Poprvé

Poprvé https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1892/bmid_poprve-ixl-1892.jpg 4 415 80

Pětatřicetiletá atraktivní Mattie Hartová vede navenek spokojený rodinný život. Má hezkou dospívající dceru a její okouzlující manžel Jake je úspěšný právník. Ve skutečnosti se jí však manželství po šestnácti letech rozpadá. Mattie ví o Jakeových milostných aférách a poslední dobou nepochybuje o tom, že má opět novou milenku a tentokrát jde o vážný vztah. Jake svou nevěru nijak nepopírá a od své ženy odejde. Mezitím se Mattie dozví šokující zprávu, která má osudově změnit nejen její život, ale život celé rodiny. Jake se dobrovolně vrací domů, aby svou ženu podpořil. Od toho okamžiku se začíná odvíjet neuvěřitelný příběh, v němž hlavní úlohu hraje láska. Krizová situace postupně Mattie i Jakea sbližuje, jejich manželství se stmeluje a poprvé po šestnácti letech si oba uvědomí, co pro ně láska skutečně znamená. Poprvé se opravdu navzájem poznávají a poprvé se k sobě ze své lásky vyznají...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The First Time , 1999

ArwenAragorn
03.02.2024 5 z 5

81%

...O několik bloků vpředu viděla Mattie semafor, zaregistrovala červenou a přendala nohu z plynu na brzdu. Ale brzda jako by náhle zmizela. Mattie zběsile dupala podpatkem na podlahu auta, ale nic necítila. Noha jí strnula, kopala do prázdna a vůz se rozjížděl stále rychleji. .V žádném případě nedokáže zpomalit , natož zastavit, a na přechodu stojí lidé, muž a dvě malé děti, kristepane, a ona je porazí, najede autem na dvě nevinné děti a nemůže udělat nic, aby tomu zabránila. ...
_______________________________________________________________________________
Strhující román. Ale velice dojemný a smutný. Autorka skvěle vykresluje jednotlivé postavy a jejich vývoj.
Na knížku hned tak nezapomenu a určitě ji doporučím.

Nikina1206
12.09.2023

Příběh mě zaujal hlavně pro své hlavní téma, které myslím, že je autorkou skvěle vystižené a věnuje se mu opravdu do hloubky. Myslím, že zaujme každého čtenáře už proto, jak životy většinou končí. Čtenář od začátku knihy tuší, jak příběh skončí, ale pořád jej může zajímat, jak téma autor popíše, a s tím si autorka poradila výborně.

Sabča817
01.05.2023

Přečteno 100 stran a DOST! Ze začátku velká nuda a divné nesympatické postavy. Pak hrdinka onemocní, a začalo mě najednou vše brnět... Celkově depresivní!

Pája699
04.10.2022 2 z 5

Já se strašně omlouvám, ale mě tato kniha prostě vůbec nebavila, neoslovila a ani nezasáhla. Upřímně jsem asi čekala jiné čtení, než na které jsem od autorky zvyklá. Mě se děj neskutečně vlekl a ke konci jsem už i stránky četla letem světem.

Mateo67
02.07.2022 5 z 5

Tak dějově nabitou knihu tohoto žánru a zároveň tak konzistentní jsem dlouho nečetla. Vše do sebe postupně zapadá, vše drží pevně pohromadě. Žádnou z postav autorka neodbyla, plasticky vystupovaly z knihy, vypravěčsky zvládnuty dokonale. Zasazeno do našich reálií, může se bohužel odehrát třeba v sousední ulici. Takže jen pokorná prosba nakonec - ať na takovéto nemoci není nikdy nikdo sám.

haWranka
15.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Opravdu depresivní, ale přesto plné naděje. I když člověk ví, jak to dopadne, stejně na konci bulí. Jen mě trochu mrzely ty skoky v čase a trochu uspěchaná řešení. Je to dobrý příběh, ale od autorky mám raději jiné knihy.

Pechule
19.12.2021 4 z 5

Po letech jsem si knihu přečetla podruhé a opět se mi líbila. Asi jsem ji i dnes z pozice rodiče více prožívala...

LadyCarousel
05.11.2021 3 z 5

Zacatek knihy mi sel cist opravdu tezko, ale pak jsem pochopila, ze to nebude klasicka J. F. A vzila se do knihy i postav. Ani to nebylo silene sentimentalni, spis takovy wakeupcall ze i ze spatnych veci muzou vzniknout dobre a ze je treba si vazit zdravi.

edith79
07.05.2021 3 z 5

Taková jiná Joy. Tentokrát bez kriminální zápletky, zato o to víc na city. Kniha u které jsem si říkala, že člověku stačí přečíst si ji jen jednou. Poprvé. Podruhé už tak nějak nemám sílu se k ní vracet.

Pavlina50
06.04.2021 2 z 5

Vzhledem k již přečteným knihám od Joy Fielding jsem asi čekala víc.
Podle většiny nadšených komentářů jdu asi opět proti davu, ale já jsem se navzdory vážnému a velice smutnému tématu utopila v typicky červené knihovně plné klišé a násilných sentimentálních a podbízivých emocí (například tak výrazné změně charakteru a chování manžela jsem opravdu nedokázala uvěřit). K tomu všemu – překlad? To oslovení Kiminko mě fakt lezlo neskutečně nervy. Myslím, že takové smutné a velké téma lze zpracovat podstatně vkusněji.
Dvě hvězdičky dávám jen kvůli obecné čtivosti knih od Joy a opravdu silnému tématu (vzpomínám, jak mě sebrala například smrt S. Grosse navzdory tomu, že jako politikovi jsem mu nijak extra nefandila).

boeink
28.01.2021 5 z 5

Taková trochu jiná Fieldingová. Pořád jsem čekala, kdo bude psychopat a tentokrát se žádný neobjevil. Přesto, nebo možná právě proto, tleskám.

medulinka
14.09.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem četla už před nějakou delší dobou, ale pamatuji si, že to bylo dojemné a emotivní. Dojalo mě to... Hlavní hrdince jsem moc fandila. Příběh ze života.

Pavlína2019
09.08.2020 2 z 5

Bohužel. Mrzí mě to a paní spisovatelce se omlouvám, jelikož její knihy mám moc ráda. Tuto odkládám na 103 straně. Tuším, o co jde a v současné době na její čtení nemám sílu... Jinak samozřejmě doporučuji..........

pavla.ba
10.05.2020 4 z 5

Moc moc dobrá kniha!

sonkovaj
06.05.2020 4 z 5

Tak tato kniha se moc povedla. Zase úplně něco jiného, než jsem od autorky zvyklá číst. Působivá výpověď ženy, které se mění život a je nucena si srovnat priority. Moje kamarádka na tuto nemoc zemřela, takže na mě knížka hodně zapůsobila.

Majakadelcova
26.03.2020 5 z 5

Krásná, jiná...moc se mi líbil proces zamilovaní.

NicNedaNicNema
24.11.2019 5 z 5

Ukázka nechutnosti mužů jak se patří.
A upřímně hnus že dokázal provádět to co jeho otec jeho matce, když viděl co to s jeho matkou pak dělalo, ale jak už to chodí tak takovéhle hnusy bohužel nejsou jen bujné fantasty a dějí se i v reálu.
Jinak knížka úplně suprová a buďme upřímný nějaká slza se minimálně všem v očku zaleskla.

zimolka
22.11.2019 5 z 5

Kdybych si předem přečetla o čem kniha je,tak bych si ji nevybrala.Tchán na tuto nemoc zemřel před dvěma lety,tak se mě vracely veškeré vzpomínky a u knihy jsem brečela hodně často.Ale jinak je příběh opravdu krásně napsaný.

K.Lara
13.09.2019

Moc krásná knížka, od které se nedalo odtrhnout. Jen by mě zajímalo jak to bylo dál. Především, co se stalo s Royem a jak zareagoval. Docela jsem si jej oblíbila :)

DickBach
03.09.2019 4 z 5

Ještě dnes, po roce od přečtení na knížku občas myslím a říkám si jestlipak bych tuto situaci ustála stejně dobře jako Mattie. Velmi dobrý psychologický vhled do duše ženy, která je životem nakopnutá do velmi "citlivých partií". Dobře napsané a za mně díkybohu vynechané srdceryvné žalozpěvy odkopnuté ženušky. Za to velmi pevný palec nahoru.