Iris30 Iris30 komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Včera jsem dočetla a musím říct, že zatím nejlepší, líbilo se mi, že jiskření mezi oběma hlavními hrdiny bylo hned od začátku, a postupně se vyvíjelo.
V této knize si užijete vše, jak romantiku, tak zápletku a taky úžasné popisy výletů po Islandu, kdybych mohla, hned se sbalím a jedu.
Už se těším na další díl, zatím to mám tak, že s každým novým dílem roste chuť víc číst, řekla bych, že nové díly jsou lepší a lepší.

12.05.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další romantické čtení od autorky a opět mně nezklamala.
Kniha se mi zatím líbila asi nejvíc.
Popisování chutí je opravdu vynikající, takže večerní čtení jsou pro mne muka.
Příběh se mi moc líbil, nicméně konec byl opět úspěchaný, já bych ho trochu natáhla.

08.05.2023 5 z 5

Krtek a raketa Krtek a raketa Zdeněk Miler

Další z příběhů, který momentálně čteme každý večer.
Krteček je klasika, která nezklame a ty ilustrace jsou prostě kouzelné.

26.04.2023 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Tahle kniha mě naprosto dostala. Vrátila mě do dětství a já si vybavila všechny vzpomínky, které jsem jako malá v mé rodné vesničce zažívala.
Všichni se znali, všichni věděli o všech naprosto vše, v hospodě bylo narváno, a vůni posečeného sena a trávy miluji do teď, nikomu nevadilo listí ze sadu a brzy ráno kokrhající Kohouti.
I kopce tam máme, i když ne tak velké, i přesto někdy funím, než je vylezu.
Bohužel časy se mění, tak jako lidé i vesnice už není, to co bývala.
Přesto se tam ráda vracím a naštěstí mi ty vzpomínky nikdo nevezme.
Autorce za knihu moc děkuji a kdybych mohla, dám 10*

19.04.2023 5 z 5

Krtek a orel Krtek a orel Hana Doskočilová

Včera syn dostal k narozeninám a hned večer před spaním jsme přečetli. Krásný příběh s ještě krásnějším koncem.
Kniha je samozřejmě doplněna nádhernými ilustracemi, což k příběhům o Krtečkovi neodmyslitelně patří.
Mám ráda Krtečka a ještě raději o něm dětem čtu.

09.04.2023 5 z 5

Dvakrát královnou Dvakrát královnou Hilary Green

Kniha se mi líbila, i když asi trochu víc první část, než druhá, kde se šlo z boje do boje.
Matylda to neměla vůbec jednoduché, nakonec zvítězila spravedlnost prostřednictvím jejího syna.
Vůbec si nedokážu tu dobu představit, a snad ani nebudu muset, většinou totiž nejhůř dopadl obyčejný lid.

02.04.2023 5 z 5

Dětský obrázkový slovník Dětský obrázkový slovník Gisela Fischer

Naučná kniha pro děti, kde jsou nádherné ilustrace doplněné popisky.
Jsou tam i otázky, na které děti hledaji v obrázcích odpověď.
Doporučuji, dětem se opravdu moc líbí.

27.03.2023 5 z 5

Jak zvířátka našla domov Jak zvířátka našla domov Dagmar Hilarová

Nalezeno v knihovně u rodičů, nostalgie je krásná věc, hned večer jsme museli přečíst.
Mám ráda tady ty starý knížky a pohádky, říkadla, básničky.
Bonus jsou pak i nádherné ilustrace.

20.03.2023 5 z 5

Moje první říkadla Moje první říkadla * antologie

Včera jsem nalezla u staršího syna mezi knihami, hned večer jsme je s malým přelouskali a některé jsem i zazpívala. Syn chtěl hned repete :)
Jsou to klasická krásná říkadla, doplněná moc pěknými ilustracemi, která se neomrzí.

11.03.2023 5 z 5

Koupila jsem si ho loni kvůli čtenářské výzvě, abych si tam zapisovala přečtené knihy, přeci jen co je psáno, to je dáno.
Je to taková jistota, kdyby technika nevydržela.

11.03.2023 5 z 5

Říkadla Říkadla Josef Lada

Další úžasná kniha, ke které se ráda vracím a čtu synovi.
Ty ilustrace jsou prostě nezapomenutelné.

10.03.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další romantické čtení, které prostě potěší. Tedy aspoň mě.

Tentokrát nás autorka zavede do Brooklynu, kde to opět bude vonět a píšu narovinu, nečíst večer, tak si opravdu jdu něco ke čtení upéct. Vždy jsem měla chuťové buňky naprosto rozhozené :))))) v dobrém slova smyslu.

Krásné jsou tam popsány i výlety, čtenář si připadá, jak kdyby je sám absolvoval.

Já nemám co dodat, přes romantiku utíkám od starostí a su za to ráda, líbí se mi tenhle styl psaní, i když vím, jak to celé dopadne.

Přesto si přeci jen dovolím výtku nakonec, na mne byl moc úspěchaný, přidala bych pár stránek, nebo možná i další kapitolu.

07.03.2023 5 z 5

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Kniha nalezena u rodičů po mně a sestře. Rok vydání 1986.
Jak krásné bylo jí vzít do ruky, přivonět a začít z ní synovi číst.
Prostě úžasné.
Momentálně máme krtečkovu mánii.
Mám ráda všechny příběhy o Krtečkovi a je to naše pravidelná dávka čtení před spaním.
A ilustrace? Nádherný bonus, který se samozřejmě hodně líbí synovi.

Jen tedy na mé zahrádce by si mohl dát pohov :)))))

06.03.2023 5 z 5

Příhody neposlušného pejska Příhody neposlušného pejska neznámý - neuveden

Kniha se mi líbí, jsou tam tři příběhy, nejraději mám ten o kapce, kde je krásně popsány život kapky během všech ročních období.
V knize jsou i krásné ilustrace, to se moc líbí zase synovi.

04.03.2023 5 z 5

Bill a Ben - Kluci z květináče Bill a Ben - Kluci z květináče neznámý - neuveden

Kniha, kterou jsem koupila staršímu synovi a zteď ji čtu opět mladšímu.
Jsou to příběhy, doplněné moc pěknými ilustracemi, které malého velmi lákají, rád si je prohlíží a diskutujeme o nich.

28.02.2023 5 z 5

Krtek kamarád Krtek kamarád Jiří Žáček

Čteme každý večer, syn Krtečka miluje, stejně tak, jako ho miloval můj starší syn, takže mám repete po 15 letech a stejně mě to pořád baví, jako tenkrát.
Některé verše znám už nazpaměť.
Moc se nám líbí Zahradníci, Gratulanti, a Zoubek (to má ráda, protože je to krásná ukázka, jak si děti mají čistit zuby)
Za mne je Krteček prostě nesmrtelný.

27.02.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha se mi moc líbila a celou dobu jsem měla šílenou chuť na kafe, horkou čokoládu a sladké pečivo.
Bohužel čtu jen večer, takže to bylo mučení
Je to oddechovka, která potěšila, ale já bych ještě mezi poslední kapitolou a epilogem přidala kapitolu, řekla bych, že tam byl velký skok, a já vždy čekám na nějaký dokonalý závěr.

25.02.2023 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Opět po letech čtu druhému synovi, nebo spíš zatím prohlížíme ilustrace, které jsou krásné, občas se začtu sama pro sebe a někdy je to smutné čtení.

25.02.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásný pohádkový příběh odehrávající se v knihkupectví, mám takové knihy ráda. Tento velmi mile pohladil po duši a musím říct, že zatím pořád nad ním přemýšlím.
Jak málo stačí, aby člověk během okamžiku o vše přišel a skoro i o život, nebýt jedné tvrdohlavé holčičky, která si šla za svým.

10.02.2023 5 z 5

Ella & Kandinský Ella & Kandinský Mary Bassonová

Další kniha z této úžasné edice, jen jsem si pro Ellu přála jiný konec, nebo spíš jsem doufala.
Kandinský byl muž, který byl pro ni vším, přesto jí neskutečně zklamal.
Ella se oproti tomu pro jeho obrazy obětovala, aby je zachránila.

26.01.2023 5 z 5