babiočka babiočka komentáře u knih

Rozmarná řeka Rozmarná řeka Dorothy Garlock

Velice příjemné odpočinkové čtení. Působivé vyprávění s vtipnými dialogy, se sympatickými i odsouzeníhodnými postavami, malinko sice zavánějící červenou knihovnou, ale k odreagování v současném ponurém počasí vřele doporučuji.

29.01.2020 4 z 5

Žena.exe Žena.exe Václav Gruber

Vynikající autorova práce zaměřená, podle mě, především na vnímavost čtenáře.
Knihu jsem chtěla zpočátku úplně odložit, ale s několikerým nutným oddechem jsem ji přece jen dočetla.
Příběh, přestože se jedná o sci-fi, ve mně totiž evokoval spíš dění v koncentračním táboře, než jakoukoliv romantiku.

26.01.2020 4 z 5

Palomino Palomino Danielle Steel

Úchvatné čtení o životních snech, nadějích i ztrátách, o síle skutečného přátelství a lásky.
Škoda jen, že publikaci z roku 2013 místy kazí nesmyslný překlad a nelogická větná stavba (souvětí, odstavce...).

18.01.2020 4 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Jímavý příběh podložený historickými fakty. O některých z nich jsem ani nevěděla. Mně se knížka líbila zrovna tak, jako všechny, které jsem už od autorky četla.

14.12.2019 5 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Trochu "přitažené za vlasy", nicméně na dva večery bez otravné televize je to docela solidní rozptýlení.

03.12.2019 2 z 5

Tudorovci – Král, královna a milenka Tudorovci – Král, královna a milenka Anne Gracie

Knihu jsem nedočetla, ač jsem se o to pokoušela opakovaně. Neupoutala mě tato forma "románu". Je to jen knižní vydání filmového scénáře, kde na sebe jednotlivé epizody nenavazují a nemusí být ani shodné se skutečnými událostmi.
Prostě není nad klasický historický román, v němž souvislý příběh vychází z faktického dění minulosti.

13.11.2019

Zemřeš v další kapitole Zemřeš v další kapitole J. D. Robb (p)

Tato kniha byla, až na pár posledních stránek, docela nudná.

05.11.2019 1 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásný příběh o obyčejných lidech a jejich neobyčejné vůli žít a přežít v krušných časech Ameriky na počátku 20.století.

28.10.2019 5 z 5

Srdce v tme Srdce v tme Táňa Keleová-Vasilková

Přestože jsem od autorky přečetla už pár knížek a líbily se mi, tento román jsem odložila nedočtený. Asi jsem zrovna neměla na stesky Kláry tu správnou náladu.

28.10.2019

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Zpočátku jsem měla trošku problém se stylem psaní, ale po pár stránkách už jsem vnímala jen děj. Vtipné i dojímavé povídání o zvířatech a lidech a k tomu nádherné ilustrace. Báječná knížečka.

05.10.2019 5 z 5

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Možná pravdivý, ale dost rozporuplný příběh. Jsem ochotna pochopit chování 14leté velice naivní dívky. Nechápu však její způsob "myšlení" v dalších letech, potažmo v dospělosti.
Z líčení aktérky vyvstává řada sporných detailů a ještě víc otázek. A odpovědět na ně zřejmě neumí ani ona sama.
Také se mi nelíbí klamavý název knihy.

P.S.
„Dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Ale u vesmíru to není tak jisté.“
Albert Einstein

01.10.2019 2 z 5

Noc s ďáblem Noc s ďáblem Václav Gruber

Vynikající příběh o lidských vztazích, zejména o tom, jak může chování lékařů i zdravotníků nabourat pacientovu důvěru a ovlivnit jeho myšlení.
Pozoruhodná i poučná kniha, která stojí za přečtení.

28.09.2019 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Kniha se dala číst, až na některé zbytečně rozvleklé kapitoly.

22.09.2019 3 z 5

Pět vichrů Pět vichrů Patricia Shaw

Ve jménech postav románu jsem měla leckde maličko galimatyáš, ale jinak se mi kniha velmi líbila.

17.09.2019 5 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Na rozdíl od většiny zdejších spokojených čtenářů mi tato kniha nějak "nesedla".
První část se ještě dala číst, ale zbytek už mi připadal jednotvárný a někde i poměrně otravný.

12.09.2019 1 z 5

Perlová zátoka Perlová zátoka Ann Maxwell

Až na množství chyb a nesmyslů v textu je příběh z australské perlové farmy velice poutavý. Ději nechybí patřičná dávka dobrodružného napětí, milostné vášně, ale i zajímavých informací o perlách.
Výtečné počteníčko.

03.09.2019 4 z 5

Čekání na bouři Čekání na bouři Patricia Shaw

Od čtení tohoto skvěle napsaného románu se prostě nedá odtrhnout.
Mám ráda tyto historické příběhy o lidech, kteří měli odvahu začít dobrovolně nový život i v extrémních podmínkách jižní polokoule.

30.08.2019 5 z 5

Safírová kletba Safírová kletba Elizabeth Lowell (p)

Trocha poučení, trocha napětí, trocha romantiky - dohromady docela solidní čtení.
Od této autorky jsem však četla i lepší knihy.

27.08.2019 2 z 5

Píseň slunečné země Píseň slunečné země Julie Peters

Při čtení mi vadil děsný český překlad - leckdy úplně postrádajcí smysl. I proto mě poměrně kusý příběh irských emigrantů příliš nezaujal.

21.08.2019 2 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Mně to celé přišlo takové nějaké zmatené a dějově nedotažené.
Samá spletitá překombinovaná spiklenecká teorie; iracionální jednání a způsob myšlení většiny postav...
Pro mne tedy nezajímavé a docela únavné čtení.

08.08.2019 1 z 5