Dvakrát královnou přehled

Dvakrát královnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390864/mid_dvakrat-kralovnou-3Fp-390864.jpg 4 22 22

Matyldu Anglickou již ve dvanácti letech provdali za německého císaře. S jejím druhým sňatkem ještě vzroste touha po moci, když se po smrti otce uprázdnil anglický trůn. Získat jej ovšem není vůbec snadné, byť má na něj podle středověkých zvyklostí nárok. Proti uzurpátorům a nelítostné šlechtě Matyldě nezbývá než pozvednout zbraň.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Twice Royal Lady , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvakrát královnou. Přihlašte se a napište ho.

Iris30
02.04.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, i když asi trochu víc první část, než druhá, kde se šlo z boje do boje.
Matylda to neměla vůbec jednoduché, nakonec zvítězila spravedlnost prostřednictvím jejího syna.
Vůbec si nedokážu tu dobu představit, a snad ani nebudu muset, většinou totiž nejhůř dopadl obyčejný lid.

orinka3
07.03.2023 3 z 5

Dvakrát stejná knížka z městské knihovny. Zpočátku jsem si to neuvědomovala, ale až když došlo na Matyldu při jejích urputných bojích o trůn v Anglii, pochopila jsem, proč jsem na to hned nepřišla. Já to totiž nebyla schopná dočíst už tehdy! Neustálé přesuny, boje, to bylo tak jednostranné, přehuštěné, že mi to dělalo tenkrát a - jak vidím i po letech - značný problém. Proto se mi to zdálo nové, protože jsem to předtím taky sklapla předčasně. No, a žádná změna, jsem to pořád já a pořád ta samá kniha. :D Lepší to už nebude.

rakakan
27.12.2022 5 z 5

Život se nemazlí s nikým. Ať se narodil na lavici nebo pod lavicí, ve 12. nebo 21. století. Každého zmuchlá, pomačká, občas vyžehlí a vynese do oblak. I když jsi královnou musíš se s ním poprat. Matylda to zvládala úžasně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvakrát královnou v seznamech