babiočka babiočka komentáře u knih

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Pro mě celkem jednotvárný a málo uvěřitelný příběh o rodinné terapeutce, která si nedokáže poradit s problémy ve vlastní rodině a neustále se nimrá ve svých pocitech.

13.03.2023 1 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Že by odstrašující příklad proč se nevdávat, neženit a nemít děti? ;o)

07.03.2023 3 z 5

Příliš mnoho vzpomínek Příliš mnoho vzpomínek Katarína Gillerová

Pěkné oddychové pokračování předchozího dílu. Četla jsem jako eknihu a celkové hodnocení musím, bohužel, snížit za šílené množství textových chyb.

03.03.2023 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Trochu depresivní, ale přesto celkem dobré čtení.

01.03.2023 3 z 5

Stále v tvém stínu Stále v tvém stínu Nora Roberts

Až na to, že grafická úprava obálky ani trochu neodpovídá obsahu, se mi knížka líbila.
Kriminální zápletka odlehčená srdečnými a přátelskými vztahy aktérů se tím pádem čte velice pohodově.

17.12.2022 5 z 5

Krev není voda, chlapče Krev není voda, chlapče Jan Patrick Adámek

Poutavý příběh francouzského profesora historie, který objevil staré listiny svých předků a ve snech i v podvědomí pak prožívá jejich osudy. V knize se nápaditě prolíná jeho současný život s historickými událostmi v Evropě.
Celé vyprávění nepostrádá notnou dávku napětí, záhad, ale i humoru a romantiky.
Vzhledem k tomu, že se jedná o autorovu prvotinu, myslím, že se mu dílo velice zdařilo a je jen škoda, že zde zatím nenašlo více čtenářů.

08.12.2022 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Vtipná detektivka?
Mně děj spíš připadal jako pohádka pro děti - neskonale potrhlá "princezna", která všechny kolem sebe přechytračí.
Za každou přečtenou stránkou jsem čekala sdělení: "A vtom jsem se probudila". Proti této hrdince byli Monte Christo i Sherlock Holmes naprostí břídilové ;-)

02.11.2022 1 z 5

Lovci diamantů Lovci diamantů Wilbur Smith

Boj o moc a hmotné statky... I tato kniha pojednává o odvěké tragédii lidstva.

29.10.2022 5 z 5

Mangový vrch Mangový vrch Patricia Shaw

No, nebýt těch zbytečně dlouhých a často nesmyslných souvětí, včetně množství tiskových chyb, bylo by to docela solidní čtení.
Autorka by se asi divila, jak je její dílo u nás nekvalitně zpracováno.

28.10.2022 3 z 5

Šťastní až navěky? Šťastní až navěky? Patricia Scanlan

Pokud člověk nečte tuto knížku nepřetržitě, tak se ve střídání a množství postav docela ztrácí. Po několika pauzách jsem nevěděla, kdo ke komu patří.

17.10.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zpočátku jsem neměla vůbec ponětí, že jde o fantazírování autorky a připomínalo mi to spíš události roku 1968.
Tahle slátanina historie zasazená do listopadu 1989 - co by bylo, kdyby - se rozhodně nedá číst ani pro poučení ani pro zajímavost!

04.06.2022 odpad!

Nech minulost spát Nech minulost spát Elizabeth Lowell (p)

Zbytečně zdlouhavé popisy téměř všeho a nakonec i znechucení nad barvitým líčením "posvátného" rituálu nepřispěly k mému kladnému hodnocení této knihy.

17.05.2022 1 z 5

Běsnící spravedlnost Běsnící spravedlnost Wilbur Smith

Přestože jsem totožnost Kalifa tipovala zhruba už v polovině knihy, můj zájem o dočtení celého příběhu tím neochabl. Opět další autorovo dokonale zpracované téma.

25.04.2022 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Můj celkový dojem z této knížky je znechucení.
Znechucení z toho, jak se otupělá společnost chce za každou cenu ztotožnit se svými pomyslnými idoly. A toto není fantazie autorky, ale, bohužel, i současná realita.

03.04.2022 3 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Tato knížka byla nejhorší ze všeho, co jsem od autorky už četla.
Vadilo mi, že se ve zdlouhavém popisu událostí objevuje dost nesrovnalostí, a že některé myšlenkové pochody postav, včetně jejich chování, postrádají logiku.
S přihlédnutím k autorčinu úvodnímu slovu dávám aspoň jednu *.

10.03.2022 1 z 5

Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Joza Břízová

Tuhle skvělou publikaci jsem si koupila v roce 1974, kdy jsem se jako novomanželka snažila chutně a hospodárně nasytit svého partnera a později i své děti. A věřte nebo ne, používám ji úspěšně dodnes.

18.01.2022 5 z 5

Křehké souznění Křehké souznění Dorothy Garlock

Příjemné odpočinkové počteníčko s napětím i romantikou.

18.01.2022 5 z 5

Můj psí deník aneb Jak přežít v rodině Můj psí deník aneb Jak přežít v rodině Zuzana Peterová

Vyprávění o žití v rodině z pohledu domácího psa. Tato knížečka mě zrovna nenadchla, jelikož jsem četla i lepší.
V textu jsou dějové nesrovnalosti a pár gramatických chyb, což mě u česky píšících autorů dost irituje.

16.01.2022 2 z 5

Příliš mnoho tajemství Příliš mnoho tajemství Katarína Gillerová

Příběh o mezilidských a rodinných vztazích je plný tajemství, ale i příjemně okořeněný vtipnými průpovídkami.
Autorka píše celkem reálně o životě se všemi jeho radostmi a strastmi. Kniha se mi líbila a jako odpočinkovou četbu ji doporučuji.

10.01.2022 4 z 5

Miluj mě, nebo střelím Miluj mě, nebo střelím Václav Gruber

Na rozdíl od knih, které jsem od pana Grubera již četla, se mi tato vůbec nelíbila. Celý "děj" se mi jevil dost jednotvárný a tak nějak plochý. Oba hlavní aktéři na mě působí spíš jako stařešinové znudění životem, kteří nevědí, co chtějí.

19.11.2021 1 z 5