Němé oběti

Němé oběti

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, ... celý text

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO.
ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA.

Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu.

David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách.

Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330947/neme-obeti-RNV-330947.jpg 4.48
Série:

David Raker (6.)

Originální název:

What Remains (2014)

Žánr:
Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Martiiiik
včera

Výborná kniha, skvěle postavený příběh, nemám co bych vytkla :-) už se moc těším na podzim na další :-)

trudoš
10. června

Tim Weaver je prostě kus. Ne jen jako osoba (soudím podle fotky), ale především jako spisovatel. K dokonalosti mu chybí krůček, ale cesta, po které směřuje, nevede v podstatě jinam než na vrchol. A Němé oběti jsou toho jasným důkazem.
První sto šedesát stran zcela excelentních. Má to perfektní zápletku, dokonale prokreslené charaktery a hlavně temně bezvýchodnou atmosféru, jež k vyprávění sedne jako ulitá. Navíc čtenáři sledující Rakerovy eskapády od prvních knih ocení práci s vývojem jednotlivých postav, protože některé osudy zde vyeskalují naprosto nečekaným způsobem.
Jenže... Moderní doba přeje nabobtnalým thrillerům. A v tomhle ohledu nemůže asi Weaver zůstat pozadu, takže motiv, který by mu bohatě vystačil na jeden hodně slušný příběh, rozšířil ještě o jeden a přidal k tomu trochu vaty, aby všechno spojil. Úvodní osnova se tak v polovině románu překlene do zcela nové roviny, která je sice pořád dobrá, ale klidně by mohla fungovat samostatně. Někdy je holt méně skutečně spíš více.

Štítky

zmizení Sunday Times Bestseller

Autor a jeho další knihy

Tim Weaver

Tim Weaver
anglická, 1975

Uživatelé mají knihu

v Přečtených8x
v Právě čtených3x
v Knihotéce12x
v Doporučených3x
v Chystám se číst94x
v Chci si koupit44x