Mrazné květy na skle

Mrazné květy na skle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326915/mid_mrazne-kvety-na-skle-eZG-326915.jpg 3 72 29

Oblíbený autor především historických románů tentokrát přibližuje čtenářům křehký milostný příběh. Studentská láska Tomáše a Denisy se odehrává v Táboře v pohnutém období od podzimu 1937 do podzimu roku 1939, kdy dobové okolnosti se surovou bezohledností zasahovaly do životů obyčejných lidí jako vichřice, která rozvrací a proměňuje vše kolem. Z krátkého epilogu po osvobození v roce 1945 se pak čtenář dozvídá o dalších osudech hrdinů.... celý text

LéňaM
26.12.2023 2 z 5

Z knihy jsem trošku v rozpacich.
Začátek mě vůbec nebavil- bylo to takové o ničem.
Posledních asi 50 stran se mi libilo moc.
Jsem ráda že jsem vydržela a knihu dočetla.
Ale už po knize tohoto autora nesahnu.

Kakho-Oto
12.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Další velice pěkný román od pana Hanibala. Nečekal jsem, že by mě kniha mohla bavit tak jako román Kat lidumil (o chebském katovi Karlu Hussovi), ale stalo se. Nejdříve je potřeba se zorientovat v postavách, poté se kniha čte "sama". Závěr byl velmi dobře udělaný. Hlavní postavy i všichni jejich blízcí příbuzní byli nějak zasaženi válečnými událostmi a německým nacismem. Na osudech rodin Zlámalových a Steinových autor demonstroval, že i náš národ tehdy trpěl, ale zároveň také bojoval proti obrovskému zlu. Tábor a vůbec jižní Čechy byly spolu s Prahou, východními Čechami, Brněnskem a jinými částmi Moravy hodně aktivní oblastí co se domácího protinacistického odboje týče.

Arwen329
26.04.2023 3 z 5

Taková jednodušší knížka. Ze začátku nic moc, neskutečný chaos v postavách a jménech, potom se to ustálí a zůstanou jen hlavní postavy. Samotný děj tak nějak uplynul a byl konec.

lenka7348
02.03.2023 3 z 5

Zkrácený popis: začátek rozvláčný, konec příliš rychlý. Jak zde bylo již zmíněno, autor spíše klouzal po povrchu, než že by šel do hloubky. Postavy byly všechny zvláštní, k žádné jsem nepřilnula, snad jen pan Stein mi tak nějak zaimponoval. Na konci bych opravdu uvítala, kdyby autor podrobněji popsal, co všichni během války dělali, a zda později došlo k nějakému kontaktu. Nicméně si od pana Hanibala ráda ještě něco přečtu.

Knižnípauza
12.02.2023 4 z 5

Tak toto byl tak krásný příběh, že jsem z toho pořád ještě v šoku.
Spisovatel Jiří Hanibal si mě hned získal.
Děj hezky plyne, postavy jsou uvěřitelné a konec překvapivý.

Určitě si od něj pořídím další knihu.
Doporučuji!

salexice
14.11.2022 3 z 5

Autor je výborný "řemeslník" - psát zkrátka umí. Postavy jsou uvěřitelné, dějová linka jasná. Děj plyne, nedrncá, oceňuji, že nás autor nedrásá pleonasmy ani nadužíváním citoslovců a zdrobnělin. Román o osudu dvojice zamilovaných mladých lidí - Tomáše a Denisy během počátku druhé světové války. Konec je překvapující i když logický. Myslím, že se ráda vrátím.

Mychaela
23.05.2022 2 z 5

Nemastné, neslané, bez větších emocí.
Přišlo mi, že příběh vůbec nešel do hloubky, spíš jen tak klouzal po povrchu.

Iris30
09.05.2022 5 z 5

Moc pěkný příběh, hezký napsáno.
Chvílemi mně až mrazilo, možná špatné načasování, kdy knihu číst, dočetla jsem včera.
Přesto hodnotím velmi kladně, až na ten závěr, ten mě dostal, ne že by byl špatný, jen já čekala jiný.

emilieselden
24.01.2022 3 z 5

Krásný příběh. Začátek byl možná zbytečně rozvláčný a konec naopak rychle utekl. Postavy byly ploché, nedokreslené. Člověk si nikoho příliš neoblíbí. Denisa byla přímo otravná.

crazyslunicko
08.10.2021 4 z 5

Kniha se četla velice hezky. Konec mi trochu vyrazil dech. Denisa mi byla chvílemi velice nesympatická a arogantní. Bylo opravdu hrozné, jak rychle se jejich role v životě obrátily. Denisa pocházející z velmi vážené a bohaté rodiny a Tomáš obráceně z chudé rodiny. Přesto si k sobě našli cestu, ikdyž...

jana79
29.09.2021 4 z 5

Krásná obálka útlé knížky s pěkným příběhem o obyčejném životě lidí než zasáhla válka. Četla se hezky sice se dalo semtam tušit, kam se bude příběh vyvíjet, ale i tak bylo pěkné strávit čas nad knihou. Bylo pěkné, že autor napsal i epilog a čtenář se dověděl, kam osud naše hrdiny zavál. A bylo již mnoho knih napsáno o hrůzach války a tak bylo dobře, že je válka zastoupena v tomhle příběhu jen okrajově. Příběh krásně utekl, stránku za stránkou a za mě můžu doporučit.

EvikU.
21.08.2021 3 z 5

Kniha se mi četla hezky. Tak nějak poklidně plynula až skončila. Nic z čeho bych si sedla na zadek, ale ani mě nezklamala. Fajn čtení. Asi bych brala víc stránek, vysvětlení co se s nimi stalo. Jak se Tomáš dostal k letectvu v Anglii, ne jen pár vět po válce v epilogu. Jinak byl zajímavý ten pozvolný popis událostí, kdy se nechtělo věřit lidem, že bude druhá světová válka.

vojteska70
16.05.2020 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst

Krisařka
18.04.2020 3 z 5

Z prvu jsem si říkala, nic moc ale od pulky jsem ji zhltla jedním dechem. Takže vlastně povedená kniha.

Siriusinka
16.03.2020 2 z 5

Kniha má zajímavé téma (2. světová válka, první láska), ale příběh je neosobní. Když jsem knihu dočetla nezanechala ve mně nic.

KnihomolkaOli
13.02.2020 3 z 5

Tato kniha mě nezasáhla tak, jak bych čekala. Mělo to všechny ingredience: válka, láska, mládí... Ale! To pro mě důležité bylo popsáno nepopsáno. Prostředí jaksi nastíněno, ale jinak šlo jen o to, aby se chudák Tomáš zavděčil Denise (která mi extrémně nesedla a vadilo mi každé její prohlášení) a na několika posledních stránkách se rychle rychle dohánělo to, aby příběh někoho oslovil. Čtivá, vlastně neškodná četba, ale po dočtení ve vás nic nezanechá.

eva3992
27.01.2020 2 z 5

Příběh z Tábora v pohnutém období let 1937 – 1939, kdy se chudý student Tomáš zamiluje do bohaté židovky Denisy.

Uf, tak tohle ne. Hodně povrchní příběh, který Vás nezasáhne, jen tak kolem propluje. Celých 200 stran je typu: „Má mě ráda, nemá mě ráda?“. A až na posledních 20ti stranách se začne odehrávat něco, co by mohlo člověka oslovit, ale to je tak rychlé, že stejně nic.

Český autor, pěkná obálka a příběh lásky na pozadí druhé světové války mi slibovalo příjemné čtení, bohužel se tak nestalo.

MOu598
09.10.2019 3 z 5

Nemohla jsem se začíst. Takové: slova, slova, jako by něco chybělo. Atraktivní doba, těžká pro Čechy. Půjčila jsem si v knihovně kvůli hezké obálce - táborský kostel, v tomto městě se děj odehrává. Hrdinové procházeli stejnými místy ve stejné době, jako moji rodiče (ti ale byli tehdy o 5-10 let mladší). I já jsem chodila do školy v Táboře, ale to již byla jiná doba.

petrakun
06.08.2019 5 z 5

Krásný příběh, který po dočtení zanechá dlouhou stopu a mnoho úvah, jak těžký to byl čas. Moc pěkné.

Kerberos
19.07.2019 3 z 5

Milostný příběh dělnického synka a dcery židovského továrníka před druhou světovou.Nemohlo to dopadnout dobře.Autor klouže jen po povrchu,popsat tak dlouhý časový úsek na 222 stranách.