Iris30 Iris30 komentáře u knih

Moje recepty Moje recepty Táňa Keleová-Vasilková

Moc pěkný zápisník z dílny paní autorky, líbí se mi vložené citáty z jejich knih a je tam dost místa i na vlastní recepty.

17.04.2024 4 z 5

Kuchařka ze spíže Kuchařka ze spíže Stefanie Knorr

Pěkná kuchařka, zajímavé recepty, ale příště sáhnu čistě po kuchařce od českého autora.

17.04.2024 4 z 5

Velká kuchařka – 2690 receptů z domácí i zahraniční kuchyně Velká kuchařka – 2690 receptů z domácí i zahraniční kuchyně Hana Řeháková

Kuchařku jsem kdysi dostala od mamky pod stromeček a ráda z ní do teď čerpám, mám tam své oblíbené recepty, ale ráda zkouším i nové, kniha má pěkné fotografie.

Krtek a medvědi Krtek a medvědi Zdeněk Miler

Krteček je klasika, která snad nikdy neomrzí. I po tolika letech se mi moc líbí ilustrace a velmi ráda synovi každý večer čtu.

Lišák a čápice Lišák a čápice Alexandre Jardin

Moc pěkná bajka, poučná, synovi se moc líbí, určitě dokoupím další díly.

Kuchařka pro začátečníky Kuchařka pro začátečníky Stanislav Hejda

Kuchařku jsem kdysi zdědila, a su za to neskutečně vděčná,
je to poklad, alespoň pro mně, stále z ní čerpám a asi nikdy nepřestanu.

31.03.2024 5 z 5

Krtek a potopa Krtek a potopa Zdeněk Miler

Syn měl obrovskou radost, dostal knížečku k narozeninám, hned večer jsme se začetli, ty ilustrace jsou prostě nádherný.
Tento příběh máme moc rádi.

31.03.2024 5 z 5

Ztracené klenoty Ztracené klenoty Kirsty Manning

Tři časové linky, trochu jsem se v nich ztrácela. Autorka se nechala inspirovat skutečným nálezem klenotů v Anglii, proto jsem po knize sáhla, nicméně mě kniha úplně nevtáhla a to je škoda.

27.03.2024 4 z 5

Vánoční příběh pejska a kočičky Vánoční příběh pejska a kočičky Vlasta Hurtíková

Synovi se knížka líbí, příběh i ilustrace. Není to úplně to, co znám, ale i tak se mi příběh líbil. A hlavně nadchl syna, čteme i teď, kdy je už dlouho po Vánocích.

27.03.2024 5 z 5

Manželství na dobu určitou Manželství na dobu určitou Kathy Lette

Já ji četla kdysi a líbila se mi, je to Edice pro Ženy s nadhledem, to myslím vystihuje vše.

28.02.2024 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Pokud se chcete smát tak, že i slzy nebudete moct zadržet, tak vřele doporučuji :)
I když jsem četla v noci, smála jsem se opravdu nahlas.
A konec byl pro mně překvapení, dopadlo to úplně jinak, než jsem myslela.

28.02.2024 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Kniha se mi líbila, už jen proto, že se odehrává v knihkupectví, takže knihy byly v hlavní roli se Sárou a Maxem.
Sára byla plachá a Max drsňák, který se měl v knihkupectví uklidnit.
Protiklady se prostě přitahují, takže můžete čekat romantiku sice s předvídatelným koncem, ale to už k romantice patří.

24.02.2024 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Kniha se mi líbila, romantika, vtip, prostě oddechovka.
Co se mi ale líbilo nejvíc, že autorka čerpala inspiraci z části svého života a to dost podstatnou.
Je to sice slaďárna, ale na odreagování starostí skvělá.

16.02.2024 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

I když už je dávno po vánocích, s chutí jsem si knihu přečetla a moc se mi líbila. Opravdu navnadí na Vánoce a já se vlastně už teď moc na ně těším.
Děj je sice předvídatelný, ale v knize je krásně vystiženo to, že každá mince má dvě strany a je potřeba vždy vyslechnout obě, aby byl člověk v obraze.
Mám takové knihy ráda a vřele doporučuji.

15.02.2024 5 z 5

Krtek a Vánoce Krtek a Vánoce Hana Doskočilová

Klasika, kterou miluje nejen můj syn, ale i já.
Můžeme číst pořád dokola, i když už je dávno po vánocích :)
A já byla šťastná, že se mi podařilo knihu sehnat a zabalit pod stromeček.

13.02.2024 5 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

Přiznám se, že mě kniha úplně nevtáhla, četla jsem ji docela dlouho, nicméně musím říct, že baronka mi přišla dost sobecká.

12.02.2024 4 z 5

Něžná náruč větru Něžná náruč větru Alexander Stainforth (p)

Pěkná kniha pojednávající o krutosti, síle a lásce.
Chvílemi mi běhal mráz po zádech, naštěstí vše dopadlo dobře.

08.02.2024 5 z 5

Krtek jde do školy Krtek jde do školy Michal Černík

I když mám radši klasickou knihu, co se týče krtečka, tak i leporelo se nám líbí, vzhledem k tomu, že normální knihu skoro nelze sehnat.
Syn je spokojený a já také.

27.01.2024 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Moc pěkný příběh, který vypráví babička, kdy si dva lidé naprosto odlišných profesí vymění role.
Pěkná vánoční oddechovka.

25.01.2024 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Do kouzelnického světa se velmi ráda vracím. Můj oblíbený díl.

29.12.2023 5 z 5