Nehoda

Zavírat oči před vlastní minulostí je spolehlivý způsob, jak si zatemnit budoucnost. Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavír... celý text

Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavírala oči před temnou realitou. A že je načase, aby té realitě začala čelit.

Sue se snaží zjistit, co dceru přimělo k tak zoufalému činu. Probírá se detaily Charlottina života, noří se stále hlouběji do dívčina soukromí... a pak v jejím deníku narazí na děsivý záznam.

Teprve po jeho přečtení se Sue opravdu ocitá v pekle. Z lidí, které měla dříve ráda, se postupně stávají nepřátelé, kterým nedůvěřuje. A ona sama v sobě sbírá odhodlání, aby se dokázala vrátit do vlastní minulosti, kterou v sobě dávno pohřbila. Tolik na ty dávné hrůzy chtěla zapomenout!

Zapomenout ale nemůže. Nesmí. Protože pokud chce své dceři pomoci, musí z paměti vylovit všechny přízraky z minulosti. Jedině tak zjistí, odkud Charlottě hrozí největší nebezpečí. A možná dokonce zjistí, že největším nebezpečím je pro svou dceru ona sama... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302473/nehoda-NxX-302473.jpg 4.380

L.C.Taylor (2.)

The Accident: A gripping psychological thriller with a shocking twist (2014)

Vydáno:, Domino

marara

Čtivá kniha, přesně na předlouhou cestu autobusem do Londýna. Krásně jsem se začetla. Líbil se mi motiv ženy, která sice pozdě, ale přece najde odvahu čelit své minulosti, a musí navíc čelit svému muži, který je přesvědčen, že se vrátila její psychotická porucha a je nutno ji dostat do péče psychiatra. Na druhou stranu tam bylo pár jednoduchostí. Žena přesvědčená o tom, že je bývalý milenec hrozbou pro ni i její rodinu i v současnosti, by snad sledovala, kde a jak tento muž žije.

Izu

Zklamani.Opakujici se klise, hloupa hrdinka ktera se chovala neuveritelne pitome.A ten jejich pes venceny rano a vecer a neustale zaviran do predsine, to nemeli zahradu nebo co ?

maxx

Musím říct, že ně opět spisovatelka nezklamala kniha je velmi čtivá a zauzlená tajemstvím.... knihu určitě budu číst znova

Hella

Ačkoliv mě obecně vytáčejí příběhy, kde je hrdinka zaslepená a dloooouhou dobu nepoučitelná až - pardon - blbá, tak zde jsem četbu zvládla vcelku bez bouchání hlavou o zeď - zbytek textu totiž rozhodně stál za to!

SimonaP

Lež byla mnohem lepší, tady jsem se chvílemi i nudila. Jako kdyby to napsala jiná spisovatelka.

zuzurana

Nic moc. Nuda. Lutujem ze som si tuto knihu kupila....

čef

Příběh se autorce povedl odvyprávět zdařile a napínavě. Snadno si dovedu představit naivní holku, která padne do sítí psychopatického manipulátora a násilníka a jedná chvílemi jako na rozumu zkrácená. Zajímavější je další vývoj hrdinky, která po všech problémech odmítne nechat se dále ponižovat a jde bránit svojí novou rodinu, ačkoliv ani v té ji příliš nevěří. Napínavé čtení určené hlavně pro ženy.

Kalina

Čtivá knížka. Hlavní postava projde určitým vývojem a to mě baví. Umí překvapit. Bohužel podobných žen (co se týká mládí hlavní postavy) je mezi námi mnoho. Doporučuji přečíst.

jasmína

Konečně zase po Lži, skvělá kniha s napětím až do konce, sice možná ke konci trošku zdlouhavá, ale autorka tak dobře píše, že bych s chutí četla hned další její knihu, ale to si asi chvilku počkám....

mirunda

Knížka se dobře četla, příběh dobrý, ale dle mého názoru se z toho dalo vytřískat více. Konec mi celkově přišel nedotažený.

teeyinka

I když je příběh místy nepravděpodobný a někdy nad chováním hrdinů zůstává rozum stát, je to neskutečně čtivé! Styl autorky se mi zkrátka líbí a těším se na další knihu.

Gabetka

Strachy šílená matka, která si sama sebou není jistá, jestli se nezbláznila, je ve vyslýchání svědků lepší než kdejaký detektiv, což mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale jinak je to rozhodně čtivé a napínavé. Současné události jsou proloženy dvacet let starými deníkovými záznamy popisujícími první Suein vztah, které při čtení vyvolávaly husí kůži. Konec mě úplně nepřesvědčil, přece jen tam pár věcí nebylo úplně dokonale vysvětleno a odůvodněno, ale na celkovém zážitku to tolik neubralo.

Šárka5875

Musím se přiznat, že jsem od knihy neměla žádná přehnaná očekávání, o to víc mě překvapila. Příjemně, samozřejmě. Vypravěčský styl autorky mě bavil, příběh je svižný, neobsahuje žádná hluchá místa. Kniha se mi četla opravdu sama. V příběhu se střídají kapitoly ze současnosti a z mládí hlavní hrdinky před dvaceti lety. Autorka udržuje čtenáře v napětí do samotného konce. Děj pomalu graduje až s posledními stranami. Já osobně hodnotím Nehodu jako skvěle zpracovaný psychothriller, který rozhodně stojí za přečtení.

DominaCZ

Už podle anotace bylo jasné, o čem ta kniha bude.
Takže překvapení nebo napínavá věc to není.

OBSAHUJE SPOILERY.
Vím, že takoví posedlí lidičkové jsou, ale aby ji stopoval i po dvaceti letech je trochu moc, hlavně uvědomíme - li si, že odešla tajně, on nevěděl kam a ani nevěděl, koho si bere - leda že by se v celý zemi prezentoval její sňatek s tím politikem nebo co to bylo. Každopádně je ta kniha v podstatě o ničem, stojí na místě - matka pátrá, je během toho mnohdy trapná, klesá někam, kde už to hraničí s blázincem a nikdo okolo jí nechce nic říct, i když o nic nešlo - prostě její holka roztáhla v 15ti nohy svýmu příteli.
I když šlo o nepříjemný téma, nebylo na tom nic šokujícího, něco, z čeho by vám běhal mráz po zádech, není tam ani u konce, jestli se probrala nebo co jakože bylo ... jen ho zabásli, the end.
KONEC.

Přes třista stran o nepohybujícím se ději.
Je tam nápadná dějová linka podobající se Psychu. Přidejme patnáctiletou roztahnožku, jednu černošskou šlapku, koks a celebritní klub plnej blbců... a máme kalnou vodu nepřesvědčivýho děje - vážně by se takhle zachovala holka v 15ti, jen "aby ochránila rodiče před mediální hanbou" ?

Takže tři je možná i moc.

bookcase

Super napínavé, nemohla jsem se odtrhnout.

zaneta6226
30.12.2016

Knihu jsem přečetla během dvou dní,kniha se me libila, je psána srozumitelně,člověk se nemusí k ničemu vracet..zajímavý příběh,hlavní hrdinku pochopí každá žena,která knížku přečte..

sona8058
29.12.2016

Knihu jsem přečetla za jediný den! Podle mě, je to jeden ze zdařilejších psychothrillerů, od kterého dostanete všechno, co očekáváte - napětí, dobrou zápletku a rozuzlení, které nabere na obrátkách!

PetraBery
13.12.2016

Celkem čtivý román o tom, že minulost nás může dostihnout, i když před ní zavíráme oči... Sue mi bylo líto z pohledu matky, jaké to musí být, když dítě leží v kómatu... S každodenní otázkou, zda se probere (a v jakém stavu) nebo ne...Nebylo to špatné, ale nebylo to ani to nejlepší, co může tento žánr nabídnout. Ale určitě lepší průměr.

kneslova
12.12.2016

Málo hodnověrné postavy, jinak se kniha čte celkem dobře, žádný nadprůměr ovšem

Ajuszka
24.11.2016

Velmi čtivá kniha,za mě určitě zasloužený plný počet *. Neměla by chybět v žádné knihovně milovníka thrillerů. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

Sorrow
24.11.2016

Šedivý průměr, který velmi rychle zapadne. Opravdu škoda...

Danago
16.11.2016

Pro mě knížka nebyla to pravé, ničím mě nepekvapila. Anotace dost klame.

Jana77
16.11.2016

Stejně jako Lež, i tahle nová kniha této spisovatelky si mě podmanila. Její styl mě jednoznačně baví! Bez kudrlinek, bez zbytečné omáčky. Za mě plných pět hvězd! Víc v recenzi :)

C. L. Taylor

C. L. Taylor