Iris30 Iris30 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell to už tenkrát dokázal naprosto vystihnout.
Je až neuvěřitelné, jak se mu to povedlo, kdyby žil teď, tak by se vlastně ničemu nedivil.
"Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si prostě rovnější " - Jak přesné!

28.03.2022 5 z 5

Dobrodružství s myškami Dobrodružství s myškami Carlos Busquets

Krásná dětská knížka, krásné ilustrace.
Velmi ráda jsem z ní četla synovi před spaním, mně samotné se příběhy moc líbily.
Teď ji budu po 15 letech znovu číst mladšímu synovi, a už se na ni moc těším.

28.03.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Svižná oddechovka, která se čte rychle, děj je předvídatelný, i když já ho předvídala trochu jinak :-) nicméně nezklamala, mám ráda tento druh žánru, odpočinu si u něj, přijdu na jiné myšlenky a vypnu starosti.

28.03.2022 4 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Krtečka milovaly generace před námi a stejně tak ho budou milovat generace i po nás. Je to klasika, která se nikdy neomrzí.
A proto Krteček nesmí chybět v žádné knihovně.
Jsou to krásné, velmi čtivé příběhy a úžasné ilustrace, které děti budou milovat pořád a dospělí je rádi budou číst, protože se sami prostřednictvím knihy vrátí zpět do dětství.

18.03.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc se mi kniha líbila, krátké, čtivé příběhy, i obálkou mne zaujala, mám HP ráda, tak mi nesmí v knihovně chybět.
Nejvíce se mí líbil příběh Tří bratří, který krásně odvyprávěla Herminona a který byl ve filmu krásně zpracovaný a mě zajímalo, jak je popsaný v knize
Velmi ráda si ji znovu přečtu.

18.03.2022 5 z 5

Až vyprší čas Až vyprší čas Elina Hirvonen

Pro mně, jako pro rodiče to byla kniha plná bolesti.
Už při prvních stránkách jsem si říkala že jí snad odložím, nakonec jsem se začetla a přečetla až do konce. Rozhodně ale vím, že si ji znovu nepřečtu.

16.03.2022 3 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Pro mě oddechovka, která se mi líbila, pobavila a u které jsem se i zasmála.

11.03.2022 4 z 5

Moje mateřství Moje mateřství Meghann Foye

Kniha se četla hezky. Popravdě jsem čekala,
jak to dopadne, jak z toho hlavní postava vybruslí a musím říct, že rozuzlení mě příjemně překvapilo a pobavilo.
Mám ráda takové oddechovky.

11.03.2022 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Knihu jsem si přečetla proto, protože jsem chtěla vědět, jak moc se liší od filmu.
Film miluji, stejně jako koně, a musím konstatovat, že u knihy mě naprosto odrovnal konec, takový závěr jsem nečekala.
Přesto dávám 5* protože ten příběh miluji.

10.03.2022 5 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Nádherná klasika, která v knihovně nesmí chybět. A u nás teď frčí autíčka ve velkém, takže Krtek a autíčko je více než aktuální, ty ilustrace jsou prostě úžasný, možná momentálně víc než čtením, se kocháme obrázky. Ale na čtení určitě dojde.

08.03.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem četla kdysi, ale teď mi dala mnohem víc až jako dospělá jsem pochopila smysl knihy a přistihla se, jak souhlasím nahlas s myšlenkami, které byly napsány.

07.03.2022 5 z 5

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Krtečka jsem četla staršímu synovi asi 200x je to srdeční záležitost, ten prostě k dětství patří, a teď po 15 letech ho opět vytahuji z šuplíku, a opět se ponoříme do dětského světa plného fantazie a nádherných ilustrací, tentokrát s mladším synem.
Už se moc těším, krásně se to čte a ještě krásněji se u toho usíná.

02.03.2022 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kdo by se rád nevrátil do dětství.
Kniha je nádherná a ty ilustrace pohladí po duši.
Četla jsem z ní nesčetněkrát prvnímu synovi a po 15 letech teď i druhému.
Nikdy se neomrzí.

28.02.2022 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Poprvé jsem tuto knihu držela v ruce před 17 lety, a měla ji přečteno za 2 dny, naprosto mě dostala a já nedokázala přestat.
Od té doby jsem ji četla asi 7x, možná 8x, je úžasně napsaná a děj vás okamžitě vtáhne a nepustí.
Kdykoliv si vzpomenu na děj, okamžitě po ní sáhnu a zase čtu.
Je to moje Top, žádnou jinou knihu jsem tolikrát nečetla.

28.02.2022 5 z 5