jiri2737 jiri2737 komentáře u knih

Kdo ovládne svět zítřka Kdo ovládne svět zítřka Peter Orzechowski

Po přečtení knihy zjistíte, že všechny konspirační teorie jsou jen slabý odvar skutečných plánů velmocí. Média a politici jsou ten pravý Matrix.

11.04.2022 5 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Můj první Follett. Totální nadšení! Vezměte Forsytha a dodejte tomu hlubokou psychologii postav a máte Folletta.

04.04.2022 5 z 5

Nevděčná cizinka Nevděčná cizinka Irena Brežná

Nečetl jsem to, ale věřím tomu. Vezměme si jak někteří slaboduší Češi nadřazeně zacházejí s Ukrajinci. A Ukrajinci jsou nuceni to snášet, protože život u nich je peklo a neuvěřitelná chudoba bez perspektivy.

03.04.2022

Dobrovolní otroci Dobrovolní otroci Mik Peterman (p)

Místy kostrbatý text, ale to nastavené zrcadlo krysímu závodu a konzumu je cenné. Kniha se dobře čte.

02.04.2022 4 z 5

Duch Duch Robert Harris

Román je stejně dobrý jako film Muž ve stínu od Romana Polanského. Shoda s filmem je až zarážející. Předlohou pro postavu Adama Langa měl být Tony Blair.

20.03.2022 5 z 5

Neuvěřitelné bláboly pro pseudointelektuály. Druhořadý herec bez talentu konečně našel zlatou žílu a skvělou obživu.

23.02.2022 odpad!

Arabboy - Jak se žije arabským chlapcům v Evropě aneb Krátký život Rašída A. Arabboy - Jak se žije arabským chlapcům v Evropě aneb Krátký život Rašída A. Güner Yasemin Balci

Když si dovezete Turky, máte Turky, když si dovezete Libanonce, máte Libanonce, když Somálce tak máte za pár let z Malmö Mogadišo apod. Nevím proč to někoho udivuje. To není blankytná teorie multikulturalismu, ale praxe. Bohužel multikulturní Sluníčkáři z neziskovek si takovou knihu nepřečtou.

05.01.2022 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Podobně jako ve své Kronice zániku Evropy Vlastimil Vondruška nedělá nic jiného než, že prodlužuje trendy současné společnosti do blízké budoucnosti. Orwell 21. století. Každý si může vybrat jaké trendy bude podporovat.

03.01.2022 4 z 5

Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Milan Vodička

Dobrý, ale moc mu to nevychází :-).

26.12.2021

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Miroslav Žamboch povýšil fantasy na umění. Imaginární středověký svět vytvořený do posledního detailu a hnutí mysli.

27.11.2021 5 z 5

Proměny světa Proměny světa kolektiv autorů

Mimořádně kvalitní rozhovory s vůdčími světovými a českými mysliteli o podobě dnešního světa. Přínosem je pestré politické spektrum osobností. Kniha má vysokou kvalitu obsahu i provedení (vazba, obálka, typografie). Je radost ji vzít jen do ruky.

20.11.2021 5 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Na Petru Hamplovi je zajímavý rozpor mezi skvělou analýzou a bezradností v oblasti nápravy. Ozbrojování je nesmysl. Pokud řízenou islamizaci Západu neporazíme ideologicky a politicky bude následovat rozvrat Západu v celoevropské občanské válce. Vlastní Západ je již ztracený a noří se do dalších absurdních šíleností jako je Zelený úděl a LGBTQ+ agenda. Jedinou cestou je vystoupení z EU a integrace ČR v rámci projektu Trojmoří na bázi rozrůstání V4. Tím se zabrání povinné integraci destruktivního evropského práva a přebujelých anarchistických "lidských práv" které vedou k destrukci společnosti. Jak jsou globalistické síly mocné ukázaly letošní volby kdy nová probruselská vláda nasměruje Českou republiku zpět do lůna EU.

06.11.2021 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Jsem příjemně překvapen autorčiným čtivým stylem psaní. Nový český literární talent.

17.10.2021 4 z 5

Tábor svatých Tábor svatých Jean Raspail

Neuvěřitelný vizionářský román z roku 1973! s mrazivou důsledností předpovídá migrační krizi z roku 2015 se zbabělostí politiků, destruktivním působením liberálních médií, neziskovek, církví a kapitálu a důsledným desetiletí trvajícím vymývání mozků euroatlantickým občanům, které zákonitě povede ke konci západní civilizace a nástupu jihovýchodní Asie jako nového politického, hodnotového a hospodářského světového centra. Dílo je tak významné, že odmítám pitvat kvalitu jeho překladu.

07.08.2021 5 z 5

Skvělá a objevná kniha. Proč je Německo tak proti nacionalismu? Proč Rusko potřebuje nárazníkové státy?

24.07.2021 5 z 5

Říše a pět králů: Ústup Západu a osud světa Říše a pět králů: Ústup Západu a osud světa Bernard-Henri Lévy

Je úsměvné, že se jeden z viníků (neomarxistický myslitel) nehlásí k situaci, kterou také sám způsobil. Proč Západ slábne? Protože zpohodlněl, zvykl si na vysokou životní úroveň a hlavně Západ je rozpolcen na obhájce globalizace, kteří prosazují zničení národních států a obhájce národních zájmů. EU posledních 30 let vládnou soukmenovci pana Léviho zeleno-rudí socialisté všech barev, kteří nadřazují zájmy zanedbatelných minorit nad zájmy majority. Např. dováží se migranti, tlačí agendu sexuálních minorit, ale nikdo se nezabývá (mimo Maďarska a Polska) problémem nízké porodnosti a vytvoření podmínek aby mladé rodiny mohli mít více dětí. P.S. Po přečtení knihy zjistíte co znamená výraz nabubřelý Francouz. Úplně v něm vidím, prezidenta Macrona a revolucionáře Velké francouzské revoluce, kteří ve jménu vzletných frází plných dobra posílali "zpátečníky" pod gilotinu.

06.05.2021 odpad!

Červená královna Červená královna Matt Ridley

Vyčerpávající ale důležité.

01.05.2021 5 z 5

Bohatství a bída národů Bohatství a bída národů David S. Landes

Náročné ale hluboké a zasvěcené.

01.05.2021 5 z 5

Tetička Julie a zneuznaný génius Tetička Julie a zneuznaný génius Mario Vargas Llosa

Celé mi to připadalo nevtipné, rozklížené, provinční, nesympatické a nudné.

01.05.2021 2 z 5

Hrůzy Hrůzy Hedy Bartley (p)

Velmi dobře napsané. I když libovat si v detailním popisu myšlenkových pochodů nekrofilů je cosi zvráceného.

28.03.2021 4 z 5