Neúplná mozaika

Neúplná mozaika https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1889/bmid_neuplna-mozaika-8Si-1889.png 4 276 40

Kate Sinclairová je rodinná terapeutka, odbornice na problémy mezilidských vztahů. Poslední dobou však má pocit, že se jí vlastní život začíná rozpadat pod rukama - jako by najednou musela řešit až příliš mnoho problémů. Menopauza, konfliktní dospívající dcera, matka postižená Alzheimerovou chorobou a náhlé prudké citové vzplanutí, které by mohlo ohrozit Kateino manželství. A jako by toho nebylo dost, Kateina nezvládnutelná, problematická mladší sestra se pevně rozhodne provdat za muže, kterého všichni kromě ní považují za perverzního sériového vraha. Kate se najednou zdá, že svět kolem ní přestává být normální, a usilovně se snaží sestavit roztříštěné kousky svého života do obrazce, který by dával alespoň trochu smysl. Ale bojí se, že až se jí to podaří, bude pro některé z jejích blízkých už příliš pozdě...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Missing pieces , 1997

Adriena838772
06.12.2023 5 z 5

Joy Fildingova má píše moc dobře za mě moc dobrá knížka

babiočka
13.03.2023 1 z 5

Pro mě celkem jednotvárný a málo uvěřitelný příběh o rodinné terapeutce, která si nedokáže poradit s problémy ve vlastní rodině a neustále se nimrá ve svých pocitech.

boeink
21.01.2023 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla opakovaně a znovu se mi líbila. Je to podle mě jedna z nejlepších knih mé oblíbené Joy.

Jája92
30.08.2022 3 z 5

Už dlouho jsem necítila takovou frustraci při čtení, jako u tohoto díla. Celkově mi kniha vyzněla jako těžko uvěřitelná, obzvlášť chování a posedlost Jo Lynn, kvůli ní jsem měla sto chutí při čtení odhodit knížku do kouta, jak mi byla neuvěřitelně protivná. A hlavní hrdinka Kate mi též vůbec k srdci nepřirostla, na druhou stranu jsem to četla s napětím, jak to nakonec vše dopadne.

Jack Bauer
19.10.2020

Kniha mě vůbec nezaujala, nemohl jsem se začíst a od 70 stránky jsem ji vzdal. Fieldingová nebude moje parketa. Po skvělé „Jane utíká" jsem si myslel, že to bude skvělá spisovatelka, ale jak vidím, píše jen o ženách pro ženy. Typické ženské romány. A kdoví, zda by se mě ještě „Jane utíká" vůbec líbila. Nedočteno, nehodnotím, ale k této autorce se už asi nevrátím.

georginaa
28.09.2020 3 z 5

Už jen být terapeutka musí být záhul a co když má problémy hrdinka sama se sebou a se svými blízkými? To už je nadlidské síly, kdo pomůže Kate? Musí se s tím sama poprat, řešit jednu věc po druhé a doufat, že to vše zvládne a nezblázní se. Moc poutavý příběh , ale zároveň psychicky náročný.

micha-ella
19.09.2020 2 z 5

Já nevím. Oproti jiným knížkám této autorky je to celé nepravděpodobné, mně to přišlo jako nepodařený pokus napsat šokující příběh.

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Pro mě i přes trochu slabší začátek je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

zimolka
18.09.2019 4 z 5

Zajímavý příběh,pěkně se četlo,ale mezi ty nejlepší od autorky bych asi knihu neřadila.

pingu1
05.03.2019 4 z 5

Sestra hlavní hrdinky se zamiluje do sériového vraha. A kdo s čím zachází .... Zápletek je v knize víc, většinou samé nepěkné... Ale četlo se to dobře...

Makus216
14.09.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla během dovolené jedním dechem, opět je zde spoustu zajímavých zápletek, ale ve finále, mi celý příběh přišel až příliš přitažený za vlasy. Ale jako oddychovka na dovolenou určitě fajn čtení.

Inka063
06.06.2018 3 z 5

Kolik hnusu se vejde do jedné knížky :-)! Tím vůbec neříkám, že je to špatně napsané nebo nezajímavé, naopak. Ale na každém kroku depka a problémy. Až příliš. Nechápu, jak někdo jako Kate může být profesionálním rodinným terapeutem. Sama a spolu se Sarou a Jo Lynn by nějakého potřebovala.
Místy přehnané a příliš zdramatizované. Jednou přečíst stačilo.

Věro
12.04.2018 5 z 5

Komentář bych shrnul do přísloví - Kovářova kobyla .... však víte. Výborně napsané, jako ze života .

knihovnička007
10.10.2017 2 z 5

První kniha této autorka. Není to můj šálek čaje, ale byla jsem zvědavá. No... asi zůstanu u jiných žánrů.
Neskutečně depresivní čtení. Spisovatelka píše opravdu dobře, to nemohu říct, ale těch vražd, znásilnění, agresivity...
Kate mi bylo hrozně líto, jak se to na ni všechno navalilo. A její dceru Saru jsem měla chuť uškrtit. Škoda, že její manžel dal od všeho ruce pryč a nechal vše na ní :(

No, příště jinou... Ale proti gustu... Spisovatelka zřejmě píše hezky, ale na mne moc depresivní.

i.stefany
12.08.2017 5 z 5

Povedená knížka, sice už staršího data, ale pro mě atraktivní téma. Začátek byl poněkud nezáživný, ale po jeho překonání už to jelo jako po másle. Nemůžete přestat, dokud nevíte, jak to skončí.

Lemurka
26.07.2017 4 z 5

Má oblíbená autorka nezklamala, kniha se četla dobře.

Vlak7
12.06.2017 odpad!

Od ničem, ztráta času, přesto dočteno.

lenka70
24.09.2016 5 z 5

Pravdou je,že začátek této knihy je dost zdlouhavý se spoustou nových informací najednou.Ale až se jím "prokoušete",tak najednou příběh začne nabírat na spádu a fakt vám nedovolí se od knihy odtrhnout! Kniha je mimo jiné hezkou sondou do myšlení,jak lidí normálních,tak i potencionálních obětí či přímo do myšlenkových pochodů psychopata. Zajímavě je tu popisováno,jak některé aspekty z vašeho dětství mohou předurčit váš příští osud respektive i váš konec.Kniha se mi velmi líbila....

Pišingr
20.05.2016 3 z 5

Drama pěti žen...

MajkaCZ
08.04.2016 4 z 5

I já jsem se musela přes začátek propracovat, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout a dočetla ve 4 ráno. M