jiri2737 Online jiri2737 komentáře u knih

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Originální myšlenka, ale styl psaní ubohý. Nevím zda je to překladem nebo autorem.

08.09.2017 odpad!

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Nejnapínavější detektivka jakou jsem četl. Kniha je nabitá dějem. Postavy jsou tak plasticky popsány, že jsem je měl před očima. Naprosto šokující rozuzlení na posledních stranách. Od Deavera přečtu všechno.

31.08.2017 5 z 5

Stěhování národů s.r.o. Stěhování národů s.r.o. Václav Klaus

Dva brilantní mozky stručně popsali situaci kolem migrační krize. Kniha kterou si žádný pseudohumanista a sluníčkář nepřečte.

17.08.2017 5 z 5

Co jsme to tátovi provedli Co jsme to tátovi provedli Roy Lewis

Čtení na léto. Doporučuji. Anglický humor.

15.06.2017 5 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Opravdu strašné.

14.06.2017 odpad!

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Velmi ctive. Zajimave cinske realie. Vztah Americanky k cinskemu detektivovi i kdyz je natazen do nekonecna autor ukociroval. Dobry spisovatel muz se pozna podle toho jak verohodne dokaze popsat vnitrni citova hnuti zeny.

12.05.2017 5 z 5

Pendragonská legenda Pendragonská legenda Antal Szerb

Věta z první strany mě dostala: "Jmenuji se János Bátky. Zabývám se tím, že jsem k dispozici starším Angličanům, kteří mají utkvělou představu, že se budou věnovat nějaké duševní práci." Skvělý humor! Nelituji, že jsem pro knihu jel do 60 km vzdáleného antikvariátu.

25.04.2017 3 z 5

Chybějící říše Chybějící říše Milan Bielik

Pokud zkousnete neustálé přeskakování po celém území bývalé Osmanské říše dostanené ucelenou historickou informaci pro pochopení toho co se dnes děje na Středním východě.

04.03.2017 4 z 5

Příbytek mrtvých Příbytek mrtvých Lynda Suzanne Robinson

Další z řady oblíbených historických detektivek z doby starověkého Egypta. Už se z toho tématu stává klišé. Ani špatná ani vynikající. Průměr.

27.02.2017 3 z 5

Golem z Hollywoodu Golem z Hollywoodu Jonathan Kellerman

I když si v tom zahrála Praha nemělo to šťávu jako romány které psal Jonathan sám. Talent se dědí málokdy.

18.02.2017 2 z 5

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Nejlepší Kellerman. Doporučuji!!!

18.02.2017 5 z 5

Příští rok o rok mladší Příští rok o rok mladší Chris Crowley

Skvělá čtivá vtipná kniha nejen pro seniory jak se udržet v kondici i ve stáří.

29.12.2016 5 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Po přečtení první kapitoly jsem odložil. Tolik času mi nezbývá, abych ztrácel čas čtením plytkých knih.

28.11.2016 1 z 5

Svět viděný z Řípu Svět viděný z Řípu Petr Robejšek

Na pár stránkách autor dokáže přesně a jednoduše popsat geopolitiku všech hlavních velmocí. Pokud se chcete vyznat v současném světě je to kniha první volby.

25.07.2016 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Podvolení není stylově lepší než ostatní autorovy romány. Smyslem knihy je vyburcovat z letargie, šokovat západoevropskou společnost a upozornit ji na nebezpečnou plíživost islamizace Evropy.

14.05.2016 5 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Moc jsem se bavil. Měl jsem z toho pocit, že nám autor pokouší naznačit, že si psychoterapeuti a pacienti občas vymění role. Velmi zábavné, doporučuji.

10.01.2016 5 z 5

Snadná péče o zahradu Snadná péče o zahradu David Gerald Hessayon

Skvělá, srozumitelná a přehledná kniha pro majitele zahrad, kteří na ní nechtějí "nechat ruce".

05.01.2016 5 z 5

Mlhovina v Andromedě Mlhovina v Andromedě Ivan Antonovič Jefremov

Poklad v mé knihovně. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

03.01.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Agatha Christie byla překonána.

08.08.2015 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Pokud máte náladu na depresivní, ale dobré čtení a chcete poznat pohled ze dna společnosti tak Poštovní úřad je přesně to co hledáte. Opilec a flákač který žije od výplaty k výplatě (jako třetina až polovina domácností - ČR a USA) dělá práci která ho krutě nebaví. Musí se stýkat s primitivy. Šéf je omezený sadista, který si na hlavního hrdinu zasedl. Vítejte ve zlých časech.

25.05.2015 5 z 5