babiočka babiočka komentáře u knih

Pod závojem noci Pod závojem noci Connie Brockway

Podle anotace jsem očekávala vzrušující historický román. Námět je zajímavý, ale jeho zpracování je nudné a jednotvárné. Knize ubírá na čtivosti i spousta chyb v textu.

05.02.2019 1 z 5

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Celkem solidní čtení na dva večery. Poutavé je však jen vyprávění, týkající se obyvatelek jednoho pařížského bytu ve válečném období. Ostatní části románu jsou dost fádní.

31.01.2019 3 z 5

Nefritový ostrov Nefritový ostrov Ann Maxwell

Mně se knížka právě kvůli množství popisů těch politicko-peněžně-mocenských vztahů, kterým jsem ani zbla neporozuměla, nelíbila.

25.01.2019 2 z 5

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

Zpočátku se mi kniha jevila podobně jako příběh Marty Davouze - Dům v Bretani. Záhy jsem však zjistila, že toto je docela jiné vyprávění - těžce postižené dítě; matka, která neustále přemílá svůj osobnostní zmatek; manžel, který se před smutnou pravdou schovává za svou práci a své zájmy.
Podivný přístup rodičů k bezmocnému dítěti je někdy neuvěřitelný, ale o zábavu se opravdu nejedná!
Za francouzské věty a slova, u nichž chyběla interpretace ubírám *.

22.01.2019 2 z 5

Na ráj zapomeň Na ráj zapomeň Tasmina Perry

Tento román nebyl zrovna můj "šálek kávy". Od půlky knihy mě už líčení života hlavních postav dost nudilo - stále se opakující pletichaření, jak dosáhnout ještě většího bohatství, k tomu alkohol, sex, drogy...
Ani to závěrečné melodrama můj celkový dojem nevylepšilo.

20.01.2019 1 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Jedna událost a každý z aktérů ji vnímá a chápe jinak...
Tato kniha mě moc nezaujala. Autor líčí historické události dost povrchně a nějak mi ani nesedí jeho styl psaní.

14.01.2019 2 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

No, knihu jsem právě dočetla... A nějak se zatím nemohu zbavit negativního pocitu, který na mě doléhal mezi řádky, z konzumního způsobu života současné mladé generace.
Jinak je příběh, podle mě, celkem zajímavý, trochu neobvyklý, ale i tak by mohl být skutečný.

06.01.2019 4 z 5

Laguna plameňáků Laguna plameňáků Sofia Caspari

Moje první "setkání" s touto autorkou na základě zdejších hodnocení.
Pozoruhodné líčení Argentiny koncem devatenáctého století se mi moc líbilo, přestože jsem měla v aktérech příběhů místy docela chaos.

03.01.2019 4 z 5

Dar přátelství Dar přátelství Patricia Scanlan

Krásný, věrohodný a citlivě napsaný příběh o vztazích v rodině i mimo ni.

31.12.2018 5 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Až na množství tiskových chyb šlo o milé odpočinkové počtení po vánočním "maratonu".

27.12.2018 2 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Neumím anglicky ani francouzsky, čímž pro mne některé pasáže ztrácely smysl. Zaujaly mě ale barvité popisy Bretaně a jejích svérázných obyvatel.

27.12.2018 2 z 5

Doktorka z konce světa Doktorka z konce světa Meredith Appleyard

Solidní pohádka na dobrou noc.

16.11.2018 1 z 5

Návrat do českého pekla Návrat do českého pekla Barbora Koudelková

Naivita Báry Koudelkové ve druhé části její autobiografie se nedá už ani komentovat, natož číst nějaké pokračování.

13.11.2018 1 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Příběh o kuriózní lidské blbosti, který se sice dobře čte, ale nad "myšlením" protagonistky jsem si nevěřícně skoro ukroutila hlavu. A o toho jejího afrického "krasavce" bych si teda neopřela ani rezavé kolo.

12.11.2018 2 z 5

Nad propastí Nad propastí Wilbur Smith

Další vynikající román od mého oblíbeného spisovatele.

03.11.2018 5 z 5

Šero a hedvábí Šero a hedvábí Ann Maxwell (p)

Trochu "guláš" z politikaření, korupce a zločinu naředěný rádoby romantikou mě neupoutal. Příběh je takový nějaký "nemastný-neslaný".

29.10.2018 1 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

Škoda, že v knihovně neměli originální vydání ve slovenštině, možná by se mi tato pohádka pro ženy i líbila.
V českém překladu Hedviky Mojžíšové jsou některé slovní obraty nesmyslné a čeština je takto ani nepoužívá - viz složila ruce do lůna (místo do klína), přistrčil si ji k sobě blíž (místo přitáhl si ji...) atd.
Ale na druhou stranu jsem se aspoň dozvěděla něco o zvycích a mentalitě obyvatel Pákistánu.

15.10.2018 2 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

Paní Váňová umí výtečně pracovat jak s českým jazykem, tak s pozitivními i negativními lidskými vlastnostmi. Obojí dokáže obdivuhodně skloubit do svěžích a čtivých příběhů.
I povídky v této knize nejsou vyjímkou a proto dávám 5*.

08.10.2018 5 z 5

Zmatek v srdci Zmatek v srdci Ann Maxwell

Knihu jsem dlouho odkládala v domnění, že se jedná o klasickou "červenou knihovnu" - název i obálka.
Je to však pěkný čtivý spíše detektivní příběh.

21.08.2018 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Příběh sice zajímavý, ale dost pochmurný a hlavně hrozně rozvleklý.

13.08.2018 1 z 5