Krtek a orel

Krtek a orel https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53350/bmid_krtek-a-orel-qWk-53350.jpg 5 95 18

Další z příběhů oblíbeného Krtka a jeho kamarádů. Při povodni zachrání Krtek hnízdo s orlím mládětem. Mládě je hladové a bez rodičů, a tak se o něj Krteček začne starat. Snáší mu do hnízda všechno, nač si jen vzpomene, krmí ho a vychovává. Orlík roste jako z vody a Krtek ho dokonce naučí i létat.

Naďa2411
14.11.2023 5 z 5

Krtek má dalšího kamaráda - orla. V době povodní mu zachrání hnízdo, ve kterém o něj pečuje. Dokonce mu pomůže, když si jako velký pták zlomí křídlo. Další úsměvná pohádka v aknize . Krteček díky němu pozná svět z ptačí říše. Pěkná pohádka, ve které se opět nenásilně děti přiučí si navzájem pomáhat.

Hoblinka
02.09.2023 5 z 5

Nejoblíbenější díl mého syna. Přiznávám, že mně trochu štvalo to krmení orlích mláďat lahvičkou.

Iris30
09.04.2023 5 z 5

Včera syn dostal k narozeninám a hned večer před spaním jsme přečetli. Krásný příběh s ještě krásnějším koncem.
Kniha je samozřejmě doplněna nádhernými ilustracemi, což k příběhům o Krtečkovi neodmyslitelně patří.
Mám ráda Krtečka a ještě raději o něm dětem čtu.

CdC
08.03.2023 5 z 5

Oblíbený díl s krtkem. Pěkně reflektuje i první zamilování, aneb orel už pak na krtka nemá čas :-) Ale jinak moc hezký příběh o neobvyklém přátelství.

sheldon8410
02.02.2023 5 z 5

"Déšť přicházel pomalu. Kapka sem, kapka tam, jako když se ptáčci honí v lupení. A všichni se radovali: jen ať prší, budeme mít zalito..."
Čteme každý večer před spaním a už to znám nazpamět´.
Krtka jsem jako malá milovala, a teď ho miluje moje dcera. Moc ráda se k němu vracím.

LunaL.
06.11.2022 5 z 5

Krásný příběh o tom, jak se z Krtečka může stát orlí máma :) A co všechno se dá zažít, když váš kamarád umí létat! :)

Bustedka
31.03.2022 4 z 5

Klasický příběh Krtečka. Já tyhle knihy hodnotím hlavně z pohledu toho, jak se líbí dětem. A tady opravdu nemám co vytknout.

jan.para
19.01.2022 5 z 5

Láska mého dětství :-)))

Nuny
05.01.2022 5 z 5

V rámci výzvy byla tohle jasná volba. Četla jsem ji v dětství snad stokrát a pořád mě bavila. A teď? Je to příjemné, osvěžující čtení do zlé doby, která je kolem nás.
Knížka obsahuje nádherné ilustrace a příběh je jednoduchý a krásný.

sgjoli
06.01.2021 5 z 5

Krtek a orel je můj oblíbený "krtčí" příběh. Dojemný příběh o přátelství a jak se krtek s orlem starají jeden o druhého. Tak, jak to přátelé dělají či měli by. Je to moc hezký příběh s přesahem a s ponaučením.
A ilustrace samozřejmě naprosto skvostné!

anna.zahy
09.02.2020 5 z 5

Ten příběh znám už dlouho, ale dnes jsem ho poprvé četla sama, když jsem nemohla usnout.
Je to o tom, že byla velká potopa a Krtek našel malé ptáčátko. Pak našli plavající psí boudu. Vzali si ji na břeh poblíž. Ptáček bydlel v boudě a Krtek ho vychovával. Jednoho dne to už nebylo malé ptáčátko, ale velký pták a dokonce orel... Krteček je moje nejoblíbenější animovaná pohádka od dob, co mi byly 3 roky.

veronika9143
30.01.2020 5 z 5

Kdo by neznal krtečka? Modré kalhotky a vynalézavost, kterou oplýval. Jeden jediný příběh o krtečkovi a orlovi na celou knížku. Mnoho ilustrací, krásných ilustrací, které pomůžou udržet pozornost malých dětí. Myslím, že pro děti okolo 4 roku, nádherná knížka.

Delitka
11.02.2019 4 z 5

Text se čtyřletému dítěti nečetl dobře, tak jsme si k přenádherným obrázkům text upravili.

išinda15
02.09.2018 5 z 5

Tuto knížku děti léta vyžadovaly číst před spaním. I po téměř 20 letech si vybavím odpověď na otázku, co budeme číst. Samozřejmě bylo přečteno spousta dalších knížek, ale k "Krtek a Orel" jsme se vracely jako k refrému. Hlas při předčítání musel mít stále stejnou intonaci a nesmělo být vynecháno ani slovo. A já byla ráda, že si děti oblíbily tak milý příběh. Tak jsem si trochu zavzpomínala. Pomalu se začínám těšit až jednou tuto knížku, zřejmě dětské dušičce blízké, budu číst svým vnukům.

M-arta
15.04.2018 4 z 5

Pohádka o pomoci, přátelství a mezidruhové solidaritě - naše dítě ji kdysi tak milovalo a vyžadovalo, že ani po letech se po všech těch opakováních na ni stále nemůžu skoro ani podívat.
Což je svým způsobem pro autora sice i velká pochvala, ale jako předčítající rodič jsem si zkrátka víc užila úplně jiné čtivo.

martas006
06.02.2017 5 z 5

Snad moje neioblíbenější kniha o Krtkovi. Četla jsem jí jednu dobu pořád dokola.

TaLu
22.07.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější příběh. Pohádkové a přitom tak pravdivé přátelství ! A navíc se s touto knihou spojuje osobní vzpomínka. Kdysi dávno jsem byla s dětmi v nemocnici na zákroku ( mandle), naše kolegyně na pokoji měla tuto knihu a my ji četly ( obě mámy všem dětem) až do ochraptění stále a stále dokola. Po návratu domů jsem ji hned koupila. Tak - takhle to je. Krteček zkrátka pomáhá :o)

kika 13
02.03.2013 4 z 5

Tohle si těžko umím představit,ale proč ne.