jiri2737 jiri2737 komentáře u knih

Čtvrtý věk Čtvrtý věk Byron Reese

Líbí se mi logika a přehlednost knihy.

13.04.2024 5 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Typická americká příručka. Jedna myšlenka (věř a tvá víra zmůže všechno) a 300 stran slovní vaty.

11.04.2024 odpad!

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Nádherný dobrodružný příběh.

06.04.2024 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Povídky mi seděly. Nepřipadaly mi ani tak noir, ale spíše psychologické a nijak depresivní. Spíše ze života. Tímto průřezem jsem objevil několik zajímavých českých autorů.

03.04.2024 5 z 5

Dějiny Anglie Dějiny Anglie André Maurois

Dějiny napsané spisovatelem a ne suchopárným historikem.

09.02.2024 5 z 5

Ekonomické bajky pro studované i laiky Ekonomické bajky pro studované i laiky Peter D. Schiff

Jednoduchá a zábavná forma. Doporučuji.

19.01.2024 5 z 5

Jak svět doopravdy funguje Jak svět doopravdy funguje Václav Smil

Kdybych měl charakterizovat knihu a jejího autora jedním slovem tak by to bylo slovo srozumitelnost. Velmi doporučuji.

09.01.2024 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Jako audiokniha s Alenou Vránovou hluboký zážitek.

30.11.2023 5 z 5

Pekelné příběhy čertí babičky Pekelné příběhy čertí babičky Iva Gecková

Čte Alena Vránová.

30.11.2023 5 z 5

Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Mark Galeotti

" ... autor v jedenácti kapitolách rozebírá sarkasticky a poutavě jeden zažitý omyl po druhém: Proč Putin není geniální stratég. Proč se nehlásí k žádné konkrétní ideologii. Proč není tak populární, jak by se mohlo zdát. Jak dokáže být loajální ke svým lidem. A co bude dělat, až mu skončí volební období? ... " 29.11.2023 Mám z té knihy pocit, že si jí v roce 2019 objednal Putin.

29.11.2023 2 z 5

Alza: Příběh firmy, která si do toho nenechala mluvit Alza: Příběh firmy, která si do toho nenechala mluvit Miloš Čermák

Kronika českého fenomenálního úspěchu. Miloš Čermák to napsal velice čtivě.

19.10.2023 5 z 5

Odpusť mým rtům… Odpusť mým rtům… Tomáš Zdechovský

T.Z. je kříženec parodie Járy Cimrmana s žákem Krhonkem. Takový evropský vzorňáček. Na povrchu.

10.09.2023 odpad!

Státní převrat - Praktická příručka Státní převrat - Praktická příručka Edward N. Luttwak

Dnes již zastaralé. USA stačí zkorumpovat pár politiků a zaplatit jim "demokratickou" volební kampaň nebo použít osvědčené schéma barevných revolucí pomocí financovaných neziskovek a přátel po boku. Luttwak je případ univerzitního analytika uzavřeného ve slonovinové věži jemuž jeho předpovědi pravidelně nevycházejí. Takový profesor Švejnar.

22.08.2023 1 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Přeceňovaná kniha. Další z amerických příruček jak za týden vyrůst o 15 cm a získat sílu gorily. Pár triviálních rad se spoustou balastu.

04.08.2023 2 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Velké zklamání. Užvaněné, komplikované zmatečné. Z 12 pravidel jsem uznal za upotřebitelné jedno.

08.06.2023

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Promiňte, ale autor byl blázen. Pokud toto někdo vydává za umění a je to povinná školní četba, tak je mi líto naší civilizace.

04.06.2023 odpad!

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvělé.

04.06.2023 5 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Zatím nejslabší Niedl. Dějová linka je dobrá jen máte pocit, že polovinu románu psala Rosamunde Pilcherová. Plytké bezduché dialogy o ničem. Rovněž s humorem typu "... Do čeho děláš? Do mísy ... " to Niedl nevyhrál. Dokazování Dabertovy všestrannosti v oblasti hudby končí u Ravelova Bolera. F. Niedl rád plachtí na lodi, ovšem když už 20 stran křižujete proti větru máte chuť Daberta potopit. A těch žen co Dabert ohromí svým ledovým klidem. F. Niedl si psaním evidentně plní svoje zastydlé pubertální sny.

31.05.2023 2 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Tak sem si myslel, že František Niedl dokáže napsat zábavnou čtivou detektivku jen v americkém prostředí. Mýlil jsem se.

14.05.2023 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Můj letošní objev. Připomíná mi Hetešu, ale je vtipný hravý a má lehkou a vypsanou ruku. Velmi zábavné, vůbec jsem se nenudil.

14.05.2023 5 z 5