Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1887/bmid_panenka-hgP-1887.jpg 4 489 83

Osmadvacetiletá floridská právnička Amanda Travisová je ztělesněním moderní úspěšné ženy. Je krásná, sebevědomá a energická; miluje svou práci obhájkyně, ve vztazích si zakazuje sentiment, lásku redukuje na uspokojující sex. Je neúnavná, jedinou relaxací jsou pro ni hodiny spinningu ve fitcentru. Zvrat v denní rutině přinese telefonát. Její matku žijící v Torontu obvinili, že v hotelu Four Seasons zastřelila neznámého muže. Amanda, jíž se podařilo vytěsnit z paměti vzpomínky na dětství a domov, se vrací do Kanady, aby se tam znovu setkala s holčičkou-panenkou, jakou bývala: ustrašenou a manipulovatelnou, milující svou panovačnou a náladovou matku. Když se snaží sestavit matčinu obhajobu a odhalit pozadí vraždy, z minulosti vyplouvají tajemství tak temná, že už neohrožují jen Amandinu pověst, ale i její život.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Puppet , 2002

Babo
01.05.2023 3 z 5

Už dlouho jsem nečetla,tak překombinovanou knihu. Někdy je míň víc,ale kniha se četla dobře,tak jak je to u Joy Fieldingové zvykem.
Za překombinovanost a nesympatickou Amandu ubírám 2*.

pegasek
16.02.2023 5 z 5

Za mě to byla úplně úžasná kniha od začátku do konce.Cely příběh byl neocekavatelny.....P.S.to že si člověk občas dá ,,do trumpety,,z něj ještě nedělá alkoholika ani toho částečného

simca9342
25.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Napínavý, ale taky tragický příběh o minulosti hlavní postavy. Příběh se mi moc líbil, ale štvala mě hrozně Amanda - poloviční alkoholička, která někdy nevěděla, kdy dost...
Opět v příběhu hraje roli telefonát, ale tentokrát je střelcem její matka (údajným) a je na její dceři, aby vše vyřešila . Minulost je nezastavitelná a dá o sobě vědět i v momentě, kdy to nejméně čekáme.

Alisa1980
20.08.2022 4 z 5

Klasická Fieldingová, pěkné čtení, prostě sázka na jistotu. Dávám o * méně za opravdu překombinovaný konec, ale to jen můj názor a celkový dojem to nekazí. Palec nahoru.

hanča34
10.02.2022 5 z 5

Prostě Joy je jedinečná, bohužel už jsem skoro vše četla.

Tereyciiik
08.10.2021 5 z 5

No zase krásné počtení. Po dlouhé době pěkná detektivka, s úžasným a nečekaným koncem. Moc sekl ku líbil vývoj postav. Pátrání po pravdě bylo vážně povedené. Joy prostě ví, jak na to!

Pavlina50
24.03.2021 3 z 5

Moje druhá kniha od J. Fieldingové (Jane utíká - se mi líbila hodně). Tady trošku zklamání - sice zajímavý příběh, hlavní hrdinka určitě nebyla bez chyby, ale mě nijak nevadila, spíš mě tady zas tak moc nezaujal styl psaní, i když v napětí mě paradoxně držel pořád. Velké zklamání ale pro mě byla pointa, tak strašně překombinovaná (a sladká…), těch vsazených rádoby „šokujících“ okolností tam bylo na mě až moc.

zoew
19.10.2020 4 z 5

Solidní detektivka,ale mohla být klidně o 50 stránek kratší.

Madi
08.10.2020 2 z 5

Hodně lidí tu píše, že je Amanda alkoholička, to se mi ale nezdálo. Prostě to jen párkrát přehnala a vzhledem k tomu, co se okolo ní dělo to i chápu. Asi po třetí kocovině už byla jen na čaji, tak co no...Já mám i pochopení v tom jejím tápání v životě, jak neví co a koho chce, dětství a výchova se na ní holt podepsalo. Ačkoliv k oběma exmanželům se zachovala svinsky, o tom žádná.

Chvílema se děj táhl, až k uzoufání. Sladkobolný konec přitažený za vlasy mému hodnocení taky nepřidal. Takže za dvě a po J.F. dlouho nesáhnu, jestli vůbec.

zimka.r
16.08.2020 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo! Od začátku mne to zaujalo a rozuzlení přímo dostalo....člověk tak nějak tuší jak to asi tenkrát bylo.....ale že až "tak", tak to zas jako ne :) Určitě si přečtu něco dalšího...

m_martina
07.07.2020 3 z 5

Knihy od Joy se mi líbí, protože si u nich vždy hezky odpočinu. Ale tato kniha mě zklamala. Amanda byla nejen sebevědomá, ale také protivná a doslova nesympatická. Nemohu hodnotit lépe, ale doufám, že se mi další autorčina kniha bude líbit víc.

Alzbetta
06.06.2020 2 z 5

S velkým trapenim jsem dočetla. Nebavila mě asi kvůli hlavní postavě. Ta byla fakt na ranu????

Knihomolka506
08.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Přemíra alkoholu a k tomu matka vražedkyně? Jak tohle skončí?

sonkovaj
06.05.2020 4 z 5

Moc hezky napsaná napínavá kniha. Myslím že toto téma je hodně aktuální v dnešní době.

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Další kniha této skvělé autorky, kterou přečtete jedním dechem.

85098211
05.04.2020 4 z 5

Tak takhle extrémně nesympatickou hlavní postavu jsem už dlouho v jakékoliv knize nepotkala! Musím dokonce přiznat, že se moje antipatie k Amandě s každou otočenou stránkou ještě stále stupňovaly - a to je co říct! ;-) Protože jsem se fakt snažila - ale tady to bylo marné, až do úplného konce knihy... Jinak příběh jako takový nebyl vůbec špatný, ze začátku lehce zdlouhavý, ale později se to rozjelo a už jsem nedokázala knihu odložit. I když závěr se mi zdál dost přitažený za vlasy a hodně překombinovaný. Autorka ale psát umí, kniha je i přes moje výtky čtivá, proto strhávám pouze jednu hvězdičku a časem se určitě po nějaké další knize od ní zase poohlédnu ;-).

emamat
28.03.2020 2 z 5

Rozhodně už jsem četla od autorky lepší romány. Hlavní postava mi byla nesympatická . Děj knihy trochu nepromyšlený, ale četlo se to dobře.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

cukrovka
16.11.2019 4 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se začetla. Hlavní hrdinka mi nebylamoc sympatická. Ale pak se příběh rozjel a rozuzlení bylo opravdu hodně zajímavé.

zimolka
18.08.2019 5 z 5

Další krásný příběh od této autorky.Konec jsem absolutně neodhadla,opravdu krásné čtení.