Calibra Calibra komentáře u knih

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

9/21 Bylo to super, určitě napinavejsi než Zmizelý, ale oproti Zmizelemu nebyl překvapivý závěr. Takže vlastně vůbec nedokážu říct, která knizka se mi libila víc. Další jsem od autorky zatím nečetla. Palec nahoru za flashbacky a výlet do Prahy. Za mě obrovská spokojenost a už vím, ze autorka patří mezi mé oblíbené a těším se na další knihu.

19.03.2021 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

8/21 Smutný příběh umírající Doris, která chce ještě před svou smrti povypravět svůj nelehký život praneteři. Napsáno velmi jednoduše, trochu mi vadilo neustale ujistovani její i neteriny krásy. Není to můj žánr, ale jednou za čas proč ne.

14.03.2021 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

7/21 Jedinou výtku kterou mám je, že na thriller se začalo něco dít až tak v polovině knihy. Námět je určitě originální a myslím, že málokdo přemýšlí o tom, jak se cítí rodina sériového vraha. Mírně otevřený konec dává jasné znamení, že se s Gwen ještě potkáme. ????

05.03.2021 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

6/21 Zase jsem se po nějakém čase vrátila ke Kim a je to vždy hezké čtení s originální zápletkou. Tentokrat se vůbec nevzpomínalo na minulost a musím říct, ze Kim vůbec nebyla protivná!

26.02.2021 4 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

5/21 Nevím, jak jsem na to přišla, ale myslela jsem si, že kniha má být psychologicky thriller, ale dočkala jsem se odnože Rosamunde Pilcher. Nevadí.... i přes předvídatelnost knihy se mi příběh líbil, ani na postavách mi nic nevadilo. Autorka napsala čtivý román s nádherných popisem tasmánský krajiny.

17.02.2021 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

4/21 Moje první cobenovka a určitě ne poslední. Je to akční thriller, mírně mi spadá do kategorie chlapské čtení. Mně se kniha libila, originální téma i příběh, chvalím i nestandardní konec. Jsem velmi zvědavá, jak si s Cizincem poradil Netflix.

09.02.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

3/21 Pro mě asi nejlepší kniha od Lapeny, konečně jsem se dočkala i trošky napětí, když všichni běhali po hotelu a hledali vraha. Pachatele jsem netipovala, ale vlastně jsem o něm ani nijak nepřemýšlela, protože po vzoru Agathy nejsou nejmenší náznaky, kdo by mohl být pachatel a pak bác a je to vyřešený. ????

30.01.2021 4 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

2/21 Moje první knizka od autorky a jsem velmi spokojena. Už dlouho se mi nestalo, aby byli postavy tak dobre a verohodne vystaveny. Na 30. stránce jsem si vytvořila hypotézu a ta se mi přibližně na konci potvrdila, i když během knihy jsem si říkala, jestli to přeci jenom nebylo jinak. Opravdu jsem zvědavá na další autorciny knihy.

13.01.2021 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

1/21 Moc se mi líbí série z ostrova Oland, popis krajiny je úplně dokonalý a ostrov vidím, jako bych tam byla. V tomto dílu dostal Gerlof trosku vetsi roli a pasáže z Nové země byly poutave napsaný, ale bohužel postavené na skutečných událostech. Skoda, ze paty díl jen povidkovy.

05.01.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od paní spisovatelky. Zatímco z Hotylku jsem byla značně rozhozena, Tiché roky se mi moc líbily. Ač to bylo jen takové vyprávění, nijak překvapivé, kniha se četla dobre, lehce a rychle.

18.12.2020 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Angela se čte prostě dobře, tenhle příběh nebyl z těch nejnapinavejsich, ale je to dobrý. Byla jsem rada, ze sem ze dozvěděla opět nějaké stripecky z Kimina dětství a ze se připomněla psychopatka Alex.

13.12.2020 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Příběh se mi líbil, kniha dobře a čtivě napsaná. Mírné nadpřirozeno mi v knize nevadilo, ale k postavam jsem si vztah nevybudovala. Umím si představit film natočen podle předlohy Těch druhých.

20.11.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Uznávám, ze jsem čekala trochu víc... Ctive napsáno, ale příběh jednoduchý a napínavý byl tak na 10 stránkách. Popis prostředí Švédska je dobrý, Pustinu určitě přečtu též.

28.10.2020 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Zajímavá kniha, dobře napsána, ale čekala jsem trochu víc, vetsi dej, nějaký zvrat, vysvětlení ... Sběr bylin byl velmi zajímavý, sonda do chore mysli také.

14.10.2020 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Kniha se dobře četla, hodně dlouho trvalo, než se příběh trochu rozmotal. O to víc jsem potřebovala číst, abych věděla kdo za vším vězí.

11.10.2020 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Začátek moc dobrý, pak se tempo zvolnilo, ale velmi dobře a lehce napsaný. Jsem velmi zvědavá, co dokáže nabídnout druhy díl, když se zde všechno důležité vyřešilo.

18.08.2020 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Super, takhle si nějak představuju knihu dle mého gusta. Střídání minulosti a současnosti, nevyreseny zločin, malé městečko a dobre vykreslene postavy. ????

02.08.2020 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Pro mě příjemné počteníčko, nijak nenáročné, příběh fajn, rada bych aby autorce u nás vyšlo víc knih.

18.07.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Asi jsem čekala od knihy víc. Neprilnula jsem ani k jedné z postav, vztah-nevztah Wolfa a Baxtrove mi přišel divny a vrah až přehnaně promyšlene docílil svého. Z mě průměrná detektivka s kapkou thrilleru.

06.07.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Já nevím, dám 4*, ale Lapena mi přijde dost přeceňována. Na to, že to měl být thriller, já tam žádné napětí nenašla. Styl paní spisovatelky mi přijde velmi jednoduchý a ani příběh mě nějak extra nezaujal. Abych jen nekritizovala, musím říct, ze kniha se čte moc dobre a čtenář má jasno v postavách, které se určitě nepletou. Kdybych neměla přehnaná očekávání, byla bych možná spokojenější. Za mě určitě lepší než Manžele odvedle a Někdo cizi v domě...

22.06.2020 4 z 5