Calibra Calibra komentáře u knih

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

1/24 Hezký začátek série. Nejdřív mi knížka přišla příliš rozvláčná, ale pak mi došlo, že to není jen obyčejná detektivka, ale příběh. Jen sem měla malinkaty problém s postavami, dost se mi jich pletlo.

16.02.2024 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

19/23 Velmi příjemné překvapení. Kniha bez zbytečného natahování a zdlouhavých popisů. I když pachatele víte zhruba od poloviny knihy, vůbec mi to nevadilo. Pár kapitol bylo psáno i z jeho pohledu, takže “pochopíte jeho pohnutky.

30.11.2023 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

18/23 Opět musím u autorky ocenit vykreslení postav. Příběh z prostředí Nepálu velmi zajímavý, nešlo se od nej odtrhnout. U příběhu ze současnosti bych ocenila trochu více propracovaný konec.

22.11.2023 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

17/23 I tuto autorovu knihu si umím představit jako film, ale číst mě to moc nebavilo. Posledních 50 stran zajistilo knize trihvezdickove hodnocení.

12.11.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

16/23 Pěkná detektivka z českého prostředí, ale rozhodně ne typicky česká. Postavy vyšetřovatelů mi přišli všechny docela fajn, takze se těším na další setkání s nimi.

08.10.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

15/23 Opravdu moc mě kniha bavila. Ano, už něco podobného tu bylo, ano, dalo se to předvídat. Ale vyprávění z pohledu dvou hrdinek je super a zní velmi přirozeně. Obálka je taky úžasná. Nemůžu se dočkat další autorčiny knihy.

11.09.2023 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

14/23 Zvláštní kniha, zvláštní postavy, Petronelle jsem přála hezčí začátek manželského života ve velkoměstě. Trochu mě mrzí, ze nebyly dovysvětleny věci kolem miniaturisty.

03.09.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

13/23 Vím, že v ČR žije několik lidi s řeckými kořeny, říkala jsem si, panebože, co je sem mohlo táhnout? Už to vím Velmi zajímavý příběh, s citem napsaný. Moc se mi líbilo, že pro čtenáře nezůstaly žádné nezodpovězené otázky.

23.08.2023 4 z 5

Její vina Její vina Simone St. James

12/23 Autorka píše moc hezky, samotné čtení příběhu jsem si užila. Uznávám, že Zlomené duše se mi líbily víc, byly víc strašidelný, napínavý i překvapivý. U téhle knihy jsem měla husí kůži pouze jednou. Ale celkově jsem spokojená.

30.05.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

11/23 V oblíbenosti knih B. A. Paris dávám tuto na třetí místo. Mám přečteno zatím vše, co vyšlo v čj. S příběhem jsem byla velmi spokojena a bylo mi trošku líto, že kurzívou psaného textu nebylo víc.

16.05.2023 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

10/23 Jsem ráda, že jsem islandskou autorku vyzkoušela. Příběh mohl být kratší, ty jejich zvláštní jména se mi občas pletla. Velké plus, že rozhodne nemůže čtenář vytušit pachatele a motiv.

10.05.2023 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

9/23 Část knihy která popisuje rok 1993 a mladého Servaze byla moc fajn a říkala jsem si, proč jsem se čtením dalšího dílu tak dlouho čekala. V druhé polovině už to byla taková klasika a závěr se mi moc nelíbil.

15.04.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

8/23 Dopředu hlásím, že nejsem cílová skupina. Colleen má skvělý styl psaní a kniha se čte sama, příběh je obohacen o přidanou hodnotu, což velmi oceňuji. Samozřejmě z knihy je velmi cítit, že je YA, takže pro mě trošku naivní pohádka. Příště vyzkouším něco pro dospělejší čtenáře.

26.03.2023 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

7/23 Pro mě velmi příjemné překvapeni. I když mírně mysteriozní, příběh to vůbec nenarušovalo. Prostředí jsem viděla v živých barvách. Na další dílo autorky se moc těším.

10.03.2023 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

6/23 Určitě to byla dobra kniha, dobře napsána, ale je to úplně něco jiného, než jsem u B. A. Paris zvyklá. Já mám rada její psychotrillery a napětí v nich, ale tohle je pouze psychologický román. Zajímavé téma, ale pro mě zbytečně natahované.

24.02.2023 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

5/23 Rakera mám ráda, ale musela jsem si ho začít dávkovat po troškách kvůli jeho neozbrojenosti. V tomto díle mi přišlo, ze sice neozbrojeny byl, ale nedocházelo k tolika situacím, kdy byl na nej “nečekaný” útok. Naopak co mi přišlo dost byly z mého pohledu zbytečně dialogy o ničem. Jinak příběh velmi propracovaný, možná místy prekombinovany, ale velmi ctivy a konečně jsme se dozvěděli, co se stalo holcickam.

22.02.2023 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

4/23 Šelma mě mile překvapila, když opomenu na hafo odborných výrazů a ke konci na nesmrtelného Clea, tak byl příběh originální s pátráním do minulosti.

28.01.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

3/23 Velký klad je 200 stránek. Myšlenky obou hrdinek zajímavé, ale na druhou stranu pro mě nepochopitelné. Čekala jsem velkou romantickou lásku a to jak časem vyprchává a v tu chvíli přijde milenka, ale ani náhodou. Víc než o nevěře bych řekla, ze je kniha o vnitřních démonech snad každé postavy v knize.

23.01.2023 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

2/23 Tchyně se mi líbila, diky úhlu pohledu dvou hlavních hrdinek rozumíte oběma a přesvědčujete se, že není všechno takové jaké se zdá a že některá slova jsou jen špatně vyřčena.

20.01.2023 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

1/23 Knihy B. A. Paris po kterých jsem zatím šáhla mají z mého pohledu sestupnou tendenci. Začátek a konec knihy byl strhující, ale prostředek jen takové omílání všeho dokola. Spisovatelka je známa svým šokujícím závěrem, tak už jsem byla trochu prozíravá a pointu jsem vytušila.

02.01.2023 4 z 5