Mrtvé od Tichého jezera

Mrtvé od Tichého jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498283/bmid_mrtve-od-ticheho-jezera-W9B-498283.jpg 4 193 60

Případy Kay Sharpové série

Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k Tichému jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha. Když Alison a malá Hazel zmizí, inspektorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé. Jenže pak se najde mrtvola ženy, kterou kdosi pohřbil hrůzným rituálním způsobem s peřím ve vlasech, a inspektorka má neblahé tušení, že matku s dívenkou čeká stejný osud. Místní obyvatelé se bojí, že jsou další na řadě, a šeptají si o prastarých pohřebištích, zatímco Kay Sharpová zjišťuje, že ji někdo sleduje. Dostává se příliš blízko k nejzvrácenějšímu vrahovi celé své kariéry, nebo ji dohání vlastní minulost?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Girl From Silent Lake , 2021

TaLu
včera 4 z 5

Kniha bez hluchých míst. Bylo hezké vidět vývoj postav se kterými se čtenář seznámil v prvním díle. Samotný příběh s nalezením mrtvé dívky v jeskyni za vodopádem začal opět velmi dobře. Poté se přidalo až moc věcí. Záměna identity, únos, tajemství v privilegované rodině, sériový vrah. Uf. Přišlo mi toho moc, ale ráda bych si přečetla i další díly, pokud u nás vyjdou.

Emma27
12.04.2024 5 z 5

Kniha mě hodně bavila.

Danago
02.04.2024 5 z 5

Hodně povedená detektivka. Určitě budu v sérii pokračovat. Komu se líbí série od Lisy Regan, tak toto je podobný styl. Děj je napínavý, uvěřitelný a není překombinovaný.

Gracinka
29.03.2024 5 z 5

Vrah se dá sice odhalit snadno hned na začátku knížky, ale příběh je tak poutavý, že čtenář prostě musí číst dál.

šipek
26.03.2024 5 z 5

Kniha mě vůbec nezklamala, za mě velice dobrá detektivka. V případu jsem se vůbec neztrácel, kapitoly z pohledu vraha mi vůbec nevadily ba naopak. Moc se těším na další díl a doufám, že bude tak dobrý jak tento díl.

Tereez8662
23.03.2024 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Ani jsem to nečekala, že to bude tak dobré.
Děj pěkné ubíhal, hlavní postavy byly sympatické. Vraha jsem odhadla správně , což se mi moc často nestává.
A konec byl tak akorát. Nic přehnaného a překombinovaného.

ivoiro
11.03.2024 5 z 5

Tato kniha se mi hodně líbila. Dle mého názoru to má šťávu. Další díl si přečtu velice rád.

malina097
11.03.2024 5 z 5

Tak další díl nezklamal,kniha se mi dost líbila,svižně napsaný děj a těšila jsem se večer až co a jak bude pokračovat,,,kovbojskeho detektiva možná moc už nemusím,myslím tedy ten jeho klobouk -to by se mi asi jako chlap moc nelíbil,ale co ,jinak to byl tvrďák a sympaťák.Ted si chvilku půjčím něco jineho než ty vrahouny,v poslední době asi jak stárnu(a to nějak moc šíleným tempem to letí)tak se mi více a více líbí knížky o přírodě tak jdu něco vyčmuchat,,,hezky den se sluníčkem,,,

essene
06.03.2024 5 z 5

Moc pěkné,čtivé,sympatičtí hrdinové.Děj plyne poklidně-doporučuji

alzbeta4340
27.02.2024 4 z 5

Čtivá kriminálka, děj ubíhá rychle a snadno se čte. Těsně před koncem je pachatel známý, a pak už následuje hlavní finálový střet.
Stylem psaní mi to hodně připomínalo jinou oblíbenou sérii od Lisy Regan (detektiv Josie Quinnová), takže doporučuji hlavně všem fanouškům těchto detektivek.

SimonaP
20.02.2024 3 z 5

Kniha napsaná čtivě, pachatel byl sice jasný zhruba v půlce knihy, ale bavilo mě to.

schvomis
16.02.2024 4 z 5

Kniha se dobře četla.

putpuda
27.01.2024 5 z 5

Za mě velice dobré čtení. Hodně lidí tu píše, že jim vadily kapitoly z pohledu vraha....mě tedy zase bavily. Chvílemi mi ho bylo i líto. A i nutí k přemýšlení, jak vlastně člověka utváří okolí a to v čem vyrůstá.
Kdo je vrahoun je jasné celkem brzy.
Mě to moc bavilo. Bylo to dost napínavé a jestli je to nereálné? No v téhle době... člověk nikdy neví!
Já se moc těším na další díl této nové série...

Sančez
30.12.2023 3 z 5

No co napsat... Chvílemi to bylo fajn a chvílemi mi to lezlo na nervy. Já totiž nesnáším v knihách myšlenky zločince. Fakt nepotřebuji vědět co si ta zrůda myslí, protože člověk jako já nikdy nepochopí pokroucenou mysl a ani nechce. Ale jinak byla kniha čtivá . Hlavní hrdinové mi celkem sedly. A konec to zachránil.

iška
15.12.2023 4 z 5

Velmi slibný úvodní díl nové série. Kay a Elliot vypadají na slibnou dvojku, se kterou se ráda ještě setkám. A ani mně nevadí, že se tu objevují některé ne úplně originální prvky. Mě to jednoduše bavilo.

Calibra
30.11.2023 4 z 5

19/23 Velmi příjemné překvapení. Kniha bez zbytečného natahování a zdlouhavých popisů. I když pachatele víte zhruba od poloviny knihy, vůbec mi to nevadilo. Pár kapitol bylo psáno i z jeho pohledu, takže “pochopíte jeho pohnutky.

moudivlacek
23.11.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem měla delší čas v merku a jsem ráda, že jsem nakonec neodolala a pustila se do ní.
Profilovačka FBI Kay jede do rodného města, aby ochránila dům, majetek bratra a rodinné tajemství. Jacob je odsouzen za obyčejnou rvačku bez následků. Nepochopitelné.
Zároveň se Kay setkává s místním moc zvědavým detektivem Elliotem, který začíná vyšetřovat vraždu ženy u Tichého jezera. A on ji pozve k vyšetřování.
Oba neústupní, snažící se rozvětvující vyšetřování zdárně ukončit. Jenže to je pravý opak touhy vraha. I on si vše naplánoval, zatím se mu daří víc než policii. Ale Kay a Elliot i přes překážky se k němu rychle blíží...
Vraha jsem si tipla velmi brzy a vyšlo mi to a po čase i motiv. Přesto byla kniha zážitkem a těším se na další díl.

alexis818
14.11.2023 5 z 5

Výborná dobrá série.Moc se mi to líbilo a moc se těším na další díl.

Iva095
28.10.2023 3 z 5

Úvod do nové série byl dost průměrný.
Inspektorka Kay Sharpová není nic moc zajímavá, jako spousta jiných má né úplně pěkné tajemství z minulosti, které se snaží skrývat.
Samotný příběh byl celkem dost obyčený, ničím zajímavý ani originální. Vlastně mě tam vůbec nic nepřekvapilo ani ten vrah.
Druhý díl si ještě přečtu a pak se teprve rozhodnu jestli budu pokračovat nebo ne.

Olous1
24.10.2023 4 z 5

Další dobrá série, kniha se mi líbila. Dobrá detektivka, já mohu jen doporučit. Těším se na další pokračování.

jezera

Leslie Wolfe