jirimatejka jirimatejka komentáře u knih

Případ prezident Případ prezident Marc Elsberg (p)

(SPOILER) Zajímavé téma, dobře zpracované, zjevně namířené proti Trumpovi :) Trochu chybí jasné vysvětlení, kdo stál za únosem/vysvobozením.

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pro mě už několikátá kniha ze série, stabilně dobré.

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Zajímavé téma, prostředek příběhu trochu rozvláčný. Je to už několikátá kniha ze série, v podstatě všechno podle stejné šablony.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Je to už několikátý Carter, které ho jsem četl, ale zároveň první ze série. Řekl bych lehce jiný styl než ty následující, ale zápletka stejná. Trochu mi přijde že Hunter honí stále stejného vraha - vrah s ním téměř vždy komunikuje (telefonuje), vždy je bezchybný a vždy jde i po Hunterovi. Už se to trochu opakuje. Ale je to napínavé a čtivé.

08.04.2023 4 z 5

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Slušné čtení, autor si dal zjevně práci s nastudováním spousty detailů ohledně životního prostředí, změny klimatu a globálního oteplování. Toto téma v podstatě i dominuje nad příběhem samotným, který je dle mého trochu nedotažený, místy takový zvláštní, nepravděpodobný.

02.03.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Klasický Hartl, fajn čtení, ale příběh je značně přehnaný, což je u autora obvyklé. Každopádně je to čtivé, v některých věcech se jako rodič podobného věku také poznávám. Kniha splnila účel.

18.02.2023 4 z 5

Království kostí Království kostí James Rollins (p)

Romány se Sigmou nikdy nezklamou, drží si svou kvalitu. Komu se líbila Amazonie od stejného autora, tak bude spokojen, tématem i zpracováním se to trochu blíží. Těším se na další pokračování.

18.02.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Celkem fajn čtení, čekal jsem že to bude drsný survival, což trochu bylo, ale bylo to hodně o vztazích mezi oběma hlavními hrdinkami. Až zpětně jsem si všiml, že román je ve škatulce "pro ženy", což bylo trochu znát (viz první věta), ale nebylo to na škodu. Dobré čtení, zajímavé vyústění i když trochu obtížně uvěřitelné.

18.02.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Už je to moje x-tá kniha z této série a stále si drží svou kvalitu. Brutální, drsné, napínavé, dvojice detektivů je sympatická. Doporučuji.

18.02.2023 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Velmi dobré, zajímavý námět, místy lehce překombinované a obtížné sledovat všechny souvislosti.

27.01.2023 4 z 5

Zajímavé čtení, místy na mě trochu moc filosofické. Kažodpádně jsou to zajímavé příběhy nevšedních lidí, pro mě příjemné vybočení ze stylu literatury, kterou obvykle čtu. Doporučuji.

10.01.2023 4 z 5

Mexický pat Mexický pat David Rollins

Dost slabé, řekl bych ideální scénář k béčkovému, či spíše céčkovému akčnímu filmu. Zápletka je dost plytká, hlavní hrdina neprůstřelný, ale sám trefí každého na koho vystřelí. Od počátku je jasné, že nakonec všechny porazí, což vede ke ztrátě napětí. Nečekal jsem zázraky, po knize jsem sáhl v očekávání zajímavého vzhledu do fungování mexických drogových kartelů, ale kniha zklamala.

07.01.2023 2 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Carter nezklame, další dobrá detektivka.

01.01.2023 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Výborné čtení, lepší než série s Davidem Rakerem. Dobrý námět, dobře zpracovaný a i s celkem povedeným koncem. Doporučuji.

30.12.2022 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Výborné čtení, autor se mj. dobře trefil do skutečných dopadů pandemie roky před covidem.

26.12.2022 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Výtečné, zatím asi nejlepší ze série David Raker.

23.12.2022 5 z 5

Objetí mravenečníka Objetí mravenečníka Martin Vitický

Celkem dobrý příběh ze zajímavého prostředí. Místy trochu moc prvoplánové a přímočaré, děj trochu nereálný.

17.11.2022 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Zajímavé téma i když celkově nepříliš realistické. Ale četlo se dobře, celá trilogie byla konzistentní, místy bylo obtížné sledovat návaznosti a myšlenky autora. Sympatiční hlavní hrdinové.

Turnus Turnus Hugh Howey

Silo Silo Hugh Howey