Zachráníš mě ráno

Zachráníš mě ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1878/bmid_zachranis-me-rano-JwC-1878.jpg 4 505 105

V zapadlém floridském městečku Torrance se nikdy nic neděje. Když přitažlivý doktor Crosbie opustí svou ženu Sandy kvůli místní královně plastických operací a rozvodů Kerri Franklinové, zdá se, že nic zajímavějšího už se nemůže stát. Ale pak je brutálně zavražděna Liana Martinová, nejkrásnější studentka posledního ročníku torranceské střední školy, a města se postupně zmocňuje plíživý strach. Kdo mohl tak nesmyslný zločin spáchat? A udeří zabiják znovu? Oblíbená autorka Joy Fieldingová si ve svém nejnovějším románu obratně pohrává se čtenářem a splétá mrazivý a napínavý příběh plný zvratů a falešných stop...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Heartstopper , 2007

IHT
23.03.2024 4 z 5

Ponekud predvidatelny vrah, byt autorka samozrejme sikovne podstrkava jine eventuality. Takze jistotu samozrejme nemate :p. Jinak je to s ohledem na hlavni postavy na pomezi krimi a young adult. Me ty sceny pretekajici hormony tak uplne nebraly...

Ctv
21.09.2023 3 z 5

Opravdu překvapivé a zajímavé vyústění příběhu. Až na konci zjistíte, kdo je vrah, budete opravdu překvapeni, protože tohle vás během čtení opravdu nenapadlo. Když už víte, tak si říkáte "no jo, však tohle mě mohlo trknout". Mě to tedy netrklo.
Co mi na příběhu vadilo bylo neustálé omílání šikany Dalily spolužáky a vlastně celým okolím. Kdesi v textu je zmíněno, že nosí velikost L, takže nic hrozného. Přitom šikanózní hysterie vyznívá, jako by slečna měla XXXL velikost. Přišlo mi to divné na Ameriku, kde je tolik lidí opravdu obézních. Oproti tomu také kritika místní královny plastických operací. Autorka zřejmě chtěla kromě detektivního příběhu napsat knihu s morálním poselstvím a vzkázat čtenářům, aby si podobných věcí všímali? Nás, co jsme v pubertě hltali Brandu a Brandona z Beverly Hills 90210 a žili dosud v přesvědčení, že američtí mladí studenti jsou jen zaoceánskou verzí našeho Mirka Dušína, tolik nenávisti k lidské jinakosti určitě překvapilo :-).

baji42
31.08.2023 4 z 5

Tuto spisovatelku mám hodně ráda, ale tento titul byl trochu jako americké filmy z béčkové produkce.

AndreaOn
11.07.2023 5 z 5

poslechnuto jako audiokniha již asi 3x a za mě absolutně boží....

be_pa
10.06.2023 4 z 5

Školní šikana, lhostejnost k domácímu násilí, plastické operace, rozvod, nevěra, důležitost mít správnou postavu a cool oblečení. Sice příběh z amerického maloměsta, ale stejné je to všude kolem nás.
Poslouchala jsem vyborně namluvenou audioknihu. Styl knihy se mi líbil. Bavila jsem se. A musím se přiznat, že až do předposledního výstřelu jsem netušila, kdo je zabiják.

Atrament
03.05.2023 2 z 5

Narazil jsem na audioknihu tak jsem si ji poslechl. Je až příliš citelné, že je to kniha psaná ženou, takže chlapi asi moc neocení to neustálé zdlouhavé omílání toho kdo má co na sobě a co zrovna cítí. Vraha jsem správně odhadl hned při druhém úryvku z deníku vraha, a autorčin pokus zhruba v polovině knihy zmást čtenáře a nasměrovat jeho podezření jiným směrem byl celkem směšně průhledný.

KatyM.
14.03.2023 4 z 5

Zatím nejslabší kniha od Joy Fielding, přesto se mi kniha líbila. Příběh z malého městečka, kde se každý zná. Rozuzlení bylo hodně nečekané, vraha dívek jsem neodhalila. Hvězdička navíc za poslední kapitolu, co se dělo "potom" v městečku.

Belanna
05.03.2023 3 z 5

Městečko a jeho obyvatelé, kteří žijí vcelku nudné životy okořeněné občasnou milostnou avantýrou.
Zpočátku jsem se nemohla začíst. příliš mnoho postav a příliš mnoho psychologických sond. Nakonec se příběh rozjel, přibyla pro mě podstatná část - detektivní zápletka a samotného pachatele jsem odhadla až takřka před koncem.
Od Joy Fielding je to moje první knížka a špatná nebyla.

tami1
13.02.2023 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Skvěle vypracované postavy (a že jich tam bylo) . Podezírala jsem skoro všechny, jen vraha vlastně né. K zamyšlení byla především ta neustálá šikana a tlak na všechny kvůli vzhledu. Zarážející bylo, že to vlastně pokračovalo celý život až do dospělosti, jako by ta společnost vůbec nedospěla, časem nezmoudřela, jako by všichni byli pořád na střední.
Povedená oddechovka.

janka2000
28.09.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou, které se poměrně vydařilo. Vůbec jsem nevěděla, co čekat, a proto jsem přes počáteční zklamání pokračovala ve čtení, což stalo za to. Příběh je velmi dobře zpravovaný, má mnoho postav, které jsou výborně promyšlené. Kniha má i hlubší myšlenky, což vždycky ocením. Ale něco mi tam chybělo.

babiočka
03.04.2022 3 z 5

Můj celkový dojem z této knížky je znechucení.
Znechucení z toho, jak se otupělá společnost chce za každou cenu ztotožnit se svými pomyslnými idoly. A toto není fantazie autorky, ale, bohužel, i současná realita.

SadUnicorn
17.03.2022 5 z 5

Tak tohle mě velmi mile překvapilo. Výborně zpracovaná kniha se spoustou postav, ke kterým si čtenář snadno utvoří pouto, protože zná jejich pohnutky a psychologii, která je zde velmi uvěřitelně popsána. Příběh je popsán z pohledů více postav i vraha samotného, což beru jako pěkný bonus, díky kterému mě kniha bavila ještě více. Krom samotné detektivní zápletky autorka naráží i na problematiku vnímání ženského vzhledu a nároků na vzhled kladených společností.
Velmi dobře a logicky popsaný příběh, nečekané rozuzlení, ale konec možná mohl být o trochu delší nebo trochu dramatičtější. Přišlo mi to takové náhle utnuté. Kdo je vrah mě napadlo asi o tři stránky dříve, než to vyšlo najevo, takže jsem moc ráda, že jsem to neodhalila příliš brzy. Tohle je za mě velmi příjemně ubíhající dobře vykreslený příběh a rozhodně si přečtu další knihy autorky.

Iki1
16.03.2022 4 z 5

Do čtení knihy jsem se zpočátku musel dost nutit, psychologických sond do nitra postav mi přišlo až příliš. Postupně se děj uzloval a rozvětvoval a mě zase přitahoval. Vznikl z toho psychologicky pěkně propracovaný propletenec. A vrchol děje, i přes tipování možného pachatele, byl nakonec překvapivý. Takže výsledkem je pohodová četba na pomezí psychothrilleru a detektivky.

smardice
12.10.2021 4 z 5

Napínavé, perfektní přednes, a ten konec, vraha jsem opravdu netipovala.

Bakana
10.09.2021 4 z 5

Tak dobře to začalo! Celá kniha se mi od začátku líbila, pasovalo mi, jak autorka popisovala vnitřní pohnutky jednotlivých postav. Až ten konec to zkazil. Ne že bych věděla, kdo je vrah - to rozhodně ne, bylo to pro mě velké překvapení a tak to mám ráda, ale nějak mi ten konec připadal odfláknutý, příliš rychle uťatý. Takže za to hvězda dolů.
Btw. všimla jsem si, že detektivky psané ženami mi přijdou mnohem lepší, propracovanější, psychologičtější.

toni-az
14.08.2021 2 z 5

Toto nebyla detektivka ani thriller. Spíše román pro ženy s detektivním pozadím, čili pro chlapa nečitelné. Zejména deník vraha byl opruz na druhou.

Jedna hvězda za jakž takž použitelný řemeslný základ, jedna hvězda za nečekané rozuzlení.

Givana
09.07.2021 5 z 5

Jedním slovem super!
Jak může rodina, společnost ovlivnit vývoj osobnosti člověka v chladnokrevného vraha...

Nika30
08.01.2021 3 z 5

Joy beru jako oddychovou četbu od romantických a erotických knih. Náročnější četba vyvážená chvílemi napětí až strachu. Baví mě její překvapivé odhalení hlavního zabijáka. A kdopak že to čekal??

Jack Bauer
03.09.2020 1 z 5

Tak jsem oprášil starší zapomenuté knihy v mé knihovničce od Joy Fieldingové, která mě navnadila u nás vyšlým prvním románem Jane utíká. Jelikož druhý román Hranice smrti byl o třídu slabší, tak jsem na ni trochu zanevřel. Do této třetí knihy co od ní čtu se nemohu nějak začíst, malá písmenka, první kapitola Deník zabijáka, druhá ve škole, třetí šerif, čtvrtá Deník zabijáka a stále mě to nebere. Zbytečně rozvláčné, asi jsem si zvykl už na lepší díla, z knihy je cítit velká ženskost, prostě román pro ženy.

klarence
22.08.2020 2 z 5

za mne tentokrát docela zklamání, mám tuto autorku ráda, ale tentokrát jsem se s knihou docela prala

vraždy kanadská literatura sérioví vrazi mezilidské vztahy Florida

Joy Fielding
kanadská, 1945
2008  81%Zachráníš mě ráno
2004  87%Poprvé
2010  90%Jane utíká
2005  84%Panenka
2019  79%Špatná dcera

Kniha Zachráníš mě ráno je v