Mrtvé od Tichého jezera

Mrtvé od Tichého jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498283/bmid_mrtve-od-ticheho-jezera-W9B-498283.jpg 4 198 198

Případy Kay Sharpové série

Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k Tichému jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha. Když Alison a malá Hazel zmizí, inspektorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé. Jenže pak se najde mrtvola ženy, kterou kdosi pohřbil hrůzným rituálním způsobem s peřím ve vlasech, a inspektorka má neblahé tušení, že matku s dívenkou čeká stejný osud. Místní obyvatelé se bojí, že jsou další na řadě, a šeptají si o prastarých pohřebištích, zatímco Kay Sharpová zjišťuje, že ji někdo sleduje. Dostává se příliš blízko k nejzvrácenějšímu vrahovi celé své kariéry, nebo ji dohání vlastní minulost?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Girl From Silent Lake , 2021

biki
19.03.2023 5 z 5

Námět je trochu podobný jako u předchozí přečtené knihy (Uteč, dokud můžeš) - únosy a vraždy mladých žen, jenže tentokrát jsou do toho zapletené i děti. Musím přiznat, že když jsem četla scénu s Alison a Hazel, musela jsem si dát dost dlouhou pauzu, abych mohla pokračovat. Čím dál hůř totiž podobné situace snáším už i ve fikci. Také celý příběh je podstatně temnější, mimo jiné i s ohledem na tajemství z Kayiny minulosti. Pátrání je hodně složité také kvůli pachatelovým mimořádně zákeřným a rafinovaným manipulacím, které zasáhnou do života nejen Kay a Elliota, ale i dalších osob z městečka, v němž se příběh odehrává. Závěr je hodně dramatický a napínavý, ale že by znamenal happy end, to fakt ne.
A i když jsem se bránila začít další detektivní sérii, opět jsem neodolala a vůbec toho nelituju a také doufám v další pokračování.

katka.oo
13.03.2023 5 z 5

Výborný začátek nové série, perfektní čtení, napínavé, zajímavý případ spojený s indiánskými motivy a velmi nebezpečný sériový vrah, Kay a Elliot moc sympatická dvojice, fandím jim a doufám, že se spolu vrátí. Vřele doporučuji.

Gabusza
07.03.2023 5 z 5

První polovina se dost táhla, místama se tam mihlo dost nudných detailů, ale druhá půlka byla waw!!! A stálo to za to!!

Doktorka agentka Kay přijela do rodného městečka zjistit pravdu o bratrovi, jenže se přichomejtla do vyšetřování s místním policistou Elliotem a spolu se začali pídit po sériovém vrahovi, který vraždil dospělé ženy a pohřbíval strašlivým rituálním způsobem.

Bylo to skvěle zamotaný a propojený s její minulostí, která ji doháněla při každé její nepříjemné vzpomínce.

Mezi kapitoly jsou přidány vzpomínky jak agentčiny, tak i psychopata z jejich minulosti a dětství, ty odhalují zápletku a případ se tak dostává do hrůzných obrátek. Kay s Elliotem jsou nuceni riskovat svůj vlastní život!

Skvělý detektivní a napínavý thriller!

Katulinka69
04.03.2023 3 z 5

Důstojné uvítání nové série, uvidíme co bude dál

astra3
19.02.2023 5 z 5

Dobrý začátek nové série.

ctenarkaEva
17.02.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, určitě si přečtu další díl.

JustWomen
17.02.2023 5 z 5

Čtivá kniha, i když trochu opakující se téma, kdy se agentka/ vyšetřovatelka po letech vrací domů řešit případ spojený s jejím dětstvím. Ale pletení copů a indiánské motivy, to tu ještě nebylo...

jeny-v
13.02.2023 5 z 5

Přestože jsem si po krátké době opět vybrala knihu, kde se zlo v podobě agresora utká s mimořádnou a sympatickou vyšetřovatelkou, jedná se o znamenité a napínavé čtení. Obsah jde více do inkriminovaných detailů. Precizní vsuvky kapitol odhalují minulost vraždícího psychopata - zrod hrůzného jednání v jeho mozku.
Zvláštní agentka FBI Sherpová neměla šťastné dětství, které bylo završené děsivým činem a odchodem. Po zatčení bratra Jacoba se vrací ze San Franciska na ranč v Mount Chester. V té době je nalezeno u jezera rituálně pohřbené tělo mladé ženy. Kay nabídne své profesionální služby šerifovi Loganovi a detektivu Elliotu Youngovi. Po nalezení dalších těl už všichni tuší, že vraždy predátora mají silné spojení se životem Indiánů, jejich zvyky a náboženství. Čas se krátí i pro unesenou Alison a její dceru Hazel….

Rodaw
10.02.2023 4 z 5

MRTVÉ OD TICHÉHO JEZERA
Hodnocení Knihánkova: 4 ⭐️

Velice příjemná - taková oddechová - detektivka. Ke konci se z toho stává hodně mrazivý thriller! Jen škoda, že je ten konec trošičku uspěchaný:). V knize máme sériového vraha, který se zaměřuje na mladé ženy. Vše se "promíchává" s indiánskými zvyky, což byl zajímavý prvek navíc:).

V knížce najdete hodně vyšetřování, ale je to takové dynamické vyšetřování - živé a "šťavnaté" - nenudila jsem se:). Čtení bylo velice příjemné. Překvapivé, napínavé - pokud Vás zaujala svým námětem, běžte do ní ;).

Více v mém povídání na YouTube, kanál Knihánkov - video Přečteno 5/2022.

PolBara
09.02.2023 4 z 5

Knížka byla docela fajn, v rámci žánru asi takový průměr. Hlavní postava mi připomíná oblíbené hrdinky z jiných detektivních sérií (např. Kim Stoneovou, Josie Quinnovou) a je mi sympatická. Pachatel i jeho motiv jsou zajímavé, i když určitě ne nějak výjimečné či ojedinělé. Těším se na další díl série.

emilieselden
08.02.2023 4 z 5

Skvělý thriller. Dobře vystavěný, napínavý, originální, bez klišé. Sympatické postavy. Už se těším na pokračování. 4,5*

Hella
06.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Příběh dobrý, až se mi skoro chce říct výborný.... ale neřeknu to, protože - jak zde pravidelně komentuji, nesnáším výpadky mozků u hlavních hrdinek, kdy dotyčné dobrovolně vlezou do pasti padouchům, a zde je to taky lahůdka.... dokonce má u toho Kay pistoli v ruce a dobrovolně ji odevzdá ! - čili nebýt této stupidity, bylo by to za 4,5*, takhle "jenom" za 3,5 *.

BlaV.
26.01.2023 5 z 5

včera jsem dočetla a kniha se mi hodně líbila, určitě si ráda přečtu i další knihy této autorky

ArwenAragorn
22.01.2023 4 z 5

75%
Křivý úsměv se vrátil na jeho tvář, zatímco dokončil jeden cop a zajistil ho řemínky. Pak jí ho zastrčil za ucho, přehodil na hruď a upravil peříčka jemnými prsty, které nevypadaly na to, že by dokázal způsobit taková zranění, jaká viděla na tělech obětí.
________________________________________________________________________________________________________________
Kay Sharpová přijíždí na rodinný ranč k Tichému jezeru. Její bratr je kvůli obvinění z hospodské rvačky ve vězení a ona nechce nechat ranč opuštěný. V té době se u
Tichého jezera najde první rituálně pohřbená žena s peříčky ve vlasech. Kay je přesvědčena, že mají co dělat se sériovým vrahem a začne na případu pracovat s parťákem Elliotem. Přesvědčení Kay se záhy potvrdí. Čeká je honba za chytrým a nebezpečným sériovým vrahem, který je ke Kay blíž než ona tuší.
Kay i Elliot jsou sympatická dvojka a myslím, že to mezi nimi začíná jiskřit.
Velmi dobrý thriller, dostatečně čtivý a napínavý. Musím si ale postěžovat na neustále se opakující -"ehm" v překladu v dialozích prakticky u všech osob.
Knížku doporučuji.

koubinda
21.01.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji.

ydnac
30.12.2022 4 z 5

V OKOLÍ TICHÉHO JEZERA NENÍ BEZPEČNO...

Vrah je velice přizpůsobivý.
Velice chytrý, nebezpečný, neskutečně trpělivý a jeho oběti spojuje jediná věc.
JSOU TO ŽENY!
Navíc ještě unáší i jejich děti, ale proč?
Případ vyšetřuje nejlepší detektiv okresu Elliot - no je vlastně jediným místním detektivem :-) a k němu se nečekaně přidá profilerka FBI Kay Sharpová.
Tvoří spolu dobrý team :-) Kay vede, Elliot poslouchá :-)
Knížku jsem dostala k Vánocům a autorku jsem neznala, ale rozhodně si její další knihy přečtu :-)
Dobrá volba :-)

Knižní střípky
26.12.2022 4 z 5

Pecka, bylo to výborné! Je možné, že na úspěch této knihy u mě mělo vliv to, že jsem se už fakt třepala na něco napínavého, ale myslím si, že i za jiných okolností bych byla spokojená. Sice i zde máme v poslední době velmi oblíbený motiv hlavní hrdinky, která si nese stigma z dětství, naštěstí však aspoň nechlastá, necpe do sebe kvanta prášků a nemá žádné další sebedestruktivní sklony, takže to bylo velice osvěžující a přineslo to v mých očích body k dobru. Elliot byl také sympaťák, prostředí maloměsta, kde se pod povrchem skrývá něco shnilého, já mám vždy ráda, při čtení jsem cítila drobné mrazení v zátylku, tudíž i v tomto směru nemám co vytknout... Jediné co vytknout mohu a udělám to, tak bylo docela velké množství chyb v textu, což je velmi nemilé.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Michaellla
23.12.2022 5 z 5

Obal knihy nic moc, ale čtení je to skvělé! Připomíná mi to Mlčení jehňátek. Kniha mě bavila od první až do poslední strany. Žádné hluché místa, žádné přeskákané odstavce. Doporučuji! :)

jana3099
23.12.2022 5 z 5

Nová série případů Kay Sharpové a Elliota Younga začala opravdu zajímavě a napínavě. Pátrání po zvráceném seriovém vrahovi. Místa, kde nachází mrtvoly žen, ztrácejí se další ženy i s dětmi, čas na jeho vypátrání se krátí ...... určitě si nenechám ujít další případy této nově vzniklé dvojice detektivů.

zuzana2599
09.12.2022 4 z 5

Ano, byla bych ráda, kdyby se Kay Sharpová a její parťák Elliot Young vrátili v dalším napínavém příběhu. Tímto odpovídám paní autorce na její dotaz v dopise na konci knížky. Čtení se mi líbilo a bavilo mě. Příběh je zasazen do krásného i drsného, magického prostředí u jezera, do místa, kde Kay vyrůstala a nemá na domov dobré vzpomínky. Nyní zde ale řádí sériový vrah a Kay se přidá k pátrání po jeho dopadení. Má přitom strach, aby se neodhalila její utajovaná minulost.
Kay je sympatická a mezi ní a Elliotem to začíná pomalu jiskřit... Těším se na další případ !

jezera

Leslie Wolfe