Jak Krtek ke kalhotkám přišel

Jak Krtek ke kalhotkám přišel https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18360/jak-krtek-ke-kalhotkam-prisel-18360.jpg 5 232 43

Jedna z nejznámějších a nejpůvabnějších knížek o tom, že když se všichni spojí, tak se dílo podaří. Krtek zatouží po krásných modrých kalhotkách, sám ale neumí ani tkát, ani stříhat, šít nebo barvit látku. Poprosí tedy o pomoc své kamarády raka, rákosníčka, žabku, čápa, ježka, pavoučky a mravenečky. Ti mu rádi pomohou, a Krtek se nakonec může radovat z nových kalhotek. Ilustrace Zdeněk Miler 2007... celý text

simca9342
03.04.2024 5 z 5

" Z pravěku"
Legendární Krtek ožívá v příběhu. S kalhotami nebo bez nich je to pro mě pořád zvíře, které je slavnou postavičkou pro všechny na světě . I když jaké by to bylo , kdyby děti viděli krtka dole bez? Kritika by se snesla na autora a bylo by mu zakázáno psát. Co tedy na sebe? Kalhoty s kapsami z poctivého lnu. Jak se vyrábí?
Pro učební obory : zde máte popsaný celý proces zpracování lnu.
Příběhu nemám co vytknout , milé a zábavné pro malé děti určitě a dospělý aspoň zavzpomíná...

KTK_knihovna
07.01.2024 5 z 5

na šití

JanaK24
04.01.2024 5 z 5

U nás patří k nejčtenější knížce..

kopeceli
11.11.2023 5 z 5

Krásné ilustrace, krásný text. Nadčasové dílo.

verka5083
07.11.2023 5 z 5

Tento díl jsem poprvé jako malá slyšela na kazeťáku jako audioknizku a nyní mi to nedalo, abych si nepřečetla i knížku. Ale při čtení jsem stále měla v hlavě ten poslech z dětství.

los
09.09.2023 5 z 5

okouzlí děti, které rády zkoumají, jak se co vyrábí + Milerovy kresby, dnes už známé doslova po celém světě

Hoblinka
02.09.2023 5 z 5

Dodnes se k ní vracím, když potřebuji dětem vysvětlit, jak se dělá plátno. No a výraz krtečkovské kalhotky (modré s laclem, například těhotenské) je v naší rodině terminus technicus.

stoun25
20.08.2023 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem miloval jako malý a teď jsem se k ní vrátil při četbě dětem a musím říct, že pro mě kouzlo neztratila ani po letech

Sweet245
30.08.2022 5 z 5

Pohlazení po duši. Žádné násilí. Zvířátka si nezištně pomáhají. Jsou k sobě zdvořilá - prosí a děkují si. Nádherné ilustrace. Nádherný text. Tak by měly vypadat všechny knížky pro děti.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Krtečka má rád prostě každý :))

Bustedka
31.03.2022 5 z 5

Nejlepší díl ze všech

Iris30
18.03.2022 5 z 5

Krtečka milovaly generace před námi a stejně tak ho budou milovat generace i po nás. Je to klasika, která se nikdy neomrzí.
A proto Krteček nesmí chybět v žádné knihovně.
Jsou to krásné, velmi čtivé příběhy a úžasné ilustrace, které děti budou milovat pořád a dospělí je rádi budou číst, protože se sami prostřednictvím knihy vrátí zpět do dětství.

Olous1
01.02.2022 5 z 5

Kdo by neměl rád krtečka. Už jako malé děti jsme ho milovali a vyrostli na něm. A i můj vnouček ho má moc rád. A ta nádherná ilustrace,co dodat. Mnoho generací na krtečkovi vyrostlo.

Kontryhelka
01.02.2022 5 z 5

Milovaný krteček, jeho příběhy a krásné nezapomenutelné kresby. Stará dobrá klasika, která nikdy neztratí své kouzlo.

kusma
02.01.2022 5 z 5

Naprostá krásná klasika. Kdo by krtečka nemiloval? :)

Hobitka
19.09.2021 5 z 5

Náhodou jsem na tuhle knížku narazila doma. A najednou koukám, že jsem začtená, nadšeně si prohlížím obrázky, a zvědavost jakže to bude s kalhotkami popohání dál :D

Myslím, že po několika letech opět propadám kouzlu ilustrovaných knih, a tohle je jedna těch hodně povedených :)

harena
28.04.2021 5 z 5

Krteček nikdy nezklame. Je stále nejlepší kamarád i do postýlky. Roztomilé a krásné čtení se panu Milerovi povedlo a věřím, že u nás neexistuje člověk, který by nečetl, neslyšel nebo alespoň neviděl jednu krásnou pohádku o malém hrdinovi.

Sidonka3
09.03.2021 5 z 5

Myslím, že pokud by nejmenší děti mohly udílet Nobelovku za literaturu, Krteček by jí měl úplně jasnou. Alespoň v jedné z mnoha generací určitě. Krteček je prostě nepřekonatelný frajer a borec. S kapsami! :-) Milovala ho moje matka, milovala jsem ho já, měla ho ráda naše Aninka a určitě ho budou milovat i ty další...

RADOST
14.12.2020 5 z 5

Tak krásné, líbezné, milé i poučné. Četla jsem jako dítě, jako maminka i jako babička. A kolikrát viděla jako film! Před více jak šedesáti lety v našem malém místním kině, poté v televizi s rodiči, pak několikrát s vlastní rodinou a nyní i na you tube s nejmladšími vnoučaty. Příběh a kresby, které okouzlí každou generaci.

LilianaFalcon
09.12.2020 5 z 5