Iris30 Iris30 komentáře u knih

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Na mě některé působily tak, že to snad v reálném životě není možné, opravdu jako pohádka.
Nicméně jsou pravdivé a já su ráda, že to všem nakonec vyšlo a ty zázraky se opravdu staly.
Nejvíc se mi líbil poslední příběh.

26.01.2023 4 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Série dočtena a musím říct, že Keřík čtenář musí brát opravdu s nadhledem, protože jinak si to v reálu neumím dost dobře představit.
Ale co musím vytknout, tak byla postava Williama, připadalo mně, že z něj udělala blbce, nemůžu si pomoct, přitom v předešlé knize se mi hodně zamlouval.
Dávám 4* na odreagování je to dobrá volba, se špetkou humoru a erotiky.

26.01.2023 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Přesto, že děj je opravdu hodně předvídatelný, kniha se mi líbila. Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila, jen se mohla spisovatelka při té jejich vášní trochu víc rozepsat, tam mi to přišlo hodně zrychlené a zmíněno jen jakoby mimochodem.
Opět se tam prolínají postavy z minulých příběhů, což se mě moc na téhle sérii líbí.
Po Zákusků se mi Tajemství líbí jako druhá nejlepší.

21.01.2023 5 z 5

Myslím, že zde v komentářích je napsáno vše, já jen snad mohu doplnit, že mě naprosto odrovnaly stránky, kde jsou publikovány fotografie z archivu.
Smutek a slzy.

21.11.2022 5 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Kniha se mi líbila, ale neskutečně mně bylo líto Jessie.
A Camille nakonec taky.
Knihu určitě doporučuji, je krásně napsaná.

21.11.2022 5 z 5

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Kniha je napsaná krásně, i když je v ní hodně smutku.

Nejednou jsem měla slzy v očích, když jsem si během četby uvědomila, že všichni ti lidé to opravdu prožili, tolik utrpení, takové hrůzy, nekončící peklo.

Paní Sendlerová, která vůbec nic nemusela, přesto udělala vše, aby zachránila životy ostatním, i když riskovala ten svůj.

Je to historie, kterou by si měl přečíst každý, protože každý zachráněný život za to stojí.

Vím, že kniha ve mně zůstane hodně dlouho a zaslouží si plný počet *****

26.09.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem a musím konstatovat, že ne jednou jsem měla slzy v očích.
S Annou si život opravdu pohrál a vůbec k ní nebyl fér.
Vždycky, když jsem si říkala, že se už Anna bude mít jen dobře, přišla další rána, jako blesk z čistého nebe. Přitom byla tak pracovitá a milovala svoje děti.
Posledních pár stránek jsem doslova hltala a doufala, že Anna neumře, chvílemi jsem totiž měla takový pocit, naštěstí se tak nestalo.
Co mě nakonec velmi mile překvapilo, bylo vzkříšení Hospody v Heřmánkově údolí, z toho jsem měla opravdu velkou radost, jen škoda, že se tam Anna nepodívala, to by byl pro mně naprosto úchvatný konec.
Nicméně se mi kniha velmi líbila a ode mne má zasloužených 5*

07.09.2022 5 z 5

Paní Stendhalová Paní Stendhalová Rafel Nadal (p)

Kniha pojednává o muži, který v antikvariátu objeví fotografii statku, při pohledu na ni se mu vrátí všechny vzpominky na dobu, kdy tam žil.

Ze začátku měla kniha pomalejší rozjezd, ale jakmile Lluc odešel do hor, tak to pro mně začalo být zajímavý. Konec byl napínavý hlavně co se týče Llucova otce.

Kniha se mi nakonec líbila.

Knihy z období války vždycky ve mně zanechají zvláštní pocity.

03.09.2022 4 z 5

Film jsem viděla dřív, než jsem četla knihu, pro mně je tento díl opravdu úžasný, co se týče zfilmovaní, v knize je toho ale mnohem více napsáno, takže vynechat knihu by byl hřích. Miluji knihy právě proto, že je tam víc detailů.
Jak knihu, tak i film si pokaždé velmi užiji, jak já se ráda vracím do toho kouzelnického světa.

10.08.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jak bylo úžasné, opět se vrátit do světa plného čar a kouzel.
I když už su starší, stále mě to dojímá.
Miluji postavy i samotný příběh, to se asi nikdy neomrzí.

03.06.2022 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Taková lehká oddychovka, četla se hezky, podle názvu jsem čekala úplně něco jiného, přesto kniha nezklamala.
Mile mě překvapilo, jaký byl konec, to jsem opravdu nečekala a v jeden moment jsem si říkala, zda nečtu detektivku, ale opravdu jen malinko.
Byla to jedna z prvních knih a spisovatelka na začátku prozrazuje, jak k psaní došlo.
Určitě má své chyby, ale mě se líbila.

27.05.2022 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Oddechovka, která pobavila, ovšem musím konstatovat, že ten konec si nedovedu představit :-)

25.05.2022 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Tak tohle byla jízda, nabitá romantikou, vtipem( někdy jsem se smála opravdu nahlas ) a dokonalým příběhem. Na konci jsem měla slzy v očích a kdyby měla kniha ještě pár stran navíc, vůbec bych se nezlobila.
Prostě úžasný a určitě po ní sáhnu znovu.

24.05.2022 5 z 5

Mrazné květy na skle Mrazné květy na skle Jiří Hanibal

Moc pěkný příběh, hezký napsáno.
Chvílemi mně až mrazilo, možná špatné načasování, kdy knihu číst, dočetla jsem včera.
Přesto hodnotím velmi kladně, až na ten závěr, ten mě dostal, ne že by byl špatný, jen já čekala jiný.

09.05.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Pro mě naprosto nádherná kniha, která nejen, že mě dostala dějem, stejně tak jsem si zamilovala i postavy, prostředí a obálka, ta je krásný bonus nakonec.
Ani mně nevadilo, že se v knize střídá minulost se současností.
Kdo by si nepřál v takovém KNIHKUPECTVÍ pracovat, jestli se nemýlím, tak je to sen každého knihomola :-)
Za mne mohu jedině doporučit a určitě si ji ještě někdy přečtu.

26.04.2022 5 z 5

Tanči, jako by tě nikdo neviděl Tanči, jako by tě nikdo neviděl Vanessa Jones

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji jedním dechem, naprosto vás vtáhne do děje.

Nettie se vrací po prázdninách opět na akademii, plná síly a s vědomím, že tento rok bude úžasný a snad se jí konečně podaří objevit pravdu o své matce.

Děj je napínavý od začátku až do konce a rozhodně si užijete jak romantiku, tak i drama.

Rozhodně dávám 5*

21.04.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Mně tenkrát první díl v kinech minul, pak jsem to zkoukla na DVD a už to jelo :-) samozřejmě jsem sáhla i po knížce, a nemám co dodat.
Vidět to ale zfilmované byla nádhera. Kniha je ale kniha, a troufám si říct, nebo-li napsat, že čím su starší, tak sáhnu spíš po knize.
Ten kouzelnický svět prostě miluji.

07.04.2022 5 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Kniha se mi líbila, je to krásný příběh, který se odehrává na akademii, kde se to talenty jen hemží a Nettie musí zabrat, aby mohla zůstat.
Některé postavy si hned zamilujete a některé vám budou lézt čím dál tím víc na nervy.
Prostě romantika, která romantické duše určitě nezklame.
A já už sahám po druhém díle.

06.04.2022 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Kniha se mi líbila, zvládla jsem ji přečíst za 2 večery a to proto, že jsem byla dost zvědavá, zda Emily odjede, nebo ne.
Závěr knihy mě mile překvapil.
Troufám si říct, že to bylo krapet jiné, než předchozí 2 knihy.
Za mne tedy pohodovka, která se četla svižně.

03.04.2022 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Tak jako banán, jsem svižně přečetla i třešničky, rychlá oddechovka, která nezklamala, on je opět bohatý, ona nemá skoro na nájem.
Četlo se to rychle a hezky, tento typ knihy člověk nesmí brát moc vážně, prostě je to trochu přibarvené, a o tom někdy knihy jsou.
Hlavně nesrovnávat s realitou, pak se to bude líbit.

01.04.2022 4 z 5