jiri2737 jiri2737 komentáře u knih

Ruská ruleta Ruská ruleta Petr Heteša

Klasická hetešovka! Geniální směs humoru, sci-fi, sexu a detektivky. Napsáno s velkou lehkostí. Skvěle se čte. Autor má dar fabulace.

21.03.2021 5 z 5

Proč?: Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme Proč?: Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme Jaroslav Kmenta

Nářek pražské kavárny nad opakovanou prohrou. Nikdo z autorů nepřizná, že hlavním důvodem vítězství byl, že Miloš Zeman vyjádřil pocity a politické názory běžných lidí hlavně na EU, uprchlíky, národní suverenitu, neomarxistickou a globalistickou politiku a ne/přijetí eura.

06.03.2021 odpad!

Civilizace Civilizace Laurent Binet

Velice obratně napsáno jako severská sága a v druhé polovině jako kronika. Vtipné a trochu laciné je zrcadlové obrácení děje (zničení lodí, zajetí Karla V. ...). Někdy se děj mění v grotesku Pizzaro pomáhá inkům v dobytí Španělska. Ale ano, zábavné čtení.

06.03.2021 5 z 5

Otevřený prostor Otevřený prostor Igor Malijevský

Přečetl jsem 10 stran a vzdal jsem to. Pokud Vás zajímají duševní pochody člověka, který vysadil antidepresiva tak si užijete.

05.03.2021 1 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Moje první Hetešovka. Skvělé! Hltal jsem stránky. Moc se mi to líbilo. Spousta originálních nápadů. Znalost prostředí výzvědných služeb. Humor. Styl autora je jako když zkřížíte Roberta Henleina s Raymondem Chandlerem.

17.02.2021 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Velmi zajímavé.

07.10.2020 4 z 5

Bludný Holanďan Bludný Holanďan Kamil Šimon (p)

Milé krátké vtipné povídky z celého světa.

08.09.2020 5 z 5

Zákulisí české politiky v době vlády Nečasovy a Topolánkovy ODS. Naprosto šílené!

05.06.2020 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Barevné multikulturní soužití na vlastní kůži. Hlavní hrdina nedělá, z jeho pohledu, nic špatného. Jen dodržuje vlastní kulturní tradice a náboženská přikázání. Proč se tomu někdo ještě dnes diví?

05.05.2020 5 z 5

Ondra a 3 Marťánkové Ondra a 3 Marťánkové Vid Pečjak

Výraz teta Meta se ujala pro jednu naši nepříjemnou příbuznou. Skvělá kniha pro děti!

17.04.2020 5 z 5

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

Fiktivní uvěřitelné reportáže z budoucnosti. Autor má talent i na beletrii.

31.01.2020 5 z 5

Neznámý Stalin Neznámý Stalin Roj Aleksandrovič Medveděv

Citace z knihy: V červnu 1917 na tajném zasedání bolševiků ve Stockholmu se delegáti dohadovali jak budou organizovány kolchozy až zvítězí v Rusku revoluce.
Citace: Stalin své matce: "Matičko proč jsi mě v dětství tak bila?" Matka Stalina:"Ale dobrého člověka jsem z tebe vychovala!"
Další citace z knihy: Vědci přišli za Stalinem a řekli mu:"Soudruhu Staline za polárním kruhem nejde pěstovat pšenice a zahradní jahody." A Stalin se jich zeptal:"A zkusili jste to soudruzi?"

11.12.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejzajímavější kniha posledních let. Velmi čtivé a opravdu psané formou kroniky. Vondruška je vizionář. Jeho predikce budoucího vývoje se zdají být naprosto logické. Sluníčkářům a vítačům se to samozřejmě nemůže líbit tak proto to nízké ohodnocení. Stojí za přečtení. Doporučuji. Nebudete litovat.
P.S. Už jsme si zvykli, že za realistický pohled na současnost (a budoucnost) jsme označováni za fašisty. Pokud se touto nálepkou plýtvá je znehodnocován její význam.

09.12.2019 5 z 5

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Naprostá prázdnota a nemorálnost uměle vytvořeného morálního giganta.

22.10.2019 odpad!

Za Alpami Za Alpami David Zábranský

Nápodoba Kundery a Houellebecqa. Proč jsou všechny postavy tak hnusné karikatury? Autor nepoznal nikoho normálního?

19.10.2019 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Asi nejslabší Brown. Obzvláště plný technických nesmyslů.

20.08.2019 3 z 5

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi Jan Müller

Mnohem lepší je např. Johan Norberg Pokrok. Velká část knihy je věnovaná sluníčkářskému žehrání nad dezinformacemi a rusko-čínským nebezpečím. Ani čárka o dezinformacích z druhé strany. Autor je pouhý novinář bez hlubších znalostí, který jen opakuje co mu kdo nakuká. Například kapitola o slunečních erupcích je z říše pohádek. Autor nám hrozí sluneční bouří o magnetické indukci 1 500 nanotesla, která poškodí stovky transformátorů a uvrhne svět do tmy a mrazu. Každý vyučený elektrikář ví, že velké transformátory jsou několikanásobně jištěné takže poslední transformátor shořel Nikolu Teslovi a František Křižík mu ho pomáhal hasit. Když se postaví na nástupiště pražského metra s měřičem magnetického pole hravě naměří hodnotu magnetické indukce 2 500 nanotesla a ani při tom nemrkne. Rovněž rady jak se zabezpečit proti finanční krizi jsou povrchní, tak na úrovni sobotních příloh celostátních deníku. Kniha je pohledem z okna pražské redakce. Kritizuje omezence z vesnice, že volí SPD, Zemana a Babiše, ale cudně mlčí o důvodech proč tomu tak je (neschopnost EU řešit migraci, oprávněná ztráta důvěry k tradičním politikům, stále větší diktát z Bruselu, vnucování přijetí eura apod.) Názorná je autorova adorace Macrona z kterého Žluté vesty za pár měsíců udělali politickou mrtvolu. Věta, že autorovi připadají Číňané jako hemžící se hmyz je na úrovni Rudého práva s opačným znaménkem. Není to tolik obávaný a Okamurovi vytýkaný rasismus? Takže Průvodce budoucností je tradiční přehled sluníčkářských nesplnitelných přání a obav odtržených od života.

19.01.2019 1 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Zajímavý námět provedení (styl psaní) trochu pokulhává. Motivace globalistů, naznačené v knize, jsou velmi přesvědčivé a racionální. Z jejich pohledu. Jinak mi kniha sedla. Proto přes uvedené nedostatky dávám 5 hvězd.

13.12.2018 5 z 5

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Nezaujatá (a o to děsivější) analýza stavu současné a budoucí Evropy.

21.11.2018 5 z 5

Krutý osud Krutý osud Dan Simmons

Až na ty hromady mrtvol skvělá detektivka. Nemohu uvěřit, že by člověk, který bez mrknutí oka v každém dílu zabije v průměru 10 lidí a další zhmoždí mohl být normální tak jak je Joe prezentován.

24.09.2018 5 z 5