babiočka babiočka komentáře u knih

Rekviem Rekviem Ken McClure (p)

Další vynikající příběh z nemocničního prostředí s napínavým dějem tak, jak je u autora už neodmyslitelné. Mně se kniha velmi líbila.

21.04.2024 5 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Catherine Coulter

Částečně klamná anotace.
Děj knihy je i s nadhledem směšný a chabý.
Za mě proto nic, co by stálo za věnování další pozornosti této autorce.

16.04.2024 1 z 5

Skye O’Malleyová Skye O’Malleyová Bertrice Small

Ale jo, něco jako Angelika po anglicku ;-)
Děj má spád, je docela zajímavý a až na některé příliš podrobné popisy solidní odpočinková četba.

22.03.2024 4 z 5

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

Pohádka pro romantické snílky.

12.03.2024 1 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Za mě ani tento díl nebyl nic ohromujícího.
Děj i konec předvídaletný a nebýt těch zcela zbytečných erotických "vycpávek", měla by knížka v podstatě pár stránek. Proto považuji rozdělení celého příběhu do dvou knih za velikánské mínus a podle toho i hodnotím.
Ovšem pro autorku víc knih určitě znamená... ;-)

06.03.2024 1 z 5

Stíny mých otců Stíny mých otců Helena Šmahelová

Ačkoliv se ráda začtu do příběhů z dob dávno minulých, tohle mě ničím nezaujalo.
Prostě mi to celé připadalo, že autorka jen opsala podrobnou rodinnou kroniku a nakonec z toho vyšel "román" bez jakékoli jiskry. Negativně k tomu přispěl i trochu těžkopádný text a možná i neustálé "řešení" otázky té pravé víry.
Tuto knížku, včetně nepřečteného dvoudílného pokračování, posílám dál, tímhle svůj volný čas marnit nechci.
Existuje totiž spousta jiných knih, v nichž jsou historické události zpracované daleko lépe a zajímavěji.

08.02.2024 odpad!

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Nádherný a zároveň nesmírně smutný příběh. Přestože ho autorka dokázala velmi citlivě odlehčit i humornými rodinnými situacemi a prožitky, nedá se tato knížka číst bez zásoby kapesníků.

01.02.2024 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Rozvleklý, místy nudný a docela nereálný mišmaš současnosti, minulosti, červené knihovny a rádoby detektivky...
Mě příběh neupoutal, nemá v podstatě žádnou dynamiku a ke konci jsem už měla jen dojem, že jsou všichni příbuzní.

28.01.2024 odpad!

Nebe nad Maralal Nebe nad Maralal Christina Hachfeld-Tapukai

Po přečtení této knihy nemám vůbec dobrý pocit a jsem docela naštvaná.
Nesdílím totiž autorčino nadšení ze života ve společnosti, která se řídí krédem "Prázdná ruka není milována..."

16.01.2024 odpad!

Vábení pouště Vábení pouště Helen A. Rosburg

Moc hezká pohádka ;-) Jako odpočinkovou četbu vřele doporučuji.

27.12.2023 4 z 5

Mordýř Mordýř Jan Patrick Adámek

Detektivka zasazená do historie - podle mne zaručený čtenářský požitek.
Celý příběh je znamenitě zpracovaný a to nejen dovedně použitým starobylým vyjadřováním, ale i autorovou obdivuhodnou slovní zásobou a jeho znalostí dějin.
Za velmi vydařené také považuji ztvárnění ústřední postavy Heřmana, drsňáckého rytíře s laskavou duší.
No, a pachatele hrůzných činů můžete v patřičně napínavém ději tipovat pomalu až do konce.
Čtenářům tuto knížku vřele doporučuji.

12.12.2023 5 z 5

Zakázaná píseň Zakázaná píseň Laura Walden

Hezký čtivý příběh. Romantika, dobrodružství i částečný pohled na život v okouzlujícím prostředí Nového Zélandu. Jen mi nějak nesedí název knihy s jejím obsahem. O jakési zakázané písni tam, podle mého názoru, žádná zmínka není.

12.12.2023 4 z 5

Šarlota 2. díl Šarlota 2. díl Šárka Kotková

Moje celkové hodnocení viz komentář u 1. dílu, i když tento díl je už malilinko čtivější.

28.11.2023 1 z 5

Šarlota 1. díl Šarlota 1. díl Šárka Kotková

Autorčina představa byla možná dobrá, ale její zpracování pokládám za nezdařené.
Kdesi kdysi žila byla dvacetiletá žena s chováním naivního dítěte, která svou neuvěřitelnou krásou vzbuzovala v mužích enormní zájem, až posedlost... :-))
Podobných sladkobolných příběhů je v literatuře nepřeberné množství a nejsou tak plytké, jako tento román.
Hned v prvním svazku mě, mimo jiné, už dost otrávil zdlouhavě opakovaný děj - Šarlota myje nádobí, poklízí kuchyň, obstarává hospodářská zvířata, pere prádlo a skotačí s mladým Frankem. A to, že se tam nekonečněkrát objevuje výraz "sedl/a si na patu" mě zcela dorazilo.
Kromě toho je v textu obou dílů šílené množství pravopisných chyb!
Někde chybí písmenka nebo celá slova, jinde jsou zase navíc. Jsem ochotná přehlédnout absenci větší meziřádkové mezery u děje, který na sebe přímo nenavazuje.
Ovšem chyby, jako například: "pud sebezáchovi" (1. díl - str. 245), "u stodoli" (2. díl - str. 5), "podívat se na chlapi" (2 . díl - str. 186), jsou u česky píšícího autora neomluvitelné stejně, jako naprosto nedbalá práce korektora!
S přihlédnutím k faktu, že se jedná o autorčinu prvotinu, a zejména k odvaze prezentovat obě knihy v takovémto stavu hodnotím aspoň jednou*

28.11.2023 1 z 5

Poslední kubánské pomeranče Poslední kubánské pomeranče Petra Klabouchová

Toto líčení 80. let minulého století není, bohužel, ani zábavné natož vtipné.
Divím se, že tak "hrozné" dětství autorka vůbec ve zdraví přežila. Mám potomky přibližně v jejím věku, ale na své dětství nevzpomínají s takovým despektem jako ona.

04.09.2023 1 z 5

Dobrý manžel... který nemlsá Dobrý manžel... který nemlsá Alena Jakoubková

Autorka píše s mírným nadhledem o situacích, které se v životě skutečně dějí.
Mně se knížka moc líbila, přestože jsem některé momenty musela zhluboka prodýchat.
Adriena měla, nastěstí, dost přátel s pomocnou rukou a i když byla trochu naivní a submisivní, dokázala si i jít za svým cílem. Ovšem největší "bomba" celého příběhu je poslední věta :-))

17.06.2023 5 z 5

Na Afriku zapomeň Na Afriku zapomeň Vladana Gomes Adolfo

Takové ploché deníčkové vyprávění, které mě zrovna nezaujalo. V knize jsou některé situace nedostatečně objasněné a jakoby useknuté.
Zarazil mě i do očí bijící nesmysl vztahující se ke dni svatby.
Citace:
"...No, dnes je pondělí prvního srpna, takže osmého srpna? OK, osmého srpna..." (str.109)
"Usedáme ke stolu a mámě oznamujeme, že již máme termín svatby..."
""Neee," uklidňuje ji Iko. "Bereme se až v SOBOTU, máš pět dní na přípravu," dodává s úsměvem." (str.112)
"Je PÁTEK, ZÍTRA se vdávám..." (str.114)
Kapitola třináctá - SVATEBNÍ DEN: "Je osmého srpna dva tisíce šestnáct, sedm hodin ráno..." (str.117)

P.S. Dne 8.8.2016 bylo pondělí, a ne sobota, jak je uváděno v textu!

15.06.2023 1 z 5

Krok do neznáma Krok do neznáma Ann Maxwell

Nějak mi neladí obrázek sexy slečny na přebalu a název knihy s jejím obsahem.
Jinak děj je docela zajímavý až na zbytečně dlouhé pasáže o výtvarném umění a s tím spojené finanční machinace.
Celkový dojem z četby mi ale úplně zkazil naprosto nesmyslný překlad některých vět.

09.06.2023 3 z 5

Experiment Experiment Henry Denker

Tahle kniha mi nějak nesedla. Přišlo mi, že se všechno hrozně táhne a pro mě to nemělo vůbec žádný spád.

15.04.2023 2 z 5

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Pro mě celkem jednotvárný a málo uvěřitelný příběh o rodinné terapeutce, která si nedokáže poradit s problémy ve vlastní rodině a neustále se nimrá ve svých pocitech.

13.03.2023 1 z 5