Iris30 Iris30 komentáře u knih

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Konečně bylo v hlavní roli šampaňské a ne jídlo, kniha se mi líbila, i když od prvních řádku čtenář ví, jak to dopadne.
Romantika na letní dny.

29.12.2023 5 z 5

Tom a jeho zvířátka Tom a jeho zvířátka neznámý - neuveden

Krátký příběh o zvířátkách a Tomovi, který se o ně stará. Synovi se kniha líbí, i ilustrace.

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Oddechovka, která mě navnadila na Vánoce.
Je to prostě odpočinkové čtení, za mne pěkná kniha, i když popisů Skotka mohlo být více.

Krtek a sněhulák Krtek a sněhulák Hana Doskočilová

Dáreček od Ježíška pro syna, opět vedou krásné ilustrace, nejraději mám, když mi syn popisuje, co je na obrázku.

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Syn byl opět nadšený z ilustrací.

28.12.2023 5 z 5

O marnivém koníkovi O marnivém koníkovi Pavla Hanáčková

Synovi se moc líbí pohyblivé ilustrace a to myslím jde v první řadě.

27.12.2023 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Vzhledem k tomu, že se chystá celá kniha, tak tuto ochutnávku beru, jinak bych byla zklamaná koncem.
Teď už budu čekat na knihu kterou si určitě koupím, Romantické útěky mám ráda.

01.12.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Hned bych se do toho malého domku vydala. Spisovatelka umí krásně popsat místo i krajinu tak, že má člověk chuť se hned zbalit a odjet. K tomu kulinářská škola, kde jsou recepty popsaný dokonale a člověk má hned nutkání jít něco skvělého uvařit.
A nakonec další dávka romantiky, která určitě nezklamala.

20.11.2023 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Příběh odehrávající se v 19.století na francouzském venkově, je opředený tajemstvím a šťastný konec nechybí. Moc se mi líbila.

19.11.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Doporučuji s k ní vzít hodně velkou čokoládu, jinak, mně se moc líbila, je to taková oddechovka, se kterou se přenesete na hory a máte chuť si hned zalyžovat, jo a už se neskutečně těším na sníh, teď jen aby napadl.

14.11.2023 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Takový milý zákusek, který slupnete během chvilky, potěší vás, i když víte, jak to dopadne a připomene vám, že vánoční svátky jsou už za dveřmi, lepší čas na přečtení jsem si nemohla vybrat.

11.11.2023 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Přečteno a moc se mi líbila, dvě časové linie, ta minulost se mi líbila asi o krapet víc, ale za to konec jsem čekala jiný, a přišel mi hrozně rychlý.

10.11.2023 5 z 5

Veselá partička: Zvířátka v lesní školce Veselá partička: Zvířátka v lesní školce Katja Richert

U nás momentálně aktuální téma: Školka, takže když malýmu čtu, tak se zrovna snažím vysvětlit, že tak to bude i ve školce.
V knížce jsou i krásně ilustrace a na konci knihy se dá složit i pokojíček a vyrobit kartonové figurky.

09.11.2023 5 z 5

Abeceda jezdectví Abeceda jezdectví Lucinda Green

Pro začátečníky výborná kniha. Beru z pohledu laika, mně se kniha líbila.

06.11.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Mně se moc líbily popisy Japonska, nejen místa, ale i zvyky a tradice. Jinak je to oddechovka, kde čtenář dopředu ví, ze kniha bude mít šťastný konec a to od oddechovky očekávám.

05.11.2023 5 z 5

Šnečku, šnečku, vystrč růžky Šnečku, šnečku, vystrč růžky * antologie

Opět další poklad v knihovničce po starším synovi.
Přečetli jsme s mladším na jeden zátah a určitě ne naposledy jsou to krátká říkadla a básničky doplněné krásnými ilustracemi.
Mám ráda staré neboli starší knížky.

03.11.2023 5 z 5

Jak Oskar ke štěstí přišel, aneb příběhy Dády a televizních kamarádů Jak Oskar ke štěstí přišel, aneb příběhy Dády a televizních kamarádů Kateřina Tomšů

Schovaný v knihovně asi 15 let, čítala jsem ji staršímu synovi, a včera jsem ji přečetla mladšímu, příběhy se mi krásně čtou a syna zase zaujali ilustrace.

02.11.2023 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Podle názvu jsem čekala, že se bude děj knihy odehrávat na nebi, ale jaké bylo pro mne překvapení, když se odehrávala spíše na zemi a výrazně k tomu
přispíval dusot koní.
Pro mne krásná kniha.

01.11.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pro mně jednoznačně nejlepší kniha Série.
Nejen pro to, že Chorvatsko miluji, ale že děj odehrává na různých místech.
Kdybych mohla, balím kufry, pronájmu si loď a hurá za dobrodružstvím.

05.09.2023 5 z 5

Krtek a jeho svět Krtek a jeho svět Jiří Žáček

Synovi jsem koupila k narozeninám a čteme a čteme a čteme :)
Prostě je to klasika a syn momentálně nechce číst nic jiného.
Ilustrace jsou úžasný a syn podle nich popisuje děj, moc se mi to líbí.

02.06.2023 5 z 5