Ztracený symbol

Ztracený symbol

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství.

Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“ méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29963/ztraceny-symbol-29963.jpg 4.12272

Robert Langdon (3.)

The Lost Symbol (2009)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Argo

MiaMahoney
předevčírem

Hodnocení originálu, český překlad neznám.

Jamilily

Podle mě nejlepší z "Langdonovek". Skvělý záporák, a i když je kostra příběhů da se říci totožná s předchozími díly (záhada, Langdon na scéně, krásná žena jako pomocnice...), pořád mě to bavilo. Není tu dle mě tolik popisu okolí jako např. v Infernu, což jsem jen uvítala. Moc se těším na zfilmování příběhu (i když zatím jsem z toho, co udělali filmaři s Brownovými příběhy, docela zklamaná)

misaa.p

Napínavá kniha plná překvapivých okamžiků. Nejsem sice velký milovník historie, tudíž pasáže o historii jsem sice přečetla, ovšem nezaujaly mě tak, jako samotné napínavé okamžiky. Přečteno ale za velice krátkou dobu, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a toužila jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne.

SnoopyMa

Příběhy Roberta Langdona jsou jedny z mých nejoblíbenějších. Tento není (podle mého názoru) tak dobrý jako ostatní, ale stále je to příjemné čtení, které stojí za to.

kní

"ČAS JE ŘEKA... A KNIHY JSOU LODĚ. MNOHÉ SVAZKY SE VYDAJÍ PO PROUDU, ALE ZTROSKOTAJÍ A NAVĚKY UVÍZNOU NA PÍSČINĚ. JEN MÁLO, PRAMÁLO Z NICH ODOLÁ ZKOUŠKÁM ČASU A PŘEŽIJE, ABY POŽEHNALO BUDOUCÍM VĚKŮM."

denisa7400

Stojí za přečtení, pokud máte rádi Browna.

JAnD

Jako obvykle, spousta zajímavé symboliky. Ale předchozí díly byly lepší. Konec byl poněkud překvapivý, a ve chvíli, kdy chci knihu nutně dočíst ještě dnes, i poněkud rozvláčný.

hajrys

Tento žánr moc nečtu, proto nemohu porovnávat. Ale souhlasím se čtenářkou pode mnou.

Atanone

Trochu překombinované..chci říct viditelněji překombinované,než Šifra mistra Leonarda.
I tak kniha stojí za to.

Jen mě trochu mate-proč si někdo dá takovou práci,aby něco skryl tak dokonale aby to Langdon zase našel? Ale to jen takové malinké rýpnutíčko

DavidGreňa

Celkom dobre čítanie samozrejme na Da Vinciho Kod sa to nechytá. Výrazne mi ale vadila naivnosť hlavných postav, ale aspoň koniec to trošku napravil.

Charming

Při čtení jsem byl spokojený jako u ostatních knih autora. :)

kuwu

Klasika od Browna.
Předešlé dvě knihy mě bavili více a kdyby takhle skončila o 50 stránek dříve, vůbec bych se nezlobila.
A ted hurá na Inferno.

cat5

Jelikož jsem tohoto autora dost přesycená, musím dát 3. Je to stále stejné a stejné a stejné a stejné...Konec knihu v mých očích trochu zachránil a zároveň srazil na kolena. Možná čteno nevhodnou dobu, možná už pro mě pan Brown udělal maximum...

Ishir

Opět napínavý příběh až do poslední strany. Autor opět nezklamal.

Joges

Dobrými stránkami knihy jsou například dobře zvolené postavy (až na ulítlého záporáka) nebo šiframi propletená cesta za pokladem. Je tu také celkem zajímavá zakladní linka příběhu a pozoruhodný závěr, ale to je z pozitiv asi tak všechno. Jinak tu Brown občas plácne pěknou hloupost. Například Robert Langdon nejprve všechno řeší bez překážek, ale v závěru je dopaden padouchem a pak vstává z mrtvých. I další konání postav jsou méně uvěřitelná, až naivní. Dávám ale autorovi ještě šanci a těším se na další pokračování.

historikola

Děj knížky se mi líbil. Je pravda, že ze začátku (pár kapitol) mi přišlo, že děj moc nepostupuje, ale pak se vše rozjelo. Vyprávění je zajímavé. Knížka rozhodně stojí za to, aby jste ji dočetli celou. Je to další knížka co patří do mé knihovny.
Technicky se mi líbí jak je knížka vyrobená. Líbí se mi látková záložka i poctivé vyrobení knížky. Je pěkné, že použili pořádný velkogramážový papír na stránky.

Aerine

Trocha symboliky a filosofie je na dlouhé zimní večery to pravé ořechové.

prediger

Omlouvám se všem příznivcům, ale prožil jsem stejné zklamání jako u knihy Inferno. Děj mě dokázal pohltit až do chvíle, kdy autor začal dělat ze mě blbce. Autor se snaží vnutit úmrtí mladého Solomona aby...
V každém případě se jedná o zajímavý příběh, kde Brown dokáže perfektně kombinovat fakta s fikcí. Takže by příběhu člověk dokázal uvěřit jako reálný.

JankoSvec

Stratený symbol vás vtiahne do deja a z rúk ho nepustíte, dokiaľ ho neprečítate celý.
Brown dokáže veľmi dobre prerozprávať príbeh a človek mu uverí naozaj všetko.

ajasin

Po přečtení komentářů níže nevím co napsat. Vše již bylo řečeno. Knihu bych v žádném případě neoznačila za odpad, protože něco zajímavého jsem se díky ní dozvěděla. Ale je pravda, že autor jede stále podle stejné, základní osnovy. Hlavní hrdina, padouch, krásná, inteligentní a vzdělaná žena a někdo jí blízký obětí padoucha. Dávám tři hvězdy a jsem zvědavá na Inferno. Třeba Dan Brown překvapí :-).

denib

Ne, že by kniha nebyla vůbec zajímavá, ale těch pro mě nezajímavých až nudných pasáží bylo mnohem víc. Občas mi dalo pořádnou práci nepřeskakovat některá zdlouhavá vysvětlování. A po přečtení prvních dvou knih o Langdonovi mě tato prostě ničím nepřekvapila.

jitka3162
30.12.2016

Dan Brown opět nezklamal. Spletité, napínavé a překvapivé.

theale
28.12.2016

Ztracený symbol se mi ze série líbil nejméně.

JosefW
02.12.2016

Nevím, nevím, po pátrání po Máří a po zachraňování Vatikánu tu máme zednářská Dávná mystéria. Noční Washington, D.C. a okénko do historie Spojených států rozhodně nebylo nezajímavé - třeba o Národní katedrále či soše George Washingtona jsem nikdy neslyšel -, avšak jenom podle toho knihu hodnotit nemohu. Inu, ačkoli tedy byla kniha čtivá a některé momenty jsem si vážně užíval, celkový dojem je takový rozpačitý. Nemohu jinak, ale tohle mi přišlo tak na tři a půl hvězdičky v porovnání s předešlými dvěma knihami, které jsem od Browna četl.

sf1
17.11.2016odpad!

Tohle že napsal autor Šifry mistra Leonarda? Zoufale špatná kniha od začátku do konce. Posledních dvacet stran se to navíc změní v odpudivý mix filozofických keců a křesťanské agitky. Naprostý hnus!

jsvagr54
15.11.2016

Malach jako superzloduch je skvělý, navíc ožehavé téma zednářů které spoustě záhadologů a konspiračních teoretiků nedá spád. Za mě další super počin Dana Browna.

angelice
13.11.2016

To svoje celkem nízké bodové hodnocení musím uvést na pravou míru....Jde o to, že kdybych Browna už trochu neznala, dala bych knize určitě víc. Ale vzhledem k tomu, že už prostě něco předvedl, tak je pro něj asi těžké každou svou předchozí knihu překonávat. V každém případě je kniha vážně dobrá....

AliceNatura
12.11.2016

I přes členitost děje a časové odbočky je knížka velmi čtivá a čtenář se v ní neztrácí. Naopak. Každá kapitola odhaluje vzrušující děj, takže není možné skončit se čtením dřív než u poslední stránky. Také oceňuji opětovné implementování víry v sílu myšlenky a moc pravdy, která dle mého názoru způsobuje positivní rezonanci čtenáře s dílem, aniž by si to mnohdy uvědomoval.

kacaaba
12.11.2016

Rozhodla jsem se, že před filmem inferno si přečtu znovu tuto sérii... na tomhle díle jsem se zase zasekla. Prostě mi nepřišel tak čtivý jako ostatní jeho knihy... chvílema jsem se i nudila. Tento díl určitě nedoporučím.

Linda007
19.10.2016

Přijde mi, že se v knize postavy chovají hodně nelogicky a věří všemu a všem. Je to ale čtivé a zajímavé. Kostra příběhu stejná jako vždy. Robert, pohledná žena, málo času a musí zachránit svět :).