Calibra Calibra komentáře u knih

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

19/22 Paní spisovatelka psát prostě umí. Druhého dílu jsem se obávala, ale příjemně překvapil. Deníček Hermíniny matky mě bavil moc. S třetím dílem chvilku počkám, ale rozhodně budu v sérii pokračovat.

29.12.2022 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

18/22 Na knihu jsem se moc těšila, ale na dané téma se ztratí v davu. O Bílé růži je tam jen vzpomínka a příběh se ubírá trochu jiným směrem. Poslední čtvrtina příběhu byla napínavá, ale značně předvídatelná. Naštěstí kniha byla poměrně útlá, takže žádné zbytečné natahování děje. Hodnotím jako lepší průměr.

18.11.2022 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

17/22 Knihy Michaely Klevisové nejsou detektivky, jsou to prostě příběhy s velkým P. Opět chválím promyšlenost celé knihy a v nejbližší době si ráda přečtu pokračování.

05.11.2022 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

16/22 Autorka píše opravdu skvěle. Díky jejímu psaní jsem se nebála sáhnout ani po historickém románu. Knížka pěkná, nádherně popsána místa, jako bych tam byla… Trochu mě děsí čtyři díly pokračování, ale snad s odstupem času to dám.

14.10.2022 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

15/22 Vůbec jsem netušila do čeho jdu!!! Knížka se skvěle četla, milostná zápletka mi příběh nijak nenarušovala. Čekala jsem ducha nebo nějakého tajného nájemníka, ale tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Rozhodně nejsem cílová skupina, ale ráda bych se dozvěděla, co bude s Clare a Dorranem dál.

30.09.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

14/22 Už se mi dlouho nestalo, že jsem měla pocit, že knížku nedočtu. Nutila jsem se do čtení a říkala si, vydrž. Vydržela jsem a nakonec to taková hrůza nebyla. Ze začátku příliš poetické, deník mě hodně bavil a zvrat jsem trochu vytušila, následně na mé tušení úplně zapomněla. Takže suma sumárum, příště jít rychleji k věci a bude to OK.

22.09.2022 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

13/22 Přišlo mi, že první polovina knihy bylo stále to samé dokola. Druhá půlka už se hezky rozjela a díky sms zprávám bylo posledních několik desítek stránek hotová smršť. Cítila jsem z knihy, že to napsala autorka knihy Za zavřenými dveřmi, koncept nešel přehlédnout. Protože Za zavřenými dveřmi nasadilo laťku vysoko, dávám 4 hvězdy a těším se na další autorčinu knihu.

29.08.2022 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

12/22 Jasně, že Matčina hra byla lepší!!! Ale co se autorce nedá upřít, je pro mě naprosto vyhovující styl psaní. V knize se toho moc nedělo, napětí skoro žádné, takže o thrilleru se nedá moc mluvit. Ale jako menší psychologické rodinné drama, dobrý.

15.08.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

11/22 Velké plus knihy jsou krátké kapitoly a 250 stran. Povahy postav jsou docela dobře zpracované, ale příběh ač chvilkama vypadá jak Zahada Blair Witch napsána jak Stopy hrůzy, tak z mého pohledu nedosahovala kvalit ani Stop hrůz. Jednání postav mě rozcilovala a vlastně už ani nevím, jak to dopadlo.

30.07.2022 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

10/22 J. D. Barker se očividně vyžívá v ďábelských, bezcitných a neskutečně inteligentních záporných postavách. Kniha je velmi akční a hodně to v ni “bouchá”, umím si představit film natočený podle knihy. Na začátku mi příběh připadal velmi zajímavý, pak jsem měla pocit, že to sklouzlo k běžnému akčňáku. Možná bych řekla, že je kniha napsána pro pány. Slovní zásoba a obratnost jedenáctiletého dítěte mi přišla neúměrná věku a tím pádem neuvěřitelná.

04.07.2022 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

9/22 Moc čtivě, lehce napsána kniha. Bez větších akcí chytne a nejde odložit.

03.07.2022 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

8/22 Povedené české dílo, možná bych ani neřekla, že je to detektivka, spíš společenský román s detektivnimi prvky, vyšetřování v příběhu moc nebylo, za to byl dán prostor kolem osobního života většiny aktérů, to bylo moc fajn. Oceňuji promyšlenost příběhu a že na konci nezůstanou žádné nezodpovězené otázky. Malinkaté minus je pro mě motiv vražd, čekala jsem trošku větší záhadu s vazbou do minulosti.

22.05.2022 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

7/22 Knížka se mi moc libila. Napsáno z pohledu dvou postav, pohled Daphne mě zaujal víc než Amber, asi protože čtenář nečekal takový zvrat v příběhu. Postavy hezky vykresleny, opravdu povedené…. Tím pádem nechápu, proč ostatní knihy autorek jsou pro většinu zklamání a dost mě to odrazuje od čtení ostatních.

09.05.2022 4 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

6/22 Já vlastně nevím…. Ze začátku jsem si říkala, že to vypadá velmi slibně, pak mě začaly rozčilovat různé situace v kterých bych se zachovala jinak. Příběh je vyprávěn ze dvou úhlů pohledu, kdy člověk přemýšlí komu má vlastně věřit. Závěr jsem tak nějak čekala, moment překvapeni se nekonal. Průměrná kniha, uvidim jestli ostatní knihy budou lepší.

16.04.2022 3 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

5/22 Ze začátku kniha vypadala slibně, námět poměrně originální. Bohužel autorka ve mně nedokázala probudit nějaké city, tím pádem jsem se nedokázala vžít do hlavní hrdinky. Všechno na mě působilo uměle a přehnaně. Je dost znát, že autorka napsala nějaké erotické knihy a neodpustila si to vložit i do tohoto příběhu. Popis sexu přes celou kapitolu byl pro mě úplně navíc a celkove jsem se s knihou trápila. Nemyslím si, že by to bylo špatně napsané, spíš jsem na úplně jiný druh literatury.

22.03.2022 2 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

4/22 Moc se mi líbí jak autorka píše. Vše zni autenticky a reálně. Kniha se skládá ze dvou samostatně vydaných knih. Po přečtení první jsem se bála, ze mi druhá už nebude mít co nabídnout, ale opak byl pravdou. Zatímco první kniha pojednává o radostech a stratech mladších ročníku, ve druhé najdeme silnější témata. Jen mě mrzi, že v druhé knize se nedovíme pokračování osudu Laděny.

05.03.2022 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

3/22 Prvních 50 stránek bylo moc fajn a tím to trochu haslo. Čekala jsem napínavý thriller, ale po napětí ani památky a celkove jsem měla pocit, že se nic něděje. U Evy se stále omílalo to samé, příběh Claire byl zajímavější.

27.02.2022 3 z 5

Až tohle skončí Až tohle skončí Clare Mackintosh

2/22 Dlouho jsem přemýšlela, jak knihu ohodnotit. Autorku mám moc ráda, ale tohle bylo z úplně jiného soudku, než jsem zvyklá. Ani u této knihy si autorka neodpustila moment překvapení a každý čtenář se muže vydat svou cestou. Téma velmi těžké, musím uznat, že i slza mi ukápla. Fandila jsem rozhonuti, se kterým bych se ve vlastním životě nikdy neztotožnila.

11.02.2022 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

1/22 Anders De La Motte mě prostě baví, i když jeho příběhy nejsou extra napínavý, samotné čtení příběhu je prostě fajn. Dobře popsané postavy, dokonale vykreslené městečko jeho okolí i skaneské zvyky. U Jarní oběti mi trošku chyběl nečekaný zvrat a okolnosti případu mi přišly prehnané a trošku zbytečně vyhrocené. Emee, psí hrdinka, byla velký pes, ale do půl knihy jsem si ji představovala jako mrňavého ratlíka. Škoda, že série Ročních období je u konce, nezbývá mi než se těšit na Vraždy v Österlenu.

19.01.2022 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

30/21 Poslední moje prečtená kniha roku 2021 a moc se mi líbila. Byla velmi čtivá a byla jsem strašně zvědavá, co zas ta sůva vymyslí. Kdybych byla hnidopich a hledala v příběhu logiku, vím, ze by to šlo asi i jinak, ale to by kniha byla o ničem. Moc se těším na další díla autorky.

01.01.2022 5 z 5