jedna velká beznaděj a deprese:-) Ale byla velmi čtivá a i když se mi nelíbilo, jak se hlavní hrdinka chová, tak jsem stále musela číst dále až do samotného závěru, takže asi na ní něco bude:-)

Tevik
14. února

Musím souhlasit s předchozími komentáři,kniha je na mě velmi depresivní ani špetku štěstí,ale přesto je čtivě napsaná.

klarinka9974
07. února

Je to velmi čtivá kniha ale má velké mínus a to, že je docela hodně depresivní. Všude je samá smrt, samé neštěstí, smutek ale žádný slzy. Kniha je celkem zajímavá a dokonce se od ní nedá odtrhnout. Jenže se mi jevila vcelku dost smutná. Nechápu proč každý autor musí psát o tom, že někdo umřel, je spousty jiných, krásných knih kde zásadně nikdo neumírá!

Lucik87
05. února

Nelíbilo. A možná proto, že jsem od knihy čekala víc. Tak nějak, když knihu celkově zhodnotím, byla pro mě strašně nezajímavě napsaná. Hanka byla na facku a moc jsem s ní nedokázala soucítit, i přesto, že k ní osud byl tak krutý. Postavy nesympatické a všechny divné. Konec, tak to je pro mě velký otazník. Vypadá to, jak když autorka nevěděla, jak příběh ukončit..tak prostě další sraženej autem. Navíc ty vztahy...nevěrohodné. Pro mě ztráta času.

MagdaS
04. února

Opět velice čtivá kniha. Zajímavé je, že se tak dobře četla, přestože tam pro mě nebyl ani jeden "kladný" hrdina.

majdulína13
03. února

Zvláštní, smutné, hezky napsané. Kdo nezažil podobné situace, těžko může posuzovat.

lopinka
01. února

Úžasná kniha. Druhá kniha od paní Třeštíkové a tleskám. Nadchla mě stejně tak, jako Bábovky.

Jordyz
30. ledna

Nevím jak přesně vyjádřit, jak na mě kniha působila - nedala se odložit, depresivní, plná smutku, ale opravdu se nedala nedočíst, už se k ní nechci vracet, nejspíš ji nikomu ani nedoporučím, všechny osoby divné (ale ne takovým příjemným způsobem), některé části knihy plynuly tak jakoby samy, některé části mi připadaly, jako by je psal někdo jiný... Bohužel mě autorka nepřesvědčila, mrzí mě to.

OndřejMergl
28. ledna

Oproti Bábovkám násilnější kniha, která se ovšem opět četla velice dobře, příběh příjemně plynul. Nelíbilo se mi ovšem jednání v zásadě všech postav, žádná z nich mi nebyla sympatická.

jane4352
25. ledna

Četlo se to vcelku dobře, ale teda depka na entou, už bych se ke knížce nevracela. Byla to první a (zatím) asi i poslední kniha od autorky, možná jí ještě v budoucnu dám šanci, ale teď mě to teda rozhodně neláká.

zuzana2599
21. ledna

Při čtení na mě pršelo moře smutku, lítosti a deprese, no věděla jsem dle anotace, co budu číst... tak překvapena jsem být nemohla. Hanka velmi obtížně hledá své místo v životě a není se ani co divit, protože horší start do života už snad ani být nemůže. Na konci příběhu vysvitlo kousek naděje na lepší zítřky a to jsem stejně jako Hanka potřebovala...
Po této smutné story a výborných Bábovkách se těším na další čtení od Radky Třeštíkové.


Autor a jeho další knihy

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková
česká, 1981

Uživatelé mají knihu

v Přečtených567x
v Právě čtených22x
v Knihotéce105x
v Doporučených43x
v Chystám se číst509x
v Chci si koupit95x