babiočka babiočka komentáře u knih

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Tasmina Perry

Uff, konečně dočteno. Příběh se táhl jako med a nebýt posledních zhruba sto stránek s trochou svižnějšího děje, asi bych knížku odložila mezi nedočtené.

28.10.2021 1 z 5

Zrádné svědomí Zrádné svědomí Belva Plain

Kniha se čte celkem dobře, jen druhá polovina mi tak nějak připomínala TV seriál Dallas.

20.09.2021 3 z 5

Když sob se ženou snídá Když sob se ženou snídá Halina Pawlowská

Přestože mám paní Halinu ráda pro její životní nadhled a svérázný humor, celá tato knížka byla, bohužel, jedna velká nuda.

18.09.2021 2 z 5

Poslední šamanka Poslední šamanka Barbara Wood

Knihu jsem v první polovině třikrát odložila a už se mi nechtělo ve čtení vůbec pokračovat. Nakonec však zvítězila zvědavost a celým dost rozvleklým dějem jsem se přece jen "propracovala" až k poslední stránce.
Námět knihy je docela zajímavý, ale podle jejího názvu jsem očekávala úplně něco jiného.

25.05.2021 2 z 5

Vyprahlá země Vyprahlá země Mirja Hein (p)

Jako oddychovka po knize "Dívky beze jména" se tato pohádka pro ženy ;-) četla velmi dobře.

21.03.2021 4 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Další svědectví o tom, co dokáže napáchat jeden mocichtivý lidský zmetek a jeho přisluhovači.

Hvězdičku ubírám za neskutečné množství gramatických chyb - vynechaná písmena, záměny ženského a mužského rodu, nesprávné skloňování...

A jak už zde bylo několikrát zmiňováno, tato kniha by měla být zařazena mezi povinnou četbu na školách.

18.03.2021 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

U téhle knížky už není moc co komentovat, nejlepší bude si ji přečíst :o)

14.03.2021 4 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Ken McClure (p)

V současné koronavirové době docela pochmurné, ale zajímavé čtení.

08.03.2021 5 z 5

Hříchy panství Cavendon Hříchy panství Cavendon Barbara Taylor Bradford

Dostala jsem se až na 12. kapitolu, ale něco tak nudného jsem už dlouho nečetla. Děj veškerý žádný, jen nekonečné nezáživné popisy dámských "sedánků"...
Knihu odkládám nedočtenou, protože o historickém románu mám úplně jiné představy.

28.12.2020

Na Leopardí skále Na Leopardí skále Wilbur Smith

Tak nevím... Knihy autora sice patří mezi moje oblíbené, ale tohle mi nějak nesedlo.
Své životní zážitky tu autor líčí v jednotlivých kratších epizodách, které na sebe časově nenavazují a mnohde se historky i opakují.
Ze zdejších nadšených komentářů jsem se totiž mylně domnívala, že se jedná o ucelený příběh autorova života.

15.10.2020 2 z 5

Dědictví maorského náčelníka Dědictví maorského náčelníka Laura Walden

Zpočátku jsem měla v postavách docela zmatek - kdo je co čí - a musela jsem listovat stránkami zpět. Nicméně kniha se pak četla velmi dobře a moc se mi líbilo skvěle načasované střídání současnosti a minulosti, což přispělo k napínavosti vypravování.
Hezky vymyšlený příběh, jehož inspirací se stal skutečný dům Rauru v Hamburku.

07.10.2020 5 z 5

Křišťálový pramen Křišťálový pramen Ann Maxwell

Hezká čtivá pohádka.

28.08.2020 4 z 5

Trnitá sklizeň Trnitá sklizeň Corban Addison

Reálný obraz společnosti, kde nad morálkou a lidstvím vítězí mamon, hamižnost a přetvářka. Velmi poučné, i když trochu náročnější čtení.

20.08.2020 5 z 5

Ďábelská tvář Ďábelská tvář Klára Janečková

Dávám hvězdičku jen za námět. Velice mne totiž rozladil text celého románu, který se jeví spíš jako špatný překlad z cizího jazyka. Nechtělo se mi ani věřit, že nesmyslné větné pasáže psala česká! autorka.

13.08.2020 1 z 5

Stopy větru Stopy větru Kayla Fleming

Četla jsem už více podobných příběhů, ale toto zpracování mi nějak nesedlo. Některé dějové momenty mi připadaly nedotažené a jiné zase zbytečně protahované. V popisu hlavní postavy se prolíná realita s jejími snovými představami, což se leckdy těžko rozlišovalo.

18.07.2020 2 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Barbara Taylor Bradford

Trochu pozměněná pohádka o Popelce s nekonečným počtem textových chyb mě dost zklamala.
V knize hraje Lucio na housle a ne na violu, jak je mylně uvedeno ve zdejší anotaci.

30.05.2020 1 z 5

Uchovej si svůj sen Uchovej si svůj sen Barbara Taylor Bradford

Moje první a asi i poslední "setkání" s touto autorkou. Příběh mě vůbec ničím nezaujal. Jednotvárné pasáže mě tak otravovaly, že jsem knihu ani nedočetla.

10.03.2020

Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý Milena Holcová

Tento díl se mi líbil nejvíc. Cestování je zde líčeno velmi sugestivně a zároveň i s vtipným nadhledem.
V jedné kapitole autorka také velice poučně vystihuje letoru mužské populace z Afriky a Středního východu, obzvlášť jejich skutečný přístup k práci, ale i k životu.
V současné době téma dost aktuální...

05.03.2020 5 z 5

Prokletá vteřina Prokletá vteřina Václav Gruber

Vyprávění o tom, jak může jeden okamžik změnit běh života mnoha lidem.
V knize se prolíná sled událostí, které prožívá těžce zraněný, ale jinak iniciativní přátelský Josef a samolibý zpovykaný Roman, který si zahrává nejen se svým životem.
V příběhu vystupuje plno sympatických postav, zejména vstřícný a erudovaný lékař Tůma (u nás je takových už velmi málo) nebo třeba bodrý majitel pensionu Hovorka.
Pěkné čtení se spoustou moudrých názorů i myšlenek.

28.02.2020 5 z 5

Já vám ukážu! Já vám ukážu! Kateřina Grochola (p)

Knihu jsem četla už před lety. Teď jsem si dala opáčko:-) a byl to prima strávený čas.
Stále aktuální téma o mezilidských vztazích, líčené s mírným nadhledem, nám ukazuje rozdíly mezi mužským a ženským uvažováním, ale také upozorňuje na význam vzájemné slovní komunikace.
Obě autorčiny knihy jsou vynikající. Škoda, že jejích románů u nás nevyšlo víc.

08.02.2020 5 z 5