Mrtvé od Tichého jezera

Mrtvé od Tichého jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498283/bmid_mrtve-od-ticheho-jezera-W9B-498283.jpg 4 198 198

Případy Kay Sharpové série

Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k Tichému jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha. Když Alison a malá Hazel zmizí, inspektorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé. Jenže pak se najde mrtvola ženy, kterou kdosi pohřbil hrůzným rituálním způsobem s peřím ve vlasech, a inspektorka má neblahé tušení, že matku s dívenkou čeká stejný osud. Místní obyvatelé se bojí, že jsou další na řadě, a šeptají si o prastarých pohřebištích, zatímco Kay Sharpová zjišťuje, že ji někdo sleduje. Dostává se příliš blízko k nejzvrácenějšímu vrahovi celé své kariéry, nebo ji dohání vlastní minulost?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Girl From Silent Lake , 2021

Olous1
24.10.2023 4 z 5

Další dobrá série, kniha se mi líbila. Dobrá detektivka, já mohu jen doporučit. Těším se na další pokračování.

hana1039
27.09.2023 4 z 5

Většinou si nechávám jednu hvězdičku v záloze,pokud jde o sérii, protože může být vždycky další díl lepší :-) , takže se těším na ten druhý a uvidím jestli bude plný počet :-))

LenkaMacak
20.09.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, Kay a Elliot jsou oba sympatičtí. Četla se velmi dobře, krátké kapitoly přidávaly příběhu na spádu. Sice jsem od strany 116 věděla, kdo je vrah, ale i přesto se mi moc líbila. Jdu rovnou na další díl. 5/5⭐️

Šánka
10.09.2023 4 z 5

Nechtěla jsem se pouštět do další série, stejně jsem to udělala, ale nelituji.
Fajn detektivka z prostředí malého, poklidného městečka, v němž řádí velmi brutální, sériový vrah. Vyšetřování se ujímá místní detektiv Elliot a mladá agentka FBI Kay. Tady nám brzy dojde, kdo z této dvojice nosí kalhoty, a že to nebude kovboj z Texasu, tak to je hned jasné :-). A že Kay si nese svá tajemství a traumata z dětství, tak to snad už ani u současných hrdinek detektivních sérií nepřekvapí.
Tak první setkání proběhlo dobře, napětí nechybělo, pachatel sice až tak velkou záhadou nebyl, ale četlo se velmi dobře a já se budu těšit na pokračovaní.

Jenny46
04.09.2023 4 z 5

Včera jsem četla dlouho do noci a musela dneska dočíst není to špatná detektivka. Zase trochu něco jiného indiánské rituály zajímavé, originální...
Sympatická dvojice těším se na pokračování

chrudas
15.08.2023 5 z 5

Čtivé, napínavé, postavy sympatické. Zase trošku jiný styl, ale detektivní linka dobrá.

Janaves
03.08.2023 5 z 5

Svižné, napínavé, pěkný závěr. Snad bude pokračování.

Ivulka432
01.08.2023 5 z 5

Mně se to moc líbilo! Jdu vyhlížet další díl! Je jich již 5 - tak doufám, že brzy budou přeloženy i do češtiny. Autorka má napsáno spoustu knih i s jinými vyšetřovateli, tak snad budou někdy i u nás... :-) Za mě 5*

Pavlina50
25.07.2023 5 z 5

Bavilo mě to.
Pachatelem jsem si sice byla jistá docela brzy, myslím, že ho autorka až moc okatě naservírovala, nicméně, čtení mi to nijak neotrávilo, v napětí mě udrželo to čekání, kdo a jestli vůbec budě někdo zachráněn, či kolik obětí tam ještě bude. Mělo to spád, velice dobře se to četlo, další mouchy proto hledat nebudu. Autorku si určitě ponechám v hledáčku.

kneslova
18.07.2023 5 z 5

Dobře se to četlo, super letní čtení i detektivka dobrá 4-5 hvězdiček

soukroma
01.07.2023 2 z 5

Stejná šablona jako u mnoha nově se objevujících thrillerů pro ženy, z pera žen: geniální a krásná mladá agentka vyšetřovatelka a místní svobodný kovboj/zálesák/muž zákona, který má jistojistě svaly, charisma a chytrý humor, přičemž si oba přes počáteční tanečky padnou samozřejmě do noty (...do náruče a tak dál).
A to nad zapeklitým případem sériových vražd v divočině, odkud pochází a které může prohlédnout pochopitelně jen samotná agentka, nikdo jiný (a přes její superkvality ji klidně nechá autorka jednat občas jako první trubku)... A samozřejmě nechybí temná tajemství z dětství, rodiny a spol.
Ani jediná originalita, nic a nikdo ve mně nevzbudil sebemenší zájem a sympatie.
Neeee.

Pavlína2019
27.06.2023 2 z 5

Asi na detektivky už moc nejsem.
Kniha není příliš dlouhá, ale i tak už jsem chtěla mít dočteno.

Děj špatný není, ale nic zvláštního jsem zde neprožila.
Navíc chování hlavní hrdinky v závěru bylo přes její veškeré zkušenosti značně natvrdlé.

Ale své čtenáře si určitě najde.

Len2očka
15.06.2023 4 z 5

Knížka má napínavý děj,bavila mě moc,a souhlasím,že nás bude hodně,co budeme vyhlížet další možnou autorčinu knihu.

Duchoslp
09.06.2023 4 z 5

Key a Elliot vypadají jako nadějná dvojka i do dalších dílů. Knížka je čtivá a napínavá, žádné zbytečné průtahy. Nechybí ani temná tajemstvi takže ideální koktejl. Určitě si přečtu pokračování

Jack Bauer
05.06.2023 3 z 5

Začátek mě velmi navnadil, čekal jsem hororové psycho, nervydrásající příběh, vyklubala se z toho tuctová detektivka s mnoha zavádějícími vyšetřováními podezřelých o kterých hned víme, že to nejsou oni, ale prostě aby bylo o čem psát a kniha se trochu natáhla, tak se to bude omílat pořád dokola. Kniha se hezky čte, nenudí, ale krom uvězněných a ubývajícího času napětí moc nefunguje.

Evule *
01.05.2023 5 z 5

Napínavé a čtivé, velmi dobrý úvod do série. Vraha jsem odhalila poměrně brzo a pak jsem se v mém přesvědčení jen utvrzovala. Hlavní postavy sympatické, takže já se moc těším na pokračování.

hlenicka
28.04.2023 4 z 5

Nebyla špatná. Ca. 40 stran před koncem se čtenář dozví,kdo je oním pachatelem,ale vůbec to neubírá na napinavosti děje. Dobře se to četlo,kratší kapitoly taky super,jen mi přišlo,že autorka vždycky něco začala rozepisovat, ale už to dál nerozvedla, proto sem pak dumala,jestli to bylo pro dej důležité,či nikoliv. Škoda. Ale i tak dobrý krimi.

AlenaF
08.04.2023 4 z 5

Napínavý thriller se sympatickými vyšetřovateli. Jsem zvědavá na další pokračování.

Mandlevest
06.04.2023 4 z 5

Nadějný začátek nové série se sympatickou zvláštní agentkou, doktorkou Kay, kterou zatčení jejího bratra přivede do kraje jejího dětství. Krátké kapitoly posunují děj rychle dopředu, ale není to tzv. rychločtení. Autorka nám dává , mimo klasického vyšetřování, nahlédnout do mysli obětí i vraha, vrací se i do minulosti, abychom pochopili "proč". Navíc vše se odehrává v atraktivním prostředí Tichého jezera, které skrývá nejedno tajemství původních indiánských obyvatel. Nevím, nakolik je zápletka uvěřitelná, ale což, v thrillerech je možné skoro všechno :-). Příběh Kay se bude určitě v dalších pokračováních rozvíjet a je zaděláno i na romantickou linku, Elliot je docela sympaťák. Takže spokojenost a snad vydavatelství počítá s dalšími díly, já bych si případné pokračování nenechala ujít.

Ajuszka
24.03.2023 4 z 5

Nakonec se z pomalého rozjezdu vyklubal docela slušný příběh.
Federální agentka Kay Sharpová je nucena všeho nechat a vydat se do svého rodného Mount Chesteru, hlídat dům svého bratra, který nastupuje do výkonu trestu po směšné rvačce v baru.
V ten samý okamžik je nalezeno tělo u Tichého jezera s rituálními prvky. Později těl začne přibývat a tak se Kay s místním šerifem Elliotem pouští do vyšetřování, které ji zavede až do jejího dětství.
Strašně se mi líbil návrat do vzpomínek, zjistíme, že i Kay má své kostlivce ve skříni.

Nakonec knihu hodnotím velice kladně , avšak k Bryndzovi či Marsons bych autorku nepřirovnala

jezera

Leslie Wolfe