Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál

Autorka nám odhaluje nastavení mysli mnohých mimořádně úspěšných učitelů, lídrů, sportovců i rodičů. V knize též ukazuje, jak své nastavení můžeme změnit a jak napomoci lásce k učení a houževnatosti, které jsou základem úspěchu ve všech oblastech života. V knize se dozvíte: jaký je rozdíl mezi fixním a růs...celý text

V knize se dozvíte:

jaký je rozdíl mezi fixním a růstovým nastavením mysli
že každý může zlepšovat své schopnosti a neustále růst
co spojuje výjimečné studenty
jaké nastavení mysli vládne na vašem pracovišti, mezi přáteli a v rodině
proč někteří lidé mají trvalé a funkční vztahy a jiní ne
jak motivovat děti a pomoci jim zlepšit se nejen ve škole méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266056/nastaveni-mysli-nova-psychologie-us-266056.png 3.619

The New Psychology of Success

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Rok vydání: ...více

petr3048
03. prosince

Zásadní kniha nesoucí se na detailním popisu fixního a růstového myšlení. Rozdíly jsou popsány na mnoha reálných příkladech z praxe spisovatelky. Nečekejte rozbor více témat, kniha je celá o tom samém, jen z jiných prostředí. Své si najdou především rodiče, ale také sportovci či manažeři firem. Je to jedna z knih, kterou určitě rád budu darovat dále svým příbuzným a známým, protože její přečtení vás prostě nutí se nad životem svým i vašich blízkých zamyslet.

Paulie

Na rozdíl od jiných knih zaměřených na osobní rozvoj se tato opírá o vědecký výzkum, čehož si cením. Autorka rozebírá jeden psychologický jev na spoustě příkladů a příběhů, takže čtení podle mě není nudné. Jediné, co knize chybí, jsou nějaké konkrétní a jednoduché nástroje, jak růstové myšlení aplikovat v praxi.

luciefeix

zacátek je slibný ale poté je to stále vse na jedno brdo a opakuje se to ..

laubrino

Nerozumím komentari prede mnou, proc by kniha mohla zmenit zivot nekomu jinemu, ale ne vam (?) Samozrejme muze i vam.

Autorka pise o dvou extremech. V realu nic neni cernobile, v necem muzete byt rustove nastaveni, v necem zase fixne. Zajimava pro me byla myšlenka, jak fixni nastaveni souvisí s pocitem nadrazenosti.

Knizka je bohuzel vystavena hodně na prikladech. To ji ubira na prakticke pouzitelnosti. Kdyz vam reknu, ze jeden clovek sazel sportku a vyhral prvni cenu, znamena to, ze kdyz budete sazet, jednou ji taky vyhrajete? Asi ne. A nejspis nejste ani reditel Enronu ani cernosky basketbalista nba.

martin3683
23.10.2015

Skoro každá kniha kolem osobního rozvoje se honosí titulem "přelom v uvažování" či "revoluční kniha, která vám změní život". Řeknu to rovnou a bez obalu, vám konkrétně život nezmění.... může ho ale změnit někomu ve vašem okolí.

Celá kniha je zaměřená na jeden výzkum či řekněme objev, že někdo uvažuje růstově a někdo fixně. Hádáte správně, že ošklivě znějící fixně je dle autorky to špatné uvažování. Lidé, co uvažují růstově, nemají problém dělat chyby, učit se z nich a celý život na sobě pomalu a jistě pracovat. Pokud něco neumí, tak je to aktuální stav, ne trvalý, nesouvisí to s charakterem člověka, nepotřebují velké nadání, aby se něco naučili. Uvažují tedy přesně obráceně než fixní člověk, který se výzev bojí, protože by se mohlo ukázat, že jeho představa o vlastní inteligenci není pravdivá, že není tak geniální, jak do něj celé dětství rodiče a babičky cpali pod tlakem.

Pokud jste se ke knize dopracovali sami, tak počítám, že jste růstový typ, chcete se zlepšovat a pochopit, jak věci fungují. Jediné, co vám kniha dá, je utvrzení se v tom, že děláte vše dobře :-) a pomůže vám pochopit, že jsou tu lidé, kteří takto neuvažují. Konečně pochopíte, proč některý váš blízký či známý dělá určité věci tak blbě a nelogicky a proč má ze všeho takový stres a strach. Pak zjistíte, že vyrůstal v prostředí s fixním nastavení a že je mu také vlastní. Můžete ty lidi tedy lépe nasměrovat, když jim teď vidíte více do hlavy nebo jim dáte tu knihu přečíst. Je psaná čtivě a plná příběhů ze života, takže se nemusíte bát nějakých psychologických rozborů. Dokáže ji přečíst každý, kdo bude chtít pochopit, proč se mu v životě některé věci nedaří, proč má takovou trému, proč on, jedničkář na škole, vydělává méně než horší spolužáci a podobně.

Sobě život tedy četbou knihy asi nezměníte, možná ale někomu v okolí ano.