Pendragonská legenda přehled

Pendragonská legenda https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1841/bmid_pendragonska-legenda-tOM-1841.jpg 4 56 56

Hrdina románu, maďarský student János Bátky, se na večírku seznámí se záhadným hrabětem z Pendragonu a dostane nabídku katalogizovat jeho knihovnu. Při návštěvě hradu Pendragon odhalí strašlivé rodinné tajemství, které sahá až k Rytířům Růže a Kříže, tajnému spolku, jehož existence a činnost jsou dodnes opředeny tajemstvím. Román připomíná detektivky Edgara Wallace a zároveň je velice duchaplně paroduje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

A Pendragon Legenda , 1934

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pendragonská legenda. Přihlašte se a napište ho.

Jana Květoňov
13.06.2023

Nejprve se mi to jako bývalé knihovnici a PhDr. velice líbilo. Hlášky jsou tam skutečně perfektní. Třeba právě o doktorech filozofie. A detektivky s ponurou atmosférou mám rovněž moc ráda. Jenomže zamotávalo se to a v závěru už mi připadalo, že to nemá hlavu ani patu. Připadalo mi to nedotažené. Jako by si s tím už potom sám autor nevěděl rady. Chtělo se mi dát to na poličku s knihami do jedné z našich odolenských knihobudek, nechci tvrdit, že se tak nikdy nestane, ale právě pro těch pár vtipných a velmi trefných hlášek jsem si to zatím nechala doma na poličce vlastní.

alastor
28.08.2022 5 z 5

1. vydání pod názvem Pendragonská příšera! Ještě pěkně za syrova, pak už za socíku jen Legenda. Viděl někdo film?

Tuti
22.09.2020 3 z 5

Souhlasím,
bylo to celkově trochu zmatené a v některých pasážích jsem se vyloženě nudila, ale ty hlášky stály za to...
Jak už bylo zmíněno, špatné to nebylo, ale bohužel autor nedokázal udržet pozornost až do konce :(

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pendragonská legenda v seznamech

v Právě čtených1x