Krok do neznáma

Krok do neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94872/bmid_krok-do-neznama-7AL-94872.jpg 4 63 10

St. Kilda série

< 4. díl

Když Jill zachrání život synovi majitele detektivní agentury, nenapadne ji, jak brzy se jí budou jeho protislužby hodit. Jill je přesvědčena, že její tetu někdo zabil kvůli starožitnostem. Navíc jí kdosi začne vyhrožovat, a tak přivítá pomoc agenta Zacha. Netuší, že odhalení pravdy je může stát život...

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Blue Smoke and Murder , 2008

babiočka
09.06.2023 3 z 5

Nějak mi neladí obrázek sexy slečny na přebalu a název knihy s jejím obsahem.
Jinak děj je docela zajímavý až na zbytečně dlouhé pasáže o výtvarném umění a s tím spojené finanční machinace.
Celkový dojem z četby mi ale úplně zkazil naprosto nesmyslný překlad některých vět.

biki
18.09.2022 4 z 5

V době malé čtenářské krize mi opět přišla vhod moje oblíbená autorka. Mám ráda její příběhy z uměleckého prostředí, v němž se mohou točit opravdu velké peníze a tudíž přitahuje i různé nekalé živly. Tento příběh hodnotím jako jeden z těch velmi dobrých, s kvalitní krimi a romantickou zápletkou a s opravdu sympatickými hrdiny. Podobně jako i v některých jiných knihách je zde patrna mimo jiné autorčina fascinace pustou krajinou, pouští, kterou mám při četbě přímo před očima.
Akorát jsem nepochopila český název knihy.

petraj30
01.04.2021 4 z 5

Tento díl se mi líbil více něž ten druhý. Ta témata mi byla rozhodně milejší. Začátek měl spád, ale po čase se ten příběh dostal do jistého stereotypu. Pak to šlo zase nahoru a tak to pokračovalo dál. Ale jako celek to bylo moc povedené. Nicméně ten překlad byl někdy naprosto otřesný, stejně tak u druhého dílu. Mnohdy jsem nepochopila, co tím chtěl překladatel naznačit. Některé věty nedávaly žádný smysl, ale dalo se z toho celkem dobře vybruslit.
Škoda, že jsem nesehnala i ostatní díly, tak jen doufám, že ten zbytek najdu v naší knihovně, až otevřou (pokud ještě vůbec někdy otevřou:-)).

mariva
23.08.2020 5 z 5

Napínavý i romantický příběh, dobře se čte a neztrácí napětí až do konce. Začínám víc vyhledávat knihy této autorky, protože se mi líbí stále víc.

petulik330
11.06.2020

Skvělá lniha i děj, i když chvilkama se mi to táhlo. Hlavně jak popisovali svět umění. Jinak super. přečteno za jedn den.

havrmoni
16.06.2018 4 z 5

Taky dobrá detektivka,ale nějak se mi moc táhla či co. Prostě navzdory sympatické dvojici, to bylo chvílemi zdlouhavé a nezáživné.

Luccy78
26.01.2018 3 z 5

Poslední díl ze série St. Kilda. Vcelku zajímavá kniha, ale úplně mě nenadchla. Ano, nechyběl v ní opět kousek romantiky, "napnelismu" a podívala jsem se tentokrát do světa umění, ale něco tomu chybělo a já se už nemohla dočkat konce..

tinka1974
06.12.2017 4 z 5

Mě se tato kniha líbila. Bylo to zajímavé čtení. Nechybělo napětí, romantika i něco takového navíc. Pro příjemné odpoledne

moudivlacek
23.04.2017 4 z 5

Tak a mám dočteno. Nebylo to špatné, vlastně celá série měla něco do sebe. Zde je velký sympaťák Zach a Grace a Joe s Lanem. Svérázná Jill má také něco do sebe.
Trošku na mě moc jmen z odborného světa umění, ale jinak to bylo dobré. Opět se ukazuje, že peníze a moc hrají svou velkou roli i v umění.

sabca
12.07.2014 3 z 5

Oproti jiným knihám této autorky mně tolik nezaujala.

Ann Maxwell
americká, 1944